gebe
 1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.382
  Beğenilen Mesajlar:
  394
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  ''Erdoğan takiyeci''

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AKP’nin kapatılma davasındaki esas hakkındaki görüşünde, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı "takiye yapmakla" suçladı. Yalçınkaya’nın görüşündeki çarpıcı ayrıntılar özetle şöyle:
  Başbakan doğruladı "Erdoğan, önce ’milli görüş gömleğini çıkardım’ demiş, sonra ’siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım halkımı mı aldatacağım. Dün neysem bugün de oyum, değişemem, değişmedim’ diyerek, adeta o güne kadar yaptığı takiyeyi doğrulamıştır. Bu söylem davalı parti genel başkanının partisinin iktidar olduğu süreçte, laik devlet ilkesine aykırı eylemlerin fikri kaynaklarını ve bu anlamda milli görüş çizgisinde olduğunun göstergesidir.

  Tuna’yı korudular AKP’li Hüsnü Tuna hakkında açılan soruşturmada (Türban kamuda da serbest olmalı dediği için) ihraç kararı verilmesi gerekirken, uyarma ile yetinildi. Partinin bazı uygulamalarını eleştiren Turhan Çömez ihraç edilmiştir.

  Milli görüşe dönüldü Davalı parti 22 Temmuz 2007 seçimlerinden güçlenerek çıkınca kendini siyasal rejimin gözünde meşrulaştıracak iç ve dış ittifaklara (AB dahil) sırt çevirmiş ideolojik aslında MNP, MSP, RP, FP’nin ideolojik omurgasını oluşturan ve bu partilerle birlikte laik rejim karşıtlığı tescillenen "milli görüş" diye adlandırdıkları siyasal çizgisinde yoğunlaşmıştır.

  Samimiyetsizler 22 Temmuz seçimlerinden sonra bu ittifaklara ihtiyacı kalmadığını düşünen ve devleti bir ılımlı İslam cumhuriyetine dönüştürme yolunda temel anayasal değişikliklere hız veren davalı partinin birden bire AB’ye yakınlaşması ve AB hukukundan medet umması ironi olduğu kadar laik Avrupa söylemindeki samimiyetsizliğin de bir göstergesidir.

  İçki sorunu değil AKP’li belediyelerin söz birliği etmişçesine kent merkezlerindeki alkollü içki satan yerleri baskılayıp, ruhsatlarını yenilememeleri, şehir dışına ücra köşelere, "halk böyle istiyor" diye yasaklamaları Türkiye gerçeğidir. Bu uygulama yurt sathındadır. Bu konu aslında bir içki sorunu değildir. Dinin alkollü içkiyi yasaklamasını bahane ederek ve kutsal din duygularını sömürerek, toplumu nasıl dönüştüreceklerini ve bu konudaki hoşgörüsüzlüklerini sivil barışı, anayasal düzeni ve demokrasiyi tehlikeye soktuklarının bir göstergesidir.

  Yargıya saldırdılar Hukuki bir savunma yapılması yerine yargıyı saldırıyı esas alan bir yöntem izlenmiş bu şekilde Yargıtay’a ve anayasal sisteme ağır eleştirilerde bulunulmuştur. İktidar partisine kapatma davası açılamayacağı savunması hukuki temele dayanmamaktadır.

  İdare kanıt vermedi Davalı parti üyelerinin, laikliğe aykırı eylemler konusunda SPY’ye göre idari mercilerin savcılıklara başvurması bu delilleri de Adalet Bakanlığı’nın belgeleriyle Başsavcılığımıza bildirmesi gereklidir. Yasanın bu hükmüne rağmen iddianameye eklenen yüzlerce kanıttan hiçbiri bu kanaldan intikal ettirilmemiştir."

  kaynak:hürriyet.com


   
''Erdoğan takiyeci'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yılmaz Erdoğan

  Yılmaz Erdoğan

  yılmaz erdoğanın belçime yazdığı şiir Yılmaz Erdoğan, 1967, Hakkari. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara´da tamamladı. İTÜ İnşaat Mühendisliğini kazandı fakat ağır basan tiyatro tutkusu eğitimini yarıda bırakmasına neden oldu.Tiyatroya Ferhan Şensoy´un 'Nöbetçi Tiyatrosu'nda başladı, daha sonra Levent Kırca´nın 'Olacak O Kadar' adlı televizyon programında başyazar olarak görev yaptı. TRT´de...
 2. Özdemir Erdoğan

  Özdemir Erdoğan

  Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul�da dünyaya geldi. Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır. 1940 - 50 arası yıllarının kendine özgü koşulları Özdemir Erdoğan�ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir hususta,...
 3. Nehir Erdoğan

  Nehir Erdoğan

  nehir erdoğan ayakları nehir erdoğan ayak
 4. Mustafa Erdoğan boşanmıyoruz dedi

  Mustafa Erdoğan boşanmıyoruz dedi

  gülben ergen mustafa erdoğan boşanmıyor, son haberler burada arkadaşlar. Ünlü çiftin boşanacaklar iddiası son günlerde magazin dünyasını meşgul eden haberlerin başında geliyor. Bu konuya dair bir çok şey yazıldı çizildi, zira Mustafa Erdoğan bu yazılanlar karşısında suskunluğunu bozdu ve "boşanmıyoruz" dedi Melek'ler:) Mustafa Erdoğan Ayaklıgazete'nin haberine göre,...
 5. Yılmaz Erdoğan ve ailesi

  Yılmaz Erdoğan ve ailesi

  yılmaz erdoğan, ailesi, eşi, karısı, kızı, resimleri ve haberleri burada arkadaşlar. Geçtiğimiz pazar günü oy verdikten sonra, ailesi ile birlikte güzel havanın tadını çıkartan bir diğer ünlü isim de Yılmaz Erdoğan... Ünlü sanatçı, eşi ve kızı ile birlikte güzel havanın tadını bakın nasıl çıkartmış Melek'lerim:) Yılmaz Erdoğan, pazar günü öğle saatlerinde kızı Berfin ve eşi Belçim...

Sayfayı Paylaş