Ergenekonda Son Gelişme Özbek tutuklandı, Göksel serbest

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Ergenekonda Son Gelişme Özbek tutuklandı, Göksel serbest
qddPyV0eLUv.jpg


Ergenekon soruşturması kapsamında Mustafa Özbek tutuklanırken, Erhan Göksel serbest bırakıldı.

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'in savcılık sorgusu tamamlandı.
Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen Özbek ve Göksel, "Ergenekon" soruşturmasını yürüten savcı tarafından sorgularının ardından, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Mahkeme, "Ergenekon törer örgütü üyesi olduğu" gerekçesiyle Özbek'in tutuklanmasına, Göksel'in ise serbest bırakılmasına karar verdi. Özbek, kararın ardından Metris Cezaevi'ne gönderildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Ünal İnanç serbest bırakıldı.

SENDİKA ÜYELERİNDEN DESTEK

Bu arada Türk Metal Sendikası üyeleri, adliye çıkışında, Genel Başkan Mustafa Özbek'i cezaevine götüren minibüsün etrafını sararak Özbek lehine slogan attılar. Minibüsün çıkışını engelleyen sendika üyeleri ile çevik kuvvet arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Soruşturma kapsamında İstanbul Adliyesi'nde savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Pevrul Kavlak da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Özbek'in burada bekleyen ve kendilerini destekleyen Türk halkına teşekkür ettiğini belirtti.

Kavlak, "Biz buraya 5 kişi girdik, ama 4 kişi çıktık. Kalbimizi yüreğimizi orada bıraktık. İnsanın vücudu kalpsiz yaşamaz. Kalbimizi alana kadar çabalayacağız, mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
 
Üst