1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Erdoğan'ın önünde intihar şoku

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Erdoğan'ın Mersin mitingi olaylı geçti. İntihar girişi önlendi, Erdoğan ise yine Baykal'a yüklendi. İşte o sert sözler;

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ile MHP'nin ‘çamur siyaseti’ yapıp, haksız ithamlarla partilerini yıpratmaya çalıştığını öne sürerek, “Hizmet üretemedikleri için yalan üretiyorlar. Bunlar birbirinin ruh ikizidir” dedi. Erdoğan, 29 Mart'ı da ‘hesap günü’ olarak ilan etti.

  Mersin'deki Metropol Miting Alanı'nda yaklaşık 25 bin kişiye hitap eden Erdoğan, platforma ceketsiz olarak, gömlek ve kırmızı süeterle çıktı. Erdoğan konuşmasının devamında MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yüklenirken, ‘Yav Bahçeli’ diye seslendi. Kendise ‘Şeyh-ül İslam’ diye birşey dedirtmediğini, Bahçeli'nin bunu konuşmaya başladığını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

  AÇIK LİSE VE AÇIK İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE
  "Geçmişte çocuklarımızın eline sibah verdiler, biz geldik bilgisayar verdik. Şimdi bütün okullarımızda kitaplar sıraların üstünde ücretsiz. Açık ilköğretim ve açık lisede okuyan öğrencilerimize de onların da kitaplarını ücretsiz olarak veriyoruz. Bu CHP'nin, MHP'nin işi değil bizim işimiz bizim."


  DEDİM YA BUNLAR RUH İKİZİ
  "45 milyon burs veriyorlardı biz şimdi 180 veriyoruz. Peşkeş dönemi bitti. Ülkenin imkanlarını bu ülkede yatırımlara harcıyoruz. MHP'nin içinde olduğu iktidarda ülkenin IMF'den aldığı borç 30 milyar dolardı. 23,5 milyar dolar borçla devrettiler ülkeyi. Şimdi IMF'ye verip veriştiriyorlar. Şimdi bizim ne kadar borcumuz kaldı; 8 milyar dolar. Siz borçlandınız, biz ödedik. Devletin borçlarını anlatıyorlar dedim ya bunlar ruh ikizi. Yüz liranın 64 lirası bunların döneminde borçtu. 6 buçuk senede üzerine rekor ekledik, 520 milyar dolar ekledik milli gelirimizin üstüne. 29 Mart inşallah hesap günü olacak. Nasıl geliyor da Mersin'de konuşuyor nasıl?"
  "Mersin'e yaptıkları eğitim yardımlarından da söz eden Başbakan Erdoğan, küçük çocuklara bilgisayar kullanıp kullanmadıklarını sordu. Erdoğan, “Okullarımıza 10 bin 227 bilgisayar gönderdik. Bilişim teknoloji sınıflarını biz kurduk. Niye istedik ki; yavrularımız dünya ile buluşsun. Bilgisayar nedir öğrensin. Geçmişte, birileri yavrularımızın eline bıçak verdi, silah verdi. Biz de bilgisayar veriyoruz. Farkımız bu” dedi.


  İŞSİZDEN İNTİHAR GİRİŞİMİ

  Başbakan'ın konuşmasının sonlarına doğru, işsiz olduğunu söyleyen 35- 40 yaşlarındaki Halil İbrahim Akkuzu, miting alanı kenarındaki elektrik direğine çıkarak intihara kalkıştı. Başbakanlık korumaları ve miting güvenliği için bulunan polisler, aşağı atlayacağını söyleyen ve akli dengesinin bozuk olduğu ileri sürülen Akkuzu'yu iknaya çalıştı. İsteklerini içeren bir mektup aşağı atan Akkuzu'nun atlama ihtimaline karşı itfaiye ekiplerinden yardım istenip, direk altına hava yastığı açıldı.

  Ardından vincin sepetiyle direkteki Akkuzu'ya ulaşan polis, onu kolundan yakaladı ve aşağı indirdi. Miting alanında bulunanlarca yuhalanan Halil İbrahim Akkuzu'ya kakalabalıktan bazı kişiler sopayla saldırdı. Polis linçten kurtardığı Akkuzu'yu alandan götürdü. Başbakan Erdoğan da kürsüden fark ettiği hareketlilik karşısında kalabalığa, “Merak etmeyin bizim görevli arkadaşlarımız böyle şeylere alışık” dedi.

  Miting öncesi kendini ‘Ateist şair’ olarak tanıtan Oktay Avcu'nun açtığı, ‘Türkiye'nin ikinci Atatürk'ü Erdoğan. Barış her zaman savaşı yenecek. Silaha gerek yok. Özgürlükler terörü bitirecek. En doğru yoldasın devam et. Ataist şair Oktay Avcu’ yazılı döviz polis tarafından alındı. Avcu, miting alanına girişte bu döviz nedeniyle Başbakanlık korumaları tarafından uyarıldı. Avcu, ısrar edince döviz elinden alındı, ardından miting alanına girişine izin verildi.
   
Erdoğan'ın önünde intihar şoku konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. intihar...

  intihar...

  Tüm ölümlerin % 0.4-0.9 unu oluşturan intihar (öz kıyım) davranışı kişiyi ve çevresini etkilemesi yanında , sonraki nesiller ve toplum üzerindeki etkileri nedeniyle büyük bir toplumsal sorundur. Tüm dünya çapında her gün yaklaşık bin kişi öz kıyım gerçekleştirmektedir. Erkeklerin kadınlardan daha çok intiharı gerçekleştirdiği saptanmıştır. Sonuçlara göre erkeklerde 2-7 kat daha fazla öz kıyıma...
 2. İntihar

  İntihar

  ilaçla intiharın belirtileri İngiltere'de ve İrlanda'da her yıl intihar nedeniyle ölüm vakaları, kayıtlara göre 5000-6000'dir ve muhtemelen gerçekte daha fazladır. Birçok sanayi ülkesinde intihar en sık görülen on ölüm nedeninden biridir ve hemen hemen tek psikiyatrik ölüm nedenidir. Genç erkeklerdeki mortalitede intihar vakaları, trafik kazalarından sonra ikinci gelir ve üniversite...
 3. İntihar

  İntihar

  acısız intihar yöntemleri acısız ölüm yolları intihar ölüm en yolları 1.İnsanlar neden intihar ederler? İnsanlar genelde hissettikleri yoğun acıyı dindirmek için intihar ederler. İntihar kişinin bir çeşit yardım çığlığıdır. Kişilerde yoğun çaresizlik duygusu ve gerginlik vardır. Başka seçenekleri olmadığını düşünürler ve içinde bulundukları duygu durumu nedeniyle varolan diğer seçenekleri...
 4. Elektro-Şok İntiharı Engeller

  Elektro-Şok İntiharı Engeller

  psikiyatride elektro şok elektroşok tedavisi video elektro şok kimlere uygulanır * En tartışılan konulardan biri de psikiyatride uygulanan elektro şok yöntemidir. Yani hastaya elektrik verme. Siz uzun yıllar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalıştınız. Bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Elektro-şok tedavisini kesinlikle ve çok net bir şekilde savunabilirim. Amerika bile...
 5. Özdemir Erdoğan'dan Tarkan'la İlgili Şok Açıklamalar!

  Özdemir Erdoğan'dan Tarkan'la İlgili Şok Açıklamalar!

  tarkan haberleri, tarkan hakkında, özdemir erdoğan Sevgili melekler, yılların eskitemediği usta sanatılarımızdan Özdemir Erdoğan, Yeni Aktüel Dergisi'ne verdiği röportajda ilginç açıklamalrda bulundu. Tarkan ile ilgili de konuşan Erdoğan bakalım neler söylemiş... Özdemir Erdoğan, Yeni Aktüel dergisinden Arda Uskan'a konuştu: “Dünya starı olmam için Amerikalıların yaptığı teklifi 'Ben...

Sayfayı Paylaş