Erdoğan'ın içinde kalan

KızılÖtesi

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
Erdoğan'ın içinde kalan
Başbakan Erdoğan eski Cumhurbaşkanı Sezer'le ilgili bir isteği çok içinde kalmış. Bakın Sezer'le ne yapmak istiyormuş?
Ertuğrul Özkök geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan'la bir röportaj yapmıştı. Ancak Erdoğan röportajdaki bazı bölümlerin kapatma davası kararı çıktıktan sonra yayınlanmasını istemişti.

Hürriyet'in günlerdir manşetten anons ettiği bölümlerde Erdoğan'ın daha önce söylemediği müthiş şeyler okumayı düşünüyorsanız, şimdiden söyleyelim büyük hayal kırıklığına uğrayacaksınız. O bölümlerde biraz Fenerbahçe geyiği, biraz Cumhurbaşkanlığı seçimi, biraz da Erdoğan'ın sitemi var...

İşte daha önce yayınlanmayan o bölümler:

SEZER’LE OTURUP AİLECEK YEMEK YEMEYİ İSTERDİM
Erdoğan Akdeniz Liderleri Toplantısına ilişkin konuşurken Sezer'le ilgili istiğini de dillendirmiş.

"Hürriyet’te yayınlanan fotoğraflara baktım. Sadece üç liderin eşinin başı örtülüydü. Benim, Dışişleri Bakanımız Ali Bey’in, bir de Katar liderinin Biz orada bütün liderler arasındaydık. Orada hiç yabancılık çekmedik. Kimse de yadırgamadı. Ama ben kendi ülkemde 5.5 yıl boyunca cumhurbaşkanımın misafiri olamadım. Oysa ben onunla ailecek, baş başa oturup yemek yemeyi isterdim. Rahat ortamda memleketimizin meselelerini konuşmayı arzu ederdim."

ERDOĞAN'IN BAŞBUĞ'LA İLGİLİ DÜŞÜNCESİ

Bir ara konu Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’a geldi.

Ben de, "Geçmişte kendisi ile iki defa konuştuğumu, bende sessiz, konuşmayı pek sevmeyen bir komutan izlenimi bıraktığını" anlattım.

Ben bunu anlatırken Erdoğan hiç beklemediğim bir şey söyledi:

"Tanırsın elbet, o da sizden" dedi.

Tabii ben iyi bir Türk olarak, bu cümlenin arkasındaki mesajı anlamaya çalışırken, zaman kazanmak için "Anlamadım" dedim.

"Canım o da Fenerbahçeli demek istiyorum."

Tabii bu cümleyi işitince ben de altında kalmadım ve tamamladım:

"Yani bizden demek istiyorsunuz..."

EN BEĞENDİĞİ FUTBOLCU

Bu arada Avrupa Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nda en beğendiği futbolculardan birinin Hamit Altıntop olduğunu söyledi.

Anladığım kadarı ile Fenerbahçe’den ayrılan Aurelio’nun yerine onu görmeyi arzu etmiş.

(...)

BÜLENT ARINÇ GÜL OLSUN DİYE BASKI YAPTI MI?

"Elinizde olsa, uzlaşma yoluyla bir cumhurbaşkanının seçilmesini ister miydiniz?"

Şu cevabı veriyor:

"Ben istişareyi seven bir insanım. Partimin tabanından tavanına kadar herkesi dinler, görüşünü alırım. O günlerde yaptığımız bütün istişare, kamuoyu anketleri beni veya Abdullah Bey’i işaret ediyordu. Kendinizi benim yerime koyun. Bir siyasetçiyim. Ben o istikamette yürümezsem siyasi geleceğimi nasıl garanti ederim? Benim ismim üzerinde de, Abdullah Bey’in ismi üzerinde de ittifak vardı."

O noktada söze giriyorum:

"Bazı gazetelerde Abdullah Bey’i istemediğiniz, ama Bülent Arınç’ın baskısı ile bunu kabul etmek zorunda kaldığınız yazıldı."

Erdoğan devam ediyor:

"Evet, Bülent Bey dayattı falan dendi. Yok böyle bir şey. Abdullah Bey uluslararası camiada tanınmış bir arkadaşımız. Dışişleri Bakanlığı’nda büyük tecrübe edindi."

KİME DANIŞTI?

"Bu olayı kimlere danışmıştınız?"

"Ben genellikle Abdullah Bey’le, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Bey’le ve Bülent Bey’le istişare ederdim."

haber7
 

Benzer İçerikler

Üst