1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Erdoğan'dan Diyarbakır'da 'birlik' mesajı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Başbakan Erdoğan, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde Diyarbakır mitinginde birlik beraberlik mesajları verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstasyon Meydanı’nda Diyarbakırlılara seslendi. Miting nedeniyle çevrede sıkı güvenlik önlemleri alınırken, yüksek binaların tepelerine ve miting alanında bulunan caminin minaresine keskin nişancılar yerleştirildi. Skorsky helikopteri ise havadan miting alanını takip etti.

  Erdoğan konuşmasına “Diyarbakır'da bulunmaktan ve Diyarbakırlıların adalet ve huzur talebine ortak olmaktan büyük memnunluk duyduğunu'' ifade ederek başladı. Birlik ve beraberlik siyaseti yaptıklarını, Türkiyeli olma ruhunun da bu birlik ve beraberlik siyaseti olduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan ''Siyasetten tek muradımız, tek arzumuz, insanımıza hizmet etmektir. Gönüller kazanmaktır. Bu arzu ile Diyarbakır için çıtayı yükselttik. Sizlerle ortak arzularımız buluştu. Diyarbakır için Kutbettin Arzu dedik. Milletvekili olarak TBMM'ye gönderdiğiniz bu evladınızı inanıyorum ki bu sefer çok daha güçlü bir iradeyle kucaklayacaksınız. Yegane arzumuz; barış içinde, demokratik bir yarış olmasını istediğimiz önümüzdeki seçimde Diyarbakır'ın hak ettiği hizmetlere, layık olduğu yönetime kavuşmasıdır. Şimdiden Allah hayırlı eylesin diyorum.” diye konuştu.

  DİYARBAKIRSPOR ATKISINI TAKTI

  Başbakan Erdoğan’ın konuşması sırasında miting alanında ön sıralarda bulunan bir vatandaş Erdoğan’a Diyarbakırspor’un renklerini taşıyan bir atkı uzattı. Konuşmasını keserek atkıyı alan Başbakan Erdoğan, atkıyı boynuna taktıktan sonra konuşmasını sürdürdü. Hukuk, hürriyet ve hizmetin AKP siyasetinin ana ekseni olduğunu, Türkiye’nin kaynaklarını adaletle paylaştırmaya özen gösterdiklerini kaydeden Erdoğan “Bizim siyasetimiz eser siyasetidir, hizmet siyasetidir, çamur siyaseti değil. Bizim siyasetimiz bir bütün olarak insanlarımızı kucaklama siyasetidir” dedi.


  'SOSYAL YARDIMLARA DİL UZATIYORLAR'
  Türkiye’de devletin vatandaşa uzanan yardım elinden bile rahatsız olanlar bulunduğunu söyleyen Erdoğan, yapılan seçim yardımlarını, “Sosyal yardımlara dil uzatıyorlar. İnsanların buzdolabına, fırına ne ihtiyacı var diyorlar. Bir yandan hukuka müdahale ediyorlar bir yandan milletin ekmeğine aşına göz dikiyorlar. Bir yandan hukuksuzluğun avukatıyım diyorlar. Sonra da sosyal demokratız, solcuyuz diyorlar. Geçmişle tabi ki yüzleşeceğiz, geçmişin hesabını özenle tutacağız. Bu ülkede kimin yara kaşıdığını kimin yara sardığını da çok iyi bileceğiz.” sözleriyle savundu.

  'HEPİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIZ'

  Diyarbakır’a seslenirken tüm Türkiye’ye de seslendiğini ifade eden Erdoğan, “Türk’üyle Kürt’üyle, Laz’ıyla, Gürcü’süyle, Abaza’sı Boşnak’ıyla, Arnavut’uyla hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir milletiz” dedi. Sadece ellerini değil kucaklarını da sonuna kadar açtıklarını ve bundan sonra da açacaklarını söyleyen Erdoğan, “Birlikte kurduğumuz cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Demokrasiye inanıyoruz, sandıktan çıkacak iradeye saygı gösteriyoruz. Şiddet ve terörün hak ve özgürlüklerin düşmanı olduğunu herkes kabul etmeledir. Yunus’un deyişiyle yaradılanı yaradandan ötürü severiz. Bizim bakışımız bu” dedi.

  'AYRIMCILIK YAPMADIK, YAPMAYACAĞIZ'

  Erdoğan şöyle devam etti:

  “Biz bize oy vermeyenlerin de haklarını korumayı asli vazifemiz olarak biliyoruz. Kimsenin ötekileşmesini mahzun olmasını istemiyoruz. Türkiye’nin huzurunu bütün politik mülahazaların üzerinde tutarak gelin canlar bir olalım bir olalım diri olalım diyoruz. Hak, hukuk, demokrasi hepimize yeter, hepimiz için olsun diyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, ülkesine aidiyet duygusunu zedeleyen ne varsa bertaraf etmek istiyoruz. Vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapmadık yapmıyoruz yapmayacağız.”

  'BAYKAL GİBİLERİ SİVAS'TAN BU TARAFA GELMİYOR'

  Başbakan Erdoğan muhalefeti de eleştirdiği konuşmasında CHP lideri Deniz Baykal’ın “Başbakan Diyarbakır’a niye gidiyor, tabi güvenlik güçleri var” dediğini belirterek “Bu güvenlik güçleri Tayyip Erdoğan’ın güvenlik güçleri değil. Sayın Baykal da gelsin, aynı tedbiri alırlar. Hedef saptırmanın anlamı yok. Baykal gibileri zaten Sivas’tan bu tarafa gelmiyorlar” dedi.

  'ANKARA’YLA DİYARBAKIR’IN KADERİ BİZİM İÇİN BİR'

  Ayrımcılık yapmadıklarını, Ankara’nın kaderi ile Diyarbakır’ın kaderinin kendileri için bir olduğunu, İstanbul’a yaptıkları hizmetleri Diyarbakır’a da yaptıklarını söyleyen Başbakan “Bizi küçük düşürmeye çalışan ideolojik kamplaşmalardan büyük acılar çektik. Karanlık odalarda bu milletin başına çorap ördüler, kar maskeleriyle yüzlerini gizlediler” dedi. Türkiye’de yıllardır sembolik çatışma alanlarının özellikle korunduğunu, Nazım Hikmet’e iade-i itibarın 60 yıl boyunca tartışıldığını ifade eden Erdoğan tek bir kararla 60 yıllık tartışmaya son verdiklerini söyledi.

  KÜRTÇE 'TRT ŞEŞ HAYIRLI OLSUN' DEDİ

  Başbakan TRT Şeş kanalını açtıklarını belirterek Diyarbakırlılara Kürtçe “TRT Şeş hayırlı olsun” dedi. TRT Şeş’in ne kadar sıcak bir ilgi uyandırdığını gördüklerini söyleyen Erdoğan muhalefetin sağıyla soluyla karşı çıktığını, ‘birileri’nin ‘hayırlı olsun’ diyemediğini kaydederek “Ne oldu adalet yara mı oldu yoksa güçlendi mi? Siyaset milletin taleplerini karşılamak değilse nedir, özgürlük alanını genişletmek değilse nedir?” diye sordu.

  MİTİNGE EZAN ARASI

  Başbakan Erdoğan, miting sırasında ezan okunması nedeniyle konuşmasına ezan bitene kadar ara verdi. Bu arada vatandaşlara karanfil attı. Ezanın ardından konuşmasını sürdüren Başbakan isim vermeden DTP’yi eleştirerek “Bu bölgenin duygularını istismar edenler, sosyal devlet ilkesine karşı çıkanlar, onlar da buranın CHP’si mi olmak istiyorlar? Onlar da birilerinin avukatı mı olmak istiyorlar? Baykal’ın avukatlık ruhsatı yakında belki de 29 Mart günü millet eliyle iptal olacak. Küçük olsun benim olsun diyenler bu büyük ülkede siyaset yapamazlar. Bu millet körükörüne arkasından gitmez. Kimse de bu milletin oyunu çantada keklik görmesin.” dedi.

  'BOYUNUN KÜÇÜK OLDUĞUNA BAKMAYIN, ATOM KARINCADIR'

  Konuşmasının sonunda Kutbettin Arzu ile ilgili “boyunun küçük olduğuna bakmayın ha. Atom karıncadır” diye espri yapan Başbakan Erdoğan, Diyarbakırlılardan “Biz sizin emanetinize sahip çıkıyoruz. Siz de emanet ettiğimiz adaylarımıza sahip çıkın. Sahip çıkın ki Diyarbakır modern şehircilik hizmetlerine kavuşsun.” diyerek oy istedi.


   
Erdoğan'dan Diyarbakır'da 'birlik' mesajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Diyarbakır'da 'kayıp' kazısı

  Diyarbakır'da 'kayıp' kazısı

  Faili meçhul cinayetler iddiası üzerine savcı talimatıyla Diyarbakır'da kayıp iki kişi için kazı başlatıldı. Diyarbakır'da özel yetkili 2 savcı dün, itirafçı Abdulkadir Aygan'ın 1990'lı yıllarda 2 kişinin ölümü ile ilgili iddiaları nedeniyle keşif yaptı. İtirafçı Abdulkadir Aygan bir süre önce, 1994 yılından Fethi Yıldırım ile 1996 yılında Hakkı Kaya'nın öldürüldükten sonra Karaçalı köyü...
 2. Diyarbakır'da kemik parçaları

  Diyarbakır'da kemik parçaları

  Diyarbakır'da yapılan kazı çalışmalarının ikinci gününde bazı kemik parçalarına rastlandı. İtirafçı Abdülkadir Aygan'ın itirafları sonucu 1996 yılında kaçırıldıktan sonra öldürülüp gömüldüğü iddia edilen Hakkı Kaya'nın bulunması için Diyarbakır Hani Karayolu'nun Deveboylu mevkiinde bugün sabah saatlerinde kazı çalışmaları başladı. Bugün yapılan kazılarda bazı kemik parçaları bulundu.
 3. Diyarbakır'da DTP'lilere şafak baskını

  Diyarbakır'da DTP'lilere şafak baskını

  Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu sabah erken saatlerde aralarında DTP'li eski yöneticilerin evlerinin de bulunduğu 27 noktaya baskın yaptı Eş zamanlı yapılan operasyonda Diyarbakır ve Batman'da bazı kişiler gözaltına alındıüı öğrenildi...
 4. Birlikte....

  Birlikte....

  Ekledigim siir 3 - 4 yüzyildan kalma bir siir. 19 yüzyilda ingiliz arkeologlar tarafinda bir mezar tasinin üzerinde kazilmis halde bulunmustur.... Birlikte geçen günleri özlüyorum Hele sabah çıkıp gidişimizi Seninle dağlara çıkar dolaşırdık Birlikte söylerdik şarkılarımız Ben o dağların ruhundan öğrenmiştim Ta yürekten candan söylemeyi Hem dağlarda hem kırlarda hem sahralarda Ey...
 5. Sınav mesajları Diyarbakır'dan

  Sınav mesajları Diyarbakır'dan

  Sınav mesajları Diyarbakır'dan KPSS'den sonra Yükseköğretime Geçiş Sınavı da mercek altında. Bazı matematik sorularının cevaplarının telefon mesajıyla 108 kişiye gönderildiği ortaya çıkarıldı. Güncelleme:07 Eylül 2010 12:00 Mesajların...

Sayfayı Paylaş