1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Erdoğan'dan Baykal'a düello yanıtı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]
  Erdoğan, Baykal'ın, "televizyonda düello" davetine, "Bırak televizyonu, meydan burada" yanıtını verdi.


  Erdoğan, 29 Mart Yerel seçim gezileri kapsamında partisinin Adıyaman mitinginde yaptığı konuşmada muhalefete yüklenirken, AKP iktidarının 6 yıllık icraatlarını anlattı.

  Erdoğan, muhalefet partilerinin Ankara dışına çıkmadıklarını, muhalet etmeyi ise medyaya havale ettiklerini savundu. Erdoğan, Maliye Bakanlığı'nın Doğan Yayın Grubu'na başlattığı vergi incelemesini hatırlatarak, kenhdisine ve Hükümete yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

  Erdoğan şunları kaydetti:

  "Şu anda bir CHP medyası var. O medyanın avukatlığını da Sayın Baykal yapıyor. Dün Adana meydanında çıkmış, baktım gayet başarılı bir avukatlığa soyunmuş. Bu ülkenin, bu devletin Maliye Bakanlığı normal, mutat incelemelerinden birini yapmış. Ortada bir netice var, bunun avukatlığı sana mı kaldı?

  Ama 29 Mart'ta ben inanıyorum ki Sayın Baykal'ın avukatlık belgesini bu millet yok edecek. Bu çamur siyasetini bırak, bu ülkede adil siyaset yap. İftira atarak, karalayarak, yalanlarla, haksız ithamlarla milletin partisi AK Parti'sini yıpratamazsın. Elinde dosyalarla bize iftira atamazsın.

  Sayın Baykal, sen önce Hazine'nin sana yapmış olduğu resmi yardımdan yaklaşık 1 trilyonluk yolsuzluk yaptın. Anayasa Mahkemesi bunu tescil etti, bunun hesabını ver. Önce bunu hallet. Anayasa Mahkemesi bunu tescil etmiş, 1 trilyonu da senden tahsil etmiş. Sen önce bunun hesabını ver. Siz sağda solda insanlara iftira atarak bir yere varamayacaksınız. Eğer elinde deliller varsa, yargıya gidin. Belediye başkanlarımın dokunulmazlığı yok, git yargıya. Bizimle de ilgili varsa bir belgen git yargıya. Yok ki neyle gideceksin, yok."

  'BENİMLE NEYİ KONUŞACAKSIN'

  Erdoğan, "Benimle neyi konuşacaksın sen" diyerek; Baykal'ın, "televizyonda düello" çağrısına "Bırak televizyonu, meydan burada. Sayın Baykal, İş burası, iş burası" yanıtını verdi. AKP iktidarları döneminde yolsuzlukların hortumunun kesildiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle dedi:

  "Asıl rahatsızlık buradan geliyor. Çünkü daha önce buralardan nemalanmaya alışmışlardı. Şimdi hortum kesildi, sıkıntıları burada. Ama bunlardan çekinen, bunlardan imtina eden bir hükümet yok, kararlıyız. Onlar kendi çamurları içerisinde kaybolmaya başladılar. Bize çamur atmak isterken, kendileri boğazlarına kadar batağa gömüldüler. Şimdi, çırpındıkça batıyorlar. Hem kendileri çamura saplandı hem de yandaş medyaları çamura saplandı.

  Diyorlar ki, hükümet medyanın sesini yok farz ediyor. Bizim böyle bir derdimiz yok. Biz bu ülkede iktidara gelirken o yandaş medyayla iktidara gelmedik ki. Bu aziz milletle iktidara geldik. İşte meydan. Bunlar meydanların dilini anlamaz, bilmez. Ama benim Adıyamanlı kardeşim bunları çok iyi tanır. Bunların geçmişini, tarihini, cemaziyel evvelini çok iyi bilir. Adıyamanlı kardeşim 29 Mart günü de bunlara sandıkta en iyi cevabı zaten verir."
   
Erdoğan'dan Baykal'a düello yanıtı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sarıgül'den Baykal'a

  Sarıgül'den Baykal'a

  :: Sarıgül'Den Baykal'a ağır eleştiri Sarıgül, Diyarbakır'da: Halk, CHP'yi değil, Baykal'ı cezalandırdı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Diyarbakır'da, ''Bölge halkı CHP'yi değil Baykal zihniyetini cezalandırdı'' dedi. Sarıgül, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti lokalinde düzenlediği basın toplantısında, CHP adına Güneydoğulu tüm yurttaşlardan özür dilediğini, Diyarbakır ve bu bölgede...
 2. düello

  düello

  Rüyanizda birisi ile düello ettiginizi veya bir düelloda sahitlik yaptiginizi görmek, bu günlerde beklemediginiz bazi olaylarin meydana gelecegine ve sizi yakindan ilgilendiren kötü bir haber alacaginiza isarettir. Bir düelloda yaralandiginizi görmek, malinizdan bir kisminin yangin, hirsizlik veya benzeri bir afetle elinizden çikacagina delalet eder.
 3. Deniz Feneri'nden Baykal'a dava

  Deniz Feneri'nden Baykal'a dava

  Deniz Feneri Derneği, Deniz Baykal hakkında, yarın 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açacak. Deniz Feneri Derneği'nden yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Baykal hakkında, ''uzunca süredir Almanya Deniz Feneri e.V. adlı dernekle ilgili iddiaları kullanarak, Türkiye Deniz Feneri'nin kişilik haklarına her fırsatta saldırıda bulunduğu'' gerekçesiyle tazminat davası açılacağı belirtildi....
 4. Erdoğan'dan Baykal'a fıkralı yanıt

  Erdoğan'dan Baykal'a fıkralı yanıt

  Erdoğan'ın Kazlıçeşme'deki mitingi yoğun güvenlik önlemleri ve katılımla CHP'ye gönderme yapmasıyla başladı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biliyorum ki İstanbul yine büyüklüğünü konuşturacak, yine Türkiye'nin numunesi olma özelliğini sergileyecek ve AK Parti ile yola devam diyecektir'' dedi. Erdoğan, partisince Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki...
 5. Başbakan Erdoğan'dan Uğur Dündar'a ağır yanıt

  Başbakan Erdoğan'dan Uğur Dündar'a ağır yanıt

  Başbakan Erdoğan, canlı yayında kendisine seslenerek isyan eden Uğur Dündar için sert konuştu. Erdoğan, NTV televizyonunda katıldığı canlı yayında, Ergenekon davasının ikinci iddianamesinde özel hayatıyla ilgili iddialar yer alan ve bu duruma isyan eden Uğur Dündar'la ilgili soruya sert bir yanıt verdi. "İddianameyi ben...

Sayfayı Paylaş