Ergenekon kapsamında İbrahim Şahinle bağlantısı bulunan 20 polis ve asker gözaltındı

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Ergenekon kapsamında İbrahim Şahinle bağlantısı bulunan 20 polis ve asker gözaltındı
Ergenekon operasyonu kapsamında İbrahim Şahin'le bağlantısı bulunan 20 kadar polis ve asker gözaltına alındı.
11. dalga operasyonda 13 ayrı ilde gözaltılar yaşandı. Operasyon Ankara, İstanbul, Antalya, Elazığ, Iğdır, Şırnak, Kahramanmaraş, Hakkari, Tokat , Hatay, Siirt, Isparta ve Bursa’da gerçekleştirildi.

Operasyonda İbrahim Şahin'le irtibatı bulunan 20'den fazla polis ve muvazzaf subay gözaltına alındı.

ANTALYA'DA BİR EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Operasyon kapsamında Antalya’da Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli emniyet amiri Servet Kaynak ile polis memuru Fahri Süslü gözaltına alındı.

ÖZEL HAREKAT ŞUBE MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek'in gözaltına alındığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre, Ayhan Atabek, kent merkezindeki evinde gözaltına alındı.

TOKAT VE ISPARTA'DA BİR GÖZALTI

Tokat'ta yapılan operasyonda Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Murat Çavdar gözaltına alındı. Özel Harekat'da görev yapan Murat Çavdar'ın, bir önceki operasyonda tutuklanan Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin ile ilişkisi bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi. Ergenekon operasyonu kapsamında aralarında 1 albayın da bulunduğu bazı kişilerin evlerine operasyon düzenlendiği belirtildi.

KAHRAMANMARAŞ'TA 3 ÖZEL HAREKATÇI GÖZALTINDA

Kahramanmaraş’taki operasyonda da özel harekat şube müdürlüğü’nde görevli 3 polis gözaltına alındı, 2 polis de aranıyor.

Baskınların Iğdır ayağında ise iki polis ile bir astsubayın gözaltına alındığı öğrenildi. Şırnak’ta da operasyon kapsamında 4 subayın gözaltına alındığı bildiriliyor.

Farklı illerde gözaltına alınan sözkonusu kişiler akşam saatlerinde uçakla İstanbul'a getirilerek Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesine götürüldüler.
 
Üst