1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Erdoğan: Çetenin avukatı değiliz

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin gayrı meşru arayışlardan er ya da geç kurtulacağını söyledi, 'Yapılan temiz eller operasyonu' dedi.
  Başbakan Erdoğan, AK Parti Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşmada, "İtalya'da temiz eller operasyonu yapılıyor, bizde niye yapılmıyor" diyenlerin bugün sus pus olduğunu söyledi.

  Erdoğan, 'ailemizin mensupları' diye tanımladığı Erdem Beyazıt, Hasan Doğan ve Ersin Faralyalı'nın ortaya koyduğu eserleri hatırlatarak onların kişiliklerini övücü sözler söyleyerek başladığı konuşmasında "Onların boşluğunu doldurmak kolay değil ama doldurmak zorundayız" dedi.

  Erdoğan konuşmasını özetle şöyle sürdürdü:

  " Türkiye önemli bir süreçten geçiyor ve hepimize sorumluluk düşüyor. Bu günü anlamak için içinde olduğumuz şartları bilmek gerekiyor. İçinden geçtiğimiz tarih sürecinde yaşadığımız sancılar ekonomik değişim ve gelişmenin doğal bir sonucudur. 150 yıllık değişim maceramız toplumdan gelen talep üzerine yeni bir safhaya doğru ilerliyor.

  Ülkemizin değişimini algılamıyorlar. 1970'lerde nüfusun yüzde 70'ie köylerde, şimdi yüzde 70'i şehirlerde yaşıyor. Bu değişimi görmediler.

  Türkiye yukarıdan aşağıya doğru değil, aşağıdan yukarıya doğru değişiyor. Toplumsal olaylar değişimin rotasını belirliyor. Bu rota, Atatürk'ün çizdiği rotadır.

  "MİLLETİN ONAYLAMADIĞI MİLLİ MENFAAT OLMAZ"

  Bizim AK Parti'yi kurduğumuz günden bu yana, bu değişimi yansıtan bir siyaset izliyoruz. Bize göre siyaset millete tepeden bakan bir üslup değil, siyaset toplumsal meşruiyetin dışında yürüyemez. Yalnızca siyesetçiler için değil, muhalefet için de yargı için de böyledir.

  Milletin onayından geçmemiş bir milli menfaat tarifi yapılamaz. Bizim siyasetten anladığımız budur.

  Son zamanlarda, parlamento çatısını yok farzedenler var. Siyasi partilerin varlığını Anayasaya rağmen bir kenara itme çabası içinde olanlar var. Bu sbir kez kuvvetler ayrılığı prensibine de aykırıdır.

  Bu çatı gücünü korumak durumundadır. Bu çatının altına gelenler sallana sallana gelenler değildir. 70 milyon oraya sığmayız, ama 550 kişiyi vekil olarak göndeririz diyenlerin sesidir.

  Toplum dışı bir mekanizma haline getirmek isteyenler nafile gayret içindedir.

  Bu millet hukukun, özgürlükklerin evrensel prensiplerini istiyor. Bunların gölgelenmesini arzu etmiyor. Buna karşı çıkanlara, "Durun kenarda" diyor.

  Biz sorunların çözümü peşindeyiz. Mulafetetten de bunu bekliyoruz. Siyasetin konusu olmayanları siyasetin göündemine getirmenin kimseye bir faydası yoktur.

  Yakın tarihimiz bunun açık örnekleriyle doludur. Gayri meşru arayışlardan Türkiye er ya da geç Türkiye kurtulmak durumundadır. Bu konuda bir şey varsa burada görev yargıya düşmektedir. Biz adli kolluk hizmeti verdik bunu yapıyoruz.

  Eskisinden beri eksikliğinden şikayet edilen siyasi irade bizde mevcuttur. Medyaya da görev düşmektedir. Kurumlarımızı yıpratmamak bizim için çok önemli, onlar milletimiz için var.

  AK parti kurulduğu günden bu güne kadar hukuka saygılı, önceliği insan olan bir çizgiyi takip etti. Bu kararlığımızı sürdüreceğiz. Milletimiz bize olan güveini boşa çıkarmayacağız. 81 vilayetimizin çıkarlarını aynı ciddiyetle koruyacağız.

  Türkiye'yi çocuklarımızın gurur duyduğu bir ülke haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bu ülkeyi seven herkesin ortak görev ve sorumluluğu da budur.

  ÇETENİN AVUKATI DEĞİLİZ

  Gelececekte bizi ayakta tutacak güç de budur.

  Bir güncel bir gelişme olarak söylüyoruz. Biz mafyanın, çetenin ve çetelerin avukatı değiliz.

  İtalya'da temiz eller yapıldığı zaman hayran bakanlar,. ülkeimzde bu adımlar atıldığında neden rahatsız oluyorlar. Acaba Başbakanın bildiği birşeyler mi var. Başbakanın bildiği şeyler var elbet. Hesap ondan soruluyor. En az senin kadar bilmesi gerekir.

  Türkiye ekonomisine ilişkin sevindiren haberler almaya devam ediyoruz. Ama hala yalan yanlış haberler yaymayı sürüreneler var. Onun için bazı rakamları yeniden paylaşmak istiyorum.

  Türkiye büyüyor, gelişor. 81 ili ve ilçesi ile geleceğe kararlı adımlarla yürüyor. Sene 1923 ve sene 2008. Bunun 5.5 yılında biz varız. Biz hiçbir zaman Türkiye'nin bütün sorunlarını çözdük eddiasında hiç olmadık. Son dece şeffaf bir şekilde hedeflerimizi ortaya koyduk.

  2008'in ilk çeyreğinde Türkiye yüzde 6.6 büyüdü. Tam 25 çeyrektir büyüme başarısını gösterdi. Bizden önöceki 10 yılda büyüme ortalaması yüzde 3, 5 yıldaki büyüme ortalaması yüzde 6.7.

  Milli hasılayı 659 milyar dolara yükselttik. Bu rakam yıl sonunda 10 bin doları aşmış olacağız. Bunlar bizim kararlılığımızın sonucudur. Dünyaya açık bilgileri toplalamızın bir sonucu. Bu sevindirici bir gelişmedir.

  Bu gelişmeler sadece bir başlangıç. Bunun için çalışıyoruz, bunun için gayret ediyoruz. Gelirken yoksulluk, yasaklar olmasın istedik. 3 Y'ye savaş açtık.

  İşsizlikte, fazlerde, üretim ve yatırımda, ihracatta bugünden daha iyi seviyede olmalıyız. Sana lgerilimlerle vaktimizi heba etmiyoruz. Biz karamsarlık üreten siyaset tarzına prim vermiyoruz. Türkiye'yi ve dünyayı addım adım dolayıyoruz.

  2002'de biz geldiğimzde Türkiye'nin ihracatı 36 milyar dolardı, Haziran ayından geriye dönük 12 aylık ihracatımız 124 milyar dolara ulaştı. 5.5 yılda ihracatımız 3 kattan fazla arttı. Bunu görmek istemeyenler var.

  Türkiye'inn potansiyeli budur. Biz Ankara bunu konuşsun istiyoruz. Biz istiyoruz ki 124 mimlar dolar az desinler, 200, 250 milyar dolar olsun desinler.

  Allah aşkına yol gösteren oldu mu, öyle bir hazırlıkları yok ki. Bunların meseleleriyle ilgili bir projeleri yok. Engelleme ve gerilim üzerine çalışıyorlar.

  Bunlardan katkı, teşekkür beklemiyoruz. Milletimiz zamanı geldiğinde sandıkta ifade ediyor, yine edecek.

  Devletin borç stoku noktasında açıkladığı rakamlar komik. neler söylüyorlar. Devletin resmi rakamları ile ortaya koydum. Açın Hazine'nin web sayfasını orada var. 2005'ten itibaren borç stokumuz geriledi. 2004'te 274 milyar dolan olan borç 270'e, 2005'e 258'e, 2007'de de 248 milyar YTL oldu.

  Bu yılın ilk üzç çeyreğinde indi ve 247 milyar YTL'ye igeriledi. GSYİH'ya bakacaksınız Bu oran yüzde 42.9 idi. Şimdişimdi yüzde 29'a kadar geriledi.
  Benim oğlum bina okur döner döner yine okur.

  Şirket sayısı 25 bin açıldı, 4698 şirket kapandı. 2008'nin ilk 5 ayında satılan otomobil sayısı 136 bin adet. Estirien karamsarlık havasına rağmen insanlar buna innanmamış.

  Tüplu Konut konut yetiştiremiyor. bire 7, bire 8 başvuru var.

  Bu yolculuğumuz iyi bir yolda devam edecek. Türkiye için yarınlar bugünden aydınlık olacak. Biz il il dolaşarak açılışlar yapmayı sürdürüyoruz. Kimilerinin bundan haberleri bile olmuyor.

  Döneminizde ne yaptınız diyenler, yapılanları bilmiyor, görmüyor.

  İftira at, tutmasa da iz bırakır diyorlar. Güneş balçıkla sıvarmaz.

  Ben halkıma inanıyorum. onlara da bize inanmaya devam edin diyoruz.

  Milletimizin hizmetkarı olmayı sürdüreceğiz."

  haber7.com
   
Erdoğan: Çetenin avukatı değiliz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çetenin tek eksiği de geldi...

  çetenin tek eksiği de geldi...

  evet herkes burda olduğuna göre artık ben de burdayım..çee bensiz olur mu ya..fuşyam saolsun gelir gelmez haber verdi bana da...:D ayrıca arkadaşlarımı tekrar burda görmek beni çok mutlu etti..;) özlemişiz galiba... neyse özellikle beni bekleyenler de varmış..herkese selam olsun..:p buyrun burdayım :D
 2. Avukat Bürosunda çalişabilecek Kişiler:

  Avukat Bürosunda çalişabilecek Kişiler:

  Madde 45 - (Değişik fıkra: 02/05/2001 - 4667/31 md.) Avukatlar ve avukatlık ortaklıkları, bürolarında yalnız avukatlık mesleği için gerekli olan yardımcı elemanları çalıştırabilirler. Hakimliğe ve avukatlığa engel suçlardan biri ile hükümlü olanlar veya avukatlıktan yasaklananlarla her ne şekilde olursa olsun işbirliği edilemez veya bu gibiler büroda çalıştırılamaz. (Değişik fıkra:...
 3. Avukatın Bağımsızlığı

  Avukatın Bağımsızlığı

  1.Genel Olarak : Avukatlık mesleğinin tarihine bakarsak; insanların avukatlık mesleğine bakış açıları ile değerlendirildiğinde, mesleğin gelişimini iki farklı algılama biçiminde sürdürdüğü dikkatten kaçmaz. Avukatlık önceleri ‘savunma mesleği’ olarak görülmüştür. Zaman içinde bu bakış açısı değişmiş ve avukatlık, ‘hak arama mesleği’ olarak görülmeye başlanmıştır. Adil yargılanma hakkı ve bu...
 4. Yılmaz Erdoğan "Monica insan değil" dedi

  Yılmaz Erdoğan "Monica insan değil" dedi

  yılmaz erdoğan monica bellucci, filmi, haberleri, gergedanın son şiiri, Yılmaz Erdoğan "gergadanın son şiiri" adlı filmde ki rol arkadaşı Monica Bellucci hakkında açıklamalar yapmış, bakın neler konuşmuş Melek'ler:) İran asıllı Kürt yönetmen Bahman Ghobadi'nin Türkiye'de çektiği 'Gergedanın Son Şiiri' filminde rol alan ünlü İtalyan oyuncu Monica Bellucci'yi istanbul'da...
 5. Nasıl Avukat Olunur

  Nasıl Avukat Olunur

  Nasıl Avukat Olunur ben avukat olmak istiyorum ama nasıl avukat olunur bilmiyorum. Avukat olmak için ne gerekiyor hangi bölümü okumak lazım lütfen yazın.

Sayfayı Paylaş