1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Erbakan Hakkında Kim Ne Dedi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  Bakın kimler Erbakan Hakkaında ne demiş Melekler.. Zaten hastaydı Allah daha fazla çektirmemiş Allah rahmet eylesin.. :(

  NECMETTİN ERBAKAN NASIL ÖLDÜ?
  < Konu Resmi..>

  Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan vefat etti. Erbakan hastanede tedavi altındaydı.
  Güncelleme:27 Şubat 2011 12:3219 Ocak’ta hastaneye kaldırılan Erbakan’ın ilk başta 24 saat kalacağı açıklanmıştı. Ancak taburcu süresi hergün giderek uzadı.
  Ankara’da tedavisi devam eden Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan vefat etti.
  Ankara’da Güven Hastanesi’nde tedavi altında olan Erbakan’ın ölüm haberinin ardından Saadet Partililer hastaneye akın etmeye başladı.
  Erbakan sol ayağında bir damar iltihaplanmasıyla hastaneye yatırılmıştı. Bu süreçte kendisini ziyaret etmek isteyenler ise Erbakan ile görüştürülmedi.


  CENAZE SALI GÜNÜ
  Recai Kutan Erbakan’ın ölüm haberini açıkladıktan sonra cenazesinin Salı günü İstanbul Fatih Camiinde olacağını açıkladı. Öğle namazının ardından Merkez Efendi aile kabristanına gömülecek.


  KİM NE DEDİ?

  ERDOĞAN: ALLAH ONDAN RAZI OLSUN
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Erbakan’ın öğretmeye ve öğrenmeye kendisini adamış bir insan olduğunu söyledi. Erdoğan bir hoca, bir lider ve bir insan olarak genç nesillere güzel örnek olduğunu söyledi. Başbakan, “Allah ondan razı olsun. Ondan öğrendiklerimiz çok önemlidir. Saadet Partisi’nin başı sağolsun.


  ASİLTÜRK: İSYANLARA ÜZÜLÜYORDU
  Yakın arkadaşı Oğuzhan Asiltürk de doktorların kendisine çalışmasını yasakladığı halde siyasete asla ara vermediğini belirtti.
  Erbakan’ın 45 yıl birlikte çalıştığı Yasin Hatipoğlu’nun çok duygulu olduğu gözlemlendi. Hatipoğlu Erbakan’ın kaybının hem Türkiye’nin hem de dünya kaybı olduğunu anlattı. Ayrıca son dönemde Afrika ve Ortadoğu’da çıkan isyanların onu çok üzdüğünü ifade etti.
  Hatipoğlu ayrıca Saadet Partisi’nde yaşanan son dönemdeki ayrılıkların da Erbakan’ı çok üzdüğünü söyleyerek, “Ancak bu onun manevi kişiliğini hiç etkilemedi” dedi.


  KURTULMUŞ: KIRGIN DEĞİLDİK
  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da Erbakan’dan çok şey öğrendiklerini anlattı. “Türkiye siyasi tarihine damga vurdu. Kendisi ile yakın çalışma arkadaşı olmaktan çok mutluydum. Kendisinin bize kattıkları çok büyüktür” yorumunu yaptı.
  Kurtulmuş 28 Şubat sürecinde kimi oyunlarla nasıl devrildiğini belirterek ciddi şekilde haksızlıklara uğradığını da anlattı.
  Kurtulmuş, Saadet Partisi’nde ayrılma döneminde ikisinini arasında hiçbir kırıklık olmadığını belirtti.


  ILICAK: HAKSIZLIKLARA UĞRADI
  Gazeteci Nazlı Ilıcak da üzgün olduğunu ve Erbakan’ı sevdiğini dile getirdi. Ilıcak, “Zaman zaman haksızlıklara uğradı. Ancak yetiştirdiği kadrolar bugün iktidara geldi” dedi.
  Ilıcak Erbakan’ın kadınları da siyasete kattığını belirtti. Bunun önemini belirten Ilıcak, Erdoğan’ın kadının dünyalaşmasına yardım ettiğini açıkladı.


  ÇEKİRGE: TÜRKİYE’Yİ İYİ BİLİRDİ
  Fatih Çekirge de Necmettin Erbakan’ın siyasete gülümseme ve hicvi getirdiğini belirtti. Ayrıca uçakla yaptıkları gezilerde üstünden geçtikleri her gölü ve barajı bilecek kadar ülkeyi tanıdığını söyledi. Çekirge ayrıca Erbakan, Süleyman Demirel ve Turgut Özal’ın Türkiye’nin altyapısını kurduğunu ifade etti.


  KÜÇÜKKAYA: ETKİLİ BİR İSİMDİ
  İsmail Küçükkaya Erbakan’ın hitabetinin kimsede olmayacak kadar renkli olduğunu söyledi. Milli Görüşteki Milli kelimesini de Erbakan önemserdi” diyen Küçükkaya sözlerini şöyle sürdürdü; “Bir dönemi tanımlamadaki Demirel, Ecevit, Türkeş ve Erbakan isimlerinden, hatta bu dörtlünün en etkili isimlerindendi.


  AKYOL: İSLMACILIĞI PARLAMENTER SİSTEME SOKTU
  Taha Akyol da Erbakan için şunları söyledi; “Parlamenter sistem ve teknolojinin insanla birleşmesini sağladı. İslamcılığın ekonomi ve modern teknoloji ayrıca İslamcılığın parlamenter sistem ile birlikte olmasını sağladı.”


  SARIKAYA: MİLLİ BİR MUHAFAZAKARDI
  2 ay önce Erbakan ile görüşen Muharrem Sarıkaya da Erbakan ile yaptığı son konuşmada 1970′lerdeki Necmettin Erbakan’ı karşısında gördüğünü açıkladı. Sarıkaya Erbakan’ı milli bir muhafazakar olarak açıkladı.
  Erbakan ayrıca kendisinin yerine yeni isimlerin düşünüldüğünde ise, “Onlar daha çocuk. Bizim planlarımızı yiyorlar. Yakında bana gelip, ne yapacaklarını soracaklar” demiş.
  Sarıkaya ayrıca Erbakan’ın siyasete devam etmediğini ancak halkın kendisini istediğini ifade ettiğini anlattı.


  ŞENER: İTTİFAKLAR ÜZERİNE KONUŞUYORDUK
  Hastane önünde açıklama yapan Abdüllatif Şener de herkese başsağlığı diledi. Şener, Kendileri Türkiye’de iyi şeylerin olmasını istedi. Ülkemizin güçlü ve büyük bir ülke olması için siyaset mücadelesi vermiştir. Siyasette ekol olduğunu da ortaya koymuştur” dedi.
  Şener hastanede kalabalık olmaması için taziyelerin Saadet Partisi’nde alınacağını açıkladı.
  Şener en son görüşmelerinde de ittifaklar üzerine konuşuklarını ifade etti.


  HATİPOĞLU: ÜÇ İSTEĞİ VARDI
  Yasin Hatipoğlu Erbakan’ın üç isteği olduğunu anlattı. Hatipoğlu şunları söyledi; “İlk olarak yaşanabilir bir ülke istiyordu.
  İkincisi yeniden büyük Türkiye istiyordu. Eskiden büyük bir ülkeydi ama kenarından kırptılar. Yeniden büyük bir Türkiye istiyordu.
  Üçüncü olarak ise yeni bir dünya düzeni istiyordu. Dünya bir bulgur kazanı gibi kaynıyor. İnsanların birbirlerine saygı gösterdiği yeni bir dünya düzeni istiyordu.
  Son dönemde yaşanan halk isyanlarına üzülüyordu çünkü insan seviyordu. Her türlü insanı ırk, din, dil ve cinsiyet gözetmeden severdi”


  BARLAS: SİYASETE YENİ BİR SOLUK GETİRDİ
  Mehmet Barlas da Erbakan için, “Siyaset hayatımız Erbakan’a gereken değerini verecektir. Siyasi hayatımızı siyasal İslam’ı sokmuştur. Türk siyasetine yeni bir soluk getirmiştir. Erbakan’ın siyasal İslam’ı siyaset hayatına sokması Türkiye demokrasisinin daha sağlam olmasını sağladı.
  Çok çalışırdı, gerçi bazı projeleri hayal projeleriydi ama önemli düşünceleri de vardı.”


  YILMAZ: ‘KOMÜNİST PARTİ KURULMALI’ DEDİ
  Gazeteci Mehmet Yılmaz da, “Erbakan bir keresinde bize Komünist parti kurulmalı demiş ama yazmayın demişti. Biz de badem bıyıklı biri diyerek açıklamayı yazmıştık. Bir hafta sonrasında ise yanında taşıdığı kuruyemişlerden bize ikram ederek bir daha anlaşmayı bozarsanız vermem uyarısında bulunmuştu.
  İslamcı ideolojiyi savunan kitlelerin normal siyasete girmesini sağladı. Onun sayesinde bu kitleler demokratik sistemin için de bulunabildi” dedi.


  ÇAKIR: BAĞIMSIZLAR HAREKETİNİ BAŞLATTI
  Ruşen Çakır, Erbakan ile uzaktan tanıştıklarını kendisiyle özel röpotajını sadece NTV’de Yazı İşleri programında yaptıklarını anlattı.
  Çakır ayrıca hısım olduklarını, kardeşi ile halasının evli olduğunu ifade etti. Ancak buna karşın bile çok uzun süre konuşmadıklarını, en fazla 2-3 dakika konuştuklarını söyledi.
  Çakır ayrıca Erbakan’ın “bir kısım gazeteciler”, “kadayıfın altının kızarmasını bekliyoruz”, “Glu glu dansı” gibi ilginç ve Türk siyasi hayatına giren sözleri olduğuna değindi.
  Çakır, “Erbakan yoktan bir hareket başladı. Bağımsızlar hareketini başlattı” dedi.
  Ruşen Çakır kendisinin dünya çapında bir makina mühendisi olduğuna değindi. Kendisinin dine çok vakıf olduğunu belirrti. Siyasi hayatta da bilgisinin çok fazla olduğunu ve bu üç unsurdan kendisine “hoca” dendiğini kaydetti.
  Tabanında bağlılığın bu unsurlardan olduğunu belirten Çakır, kopmaların olduğunu ancak kopmalardan sonra başarısız olanın çok az olduğunu aktardı.


  OKUYAN: İTTİFAK ÇALIŞMALARI YAPIYORDUK
  Eski hapishane arkadaşlarından Yaşar Okuyan da, “Yarın Erbakan’ı ziyaret etmeyi düşünüyordum. Tam 40 yıl önce 1968′lerde tanıştık. Birinci ve İkinci Milliyetçi Cephe hükümetlerinde birlikte çalıştık. Sonra da tutukevinde 11 ay birlikte kaldık. Çok ilginç bir hukukumuz vardı.
  Dava insanıydı. İnandıklarından dönmezdi ve espriliydi. Ona, ‘Seninkiler ülkeyi maffediyor, neden iyi hoca olmadın’ dediğim zaman bana, ‘Bunlara verdiğim okusun çalışsın diye verdiğim kitapların arasına çizgi roman koymuşlar, nereden bileyim’ cevabını vermişti.
  İttifak çalışmalarımız vardı. 2007 seçimlerinde de ittifak olmalıyız demişti.   
  kraliçearı bunu beğendi.
 2. kraliçearı

  kraliçearı Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2010
  Mesajlar:
  457
  Beğenilen Mesajlar:
  146
  Ödül Puanları:
  43
  Allah tahsilatını affetsin.Allah rahmet eylesin
   
 3. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Güler yüzü ve tatlı konuşmaları sayesinde, küçükken onu hep pamuk dedeye benzetmiştim :) Siyaseti asla sevmem ama şirin ve sempatik bulduğum tek siyasetçiydi...
  Türk Siyasetin de gerçekten de önemli bir adamdı. Kaldı ki onun yetiştirdiği insan şimdi bizi yöneten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan...

  ALLAH rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inş...
   
Erbakan Hakkında Kim Ne Dedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar Hakkında kim ne demiş!!

  Kadınlar Hakkında kim ne demiş!!

  Kadınların en yanıldıkları nokta, erkeklere benzemek istemeleridir. De Maistre Krallar gibi kadınlar da kendileri için yapılan her şeyin esasen bir borç teşkil ettiğine inanırlar. Balzac Pek az kadın vardır ki değeri güzelliğinden ömürlü olsun. La Rochefoucauld Kadınlar sade bal değil, zehir tesiride yaparlar. Halide Edip Adıvar Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha...
 2. Saat saat kim ne dedi?

  Saat saat kim ne dedi?

  Önce "Acil şifalar diliyoruz" dendi, sonra tüm Türkiye'den dua istendi. Saatler geçti sabırlar tükendi. BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşıyan helikopterin düştüğü haberi dün akşama doğru haber merkezlerine ulaştı. Ergenekon davasında açıklanan yeni iddianame gündemden bir anda düştü ve haberciler gözlerini Kahramanmaraş ve Ankara'ya çevirdi. Olayla...
 3. Muhsin Yazıcıoğlu için kim ne dedi?

  Muhsin Yazıcıoğlu için kim ne dedi?

  BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat haberi siyaset dünyasında büyük üzüntü yarattı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Sayın Muhsin Yazıcıoğlu, büyük bir vatansever olarak kendisini milletine adamış, prensipli, ilkeli, dürüst, yiğit bir Anadolu çocuğu olarak hep bilinmiştir. Ben de öyle bilmişimdir'' dedi. TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Bundan sonra hepimize düşen, sevgili...
 4. Defne Joy Foster hakkında ünlüler neler dedi

  Defne Joy Foster hakkında ünlüler neler dedi

  defne joy foster hakkında yorumlar defne joy foster hakkında yazılanlar hakkinda yazilanlar için yazılanlar Ölüm genç yaşlı dinlemiyor...Genç yaşta geride ufacık bebeğini bırakarak hayata veda eden Defne herkesi üzüntüye boğdu...Genç oyuncunun arkasından ünlüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yorumlarda bulnumuşlar... İşte ünlülerin Defne'nin ardından yazdıkları... Defne Joy Foster,...
 5. çocuklarımız ilk ne dedi

  çocuklarımız ilk ne dedi

  Melekler eminim hepimiz hatırlıyoruzdur çocuklarımızın ilk söylediği kelimeyi sizlerden istediğim çocuklarınızın ilk ne söylediğini bizimle paylaşmanız cevaplarınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş