1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Ergenekon'da diyaloglar

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Ergenekon Davası’nın binlerce sayfalık delillerinin arasında, özel telefon konuşmaları sansürsüz yayınlanınca yakın dostları birbirine düşürecek görüşmeler de ortaya çıktı. Özner BERBER - Süleyman ARIOĞLU - Mete YILMAZ'ın haberi

  Konuyla ilgisi olmayan çok sayıda özel sohbetin de deliller arasında yer alması, yapılan şakaları, dedikoduları gün yüzüne çıkardı. Kamoyunda çokça eleştirilen, sansürsüz basına dağıtılan deliller arasında, telefonu dinlenen çoğu kişi, telefonun dinlediğinden haberdar olduğunu da dile getiriyor.

  BEN GÜMRÜKSÜZ KONUŞURUM

  İlhan Selçuk’un, Emre isimli kişiyle yaptığı telefon konuşmasında Les Ottomans Oteli’ndeki bir toplantı konuşuluyor. Çetin Altan, Mehmet ve Canan Barlas, Cengiz Çandar’ın da bulunduğu gecede isimler üzerinde de şaka yollu dedikodulara yer veriliyor. Sohbette Selçuk, telefonunun dinlendiğini de bildiğini şu cümlelerle dile getiriyor: “Ben ne kadınlar ile konuşurken ne de dostlarım ile konuşurken gümrüksüz konuşuyorum. Neyin şaka neyin ciddri olduğunu geri zekalılar (gülüyor) bilmezler.”


  ECZACIBAŞI KAFA ÜTÜLÜYOR!
  İlhan Selçuk ve Emre isimli şahsın konuşmasında Mehmet Barlas ve ailesi de gündeme geliyor. İlhan Selçuk, Canan Barlas için “gerizekalı” ifadesini kullanıyor. Selçuk, “Evet. İşte efendim Canan Barlas zavallı, çok şişmanlamış falan. İşte kızları, şey Mehmet Barlas’ın çok güzel bir kızı var. Onlar kendi ailelerinde rüya görüyorlar. Canan da biliyorsun geri zekalı” diye konuşuyor. Selçuk’un konuştuğu telefondaki Emre de, Şakir Eczacıbaşı için, “İnsanın kafasını ütülüyor, aptala çeviriyor“ diye devam ediyor.

  ERUYGUR ZAVALLI BİR ADAM

  DOĞU Perinçek’in, partinin Genel Sekreteri Mehmet Bedri Gültekin ile yaptığı görüşmede Şener Eruygur’a “zavallı” demesi de dikkat çekici. Perinçek; İlhan Selçuk, Hurşit Tolon, Şener Eruygur, Alev Coşkun’un da bulunduğu toplantıya katılan Bedri Gültekin’e Perinçek şöyle sesleniyor:“Bunların hepsi zavallı. Halkı örgütlemek istemeyen ve bütün umutları ordu olan adamlar yani. Orduyla yatıp orduyla kalkıyorlar. Kendileri bir şey yapmak istemiyorlar.”

  NECDET SEZER, M... KAFANIN TEKİ

  AlemdaroĞlu’nun 15 Şubat 2008’de yaptığı ‘Güngör ?’ ile yaptığı telefon görüşmesine de iddianamade ayrıntılı yer verilmiş. Güngör ‘Yazık, ülkeye yazık oluyor canım” diyor. Bunun üzerine Alemdaroğlu “Henüz cumhurbaşkanından ses seda yok de mi?” diye sorunca Güngör “Yok hayır yok ya yok deli misin şey de konuşmuyor, Sezer denilen herif de konuşmuyor” yanıtını veriyor. Alemdaroğlu’nun iddianamede yer alan yanıtı ise şu: “Sezer denilen man kafa... evine kapandı şimdi bitti artık.”

  KENAN EVREN’E AĞIR İTHAM

  VEli Küçük ile Muhammet Yüce ve emekli Albay Fikri Karadağ arasında geçen telefon görüşmelerinde, Kenan Evren’e hakaretler yağdırılıyor. “Kenan Evren’i görmüyor musunuz PKK’ya destek amaçlı konuşmalar yapıyor” diyen Yüce’ye Karadağ, “Bunak pezevenk oğlum, bunağın teki pezevenk, Kıbrıs’ı bile fazladan aldık diyor ********* Türk gençliğini mahvetti 12 Eylül’de. Adam bulamıyoruz vatanı koruyacak, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan sağ olsaydı satar mıydı adamın ağzına sı...lardı” yanıtını veriyor.

  PEKER’İ ARAYAN VELİ KÜÇÜK

  Ergenekon iddianamesinin eklerinde Sedat Peker, Mehmet Özcan, Yakup Kürşat Yılmaz ve Yaşar Öz dosyasında yer alan telefon konuşması ilginç bir diyaloğu su yüzüne çıkardı. Veli Küçük’ün, 2004 yılı ekim ayında, “Çıkar amaçlı suç örgütü kurup yönetmek” suçundan cezaevine giren Sedat Peker’i telefonla arayarak, oluşum ile ilgili bilgi verdiği anlaşıldı. Peker, sorgusunda “baba dostum” dediği Veli Küçük ile cezaevine girmeden iki ay önce (3. 8. 2004) cep telefonu ile görüşme yapmış. Veli Küçük tarafından gerçekleştirilen aramada, Küçük’ün Peker’e yeni bir oluşum içerisinde olduğunu söyleyerek bilgi verip ve bazı isimler ile ilgili bilgi alıyor. Küçük, oluşum için Erzurum’dan Yılma Durak ve Güven Sazak ile görüştüğünü belirtiyor.

  EMEL’DEN KÜÇÜK’E: YERİM SENİ

  Küçük, Peker’le konuşmasında Meral Akşener’in görüşmek istediğini de kaydediyor. Peker ise; “Meral ablayı çok severim, dostluğum da var kendisiyle” cevabını veriyor. Küçük’ün cevabı ise şu: “Meral de aynı şeyi söyledi. Tamamen yanınızda olacağız dedi.” Peker, bu oluşumu MHP’ye karşı alternatif oluşum gibi kurulmasının kamuoyunda yanlış anlaşılacağına dikkat çekerek, “Meral abla gibi birkaç kişi alınıp ilk etapta ülkenin sorunlarını masaya yatırıp...” diyor.

  Serdar Taç isimli gencin askerliği ile ilgili görüşme. Samimi geçen konuşma sırasında Veli Küçük, düğüne katılacağını ve havaya ateş ederek magandalık yapacağını söylüyor. Emel ise “Yerim seni” şeklinde samimi cevaplar veriyor.

  Gazeteye el koymak istedi o bir elebaşı

  Ergenekon İddianamesi ek delil klasörlerinde Uğur Mumcu’nun yıllarca çalıştığı Cumhuriyet Gazetesi’yle davalıyken öldürüldüğü de yer alıyor. Cumhuriyet Gazetesi’nden emeklilik hakkı ve kıdem tazminatını isteyenMumcu’nun gazeteyle olan davası ölümünden bir yıl sonra bitmiş ve alacağı olan para ailesine verilmiş.

  YÖNETİME BASKI

  Dava sürecinde Cumhuriyet Gazetesi’nin sembollerinden birisi haline gelen Mumcu için gazetenin mahkemeye gönderdiği savunmada “Mumcu şirketin yasal organlarını çiğneyerek gazete ve gazetenin yayın politikasına el koyma hareketinin başıdır. Başarıya ulaşamayınca toplu istifa etmek suretiyle yönetim bansı altına alınmaya çalışılmıştır” denildiği de eklerde.

  Sabancı suikastı raporu da var

  MİT’İn basında çıkması üzerine yalanladığı “Sabancı Cinayeti Raporu” Ergenekon İddianamesi ekleri arasında yer aldı. 1996’da öldürülen işadamı Özdemir Sabancı’nın katillerinin saptandığı MİT raporunda cinayetin, Abdullah Çatlı, Hüseyin Kocadağ ve Piyade Kıdemli Yüzbaşı Hüseyin Pepekal tarafından örgütlendiği anlatılıyor. DHKP/C’nin suikastın taşeronu olduğu ve cinayeti para karşılığı üstlendiğinin yazıldığı raporda, Fehriye Erdal, Mustafa Duyar ve İsmail Akkol’un, Türk istihbarat birimlerince ortaklaşa kullanıldığı da açıklanıyor. Bu rapor, Zihni Çakır’ın “Kod Adı Darbe” adlı kitabında ve basında yer almasının ardından MİT tarafından yalanlanmıştı.

  Savcının defteri hemen dürülsün

  Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz’e gönderilen “Prof. Dr. Doğu Sentez” imzalı zarftan çıkan CD’de, eski Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tümgeneral Zekeriya Öztürk’ün söylediği öne sürülen sözler dikkat çekti. Öztürk’e ait olduğu öne sürülen Ferhat Sarıkaya’nın defterinin dürülmesi gerektiği şeklindeki ifadeler iddianame ekleri arasında bulunuyor. CD’deki ses kaydı çözümünde Tümgeneral Öztürk olduğu öne sürülen kişinin, Şemdinli Savcısı Ferhat Sarıkaya’yı kastederek, “Bu savcının hemen süratle defterinin dürülmesi lazım. Bu adam cumhuriyetin savcısı değil, bu adam PKK’nın savcısıdır arkadaşlar” dediği yer alıyor.

  El bombaları tatbikatta düştü

  Ümranİye’de yakalanan el bombalarının ardından Ergenekon kapsamında hazırlanan iddianameye, içeriği belli olmayan el bombaları da girdi. Kime ait olduğu tespit edilemeyen başka bombalar ise 1999 yılında İzmir Urla’da Deniz kenarında bulunan bir kutu içerisindeki mühimmat olarak kayıtlara geçti. Yapılan soruşturma neticesinde bulunan mühimmatın her sene Ege’de yapılan tatbikatlar neticesinde askeri bir birlik tarafından düşürülmüş olabileceği anlaşılarak kayıtlara girdi.

  Akşam


   
Ergenekon'da diyaloglar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Koparan diyaloglar!

  Koparan diyaloglar!

  koparan diyaloglar koparan yazılar duvar yazıları Koparan diyaloglar! THY: İyi günler, danışma. Yolcu: İyi günler, bugün nereden bilet alabiliriz? THY: Sadece Taksim ve havalimanı açık bugün. Yolcu: Anladım. Taksim'deki havalimanının telefonunu alabilir miyim? Yolcu: İstanbul'a son uçak kaçta? THY: Nereden? Yolcu: Buradan. THY: Nereden arıyorsunuz? Yolcu: Şehir...
 2. Kopartan Diyaloglar

  Kopartan Diyaloglar

  1-adam telefondadir - alo - alo - meteoroloji mi - evet - allah belanızı versin! - hoppalaa...n'oluyoruz yav? - bu ne sıcak kardesim? - biz sadece olcuyoruz beyefendi - kac derece simdi? - 38 - hay allah belanizi versin! 2-ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin önü.. doktor- bugün nurullah arkadaş andımızı okuyacak.. nurullah-türküm! topluluk- türküm! n- deliyim! t- deliyim! n- çelişkenim!...
 3. ahiretten diyaloglar

  ahiretten diyaloglar

  *biraz daha ışık. aha ışıklar geldi. amaninnn biraz daha huri. *neyse günahı öderiz abi... *-bidakka ya ben öldüysem senin ne isin var lan burda tolga -salak ayni arabadaydik -ha ondan bende diy.... *-şişşş kirmizi donlu arkadaşim bakar misin bir saniye.. kazaa burdan 3 mbit vurduruyormuş dogru mu? hayir altyapiyi kuralim şimdiden, gelecek arkadaşlara rahatlik saglariz.. - turksun...
 4. Ergenekon'da bilgi sızıntısına inceleme

  Ergenekon'da bilgi sızıntısına inceleme

  Ergenekon soruşturmasında basına sızan bilgilerle ilgili müfettiş görevlendirildi. TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın özel yetkili mahkeme için 3 savcı görevlendirilmesi talebinin Adalet Bakanlığı'nca da uygun görüldüğünü söyledi. Öncelikle hakim ve savcılara güvenilmesi gerektiğini belirten Şahin, “Onlar, adaletin...
 5. Şirinlerden Diyaloglar

  Şirinlerden Diyaloglar

  Şirin baba! şirin baba! yok uykucuyu uyandır, yok unutkana hatırlat, yok öfkeciyi sakinleştir, yok obura diyet programi yaz... şirinlik mi bıraktınız insanda be ------------------------------------------------------------ -şirin baba kendime yeşil etek diktim güzel olmuş mu? -olmamış -neden? -konsepte aykırı. ------------------------------------------------------------------ şirin...

Sayfayı Paylaş