1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.131
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113

  Ergenekonun Önemli Sanığı Veli Küçük Konuştu

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Ergenekon davasının en önemli sanıklarından biri olan Veli Küçük, avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı. Küçük yaptığı açıklamada soruşturma kapsamında maksatlı olarak yapılan dezenformasyon faaliyetlerinin tahammül edilemez boyutlara geldiğini belirtti. Kanal D'nin haberine göre açıklamada şöyle deniliyor:

  "Halen tutuklu bulunduğum soruşturma kapsamında mahkemeye teslim edilen iddianame ve bu iddianameye ek olarak gösterilen belgelerin kamuoyunun bilgisine sunulmasını takiben, soruşturmanın başından itibaren maksatlı olarak yapılan dezenformasyon faaliyetleri tahammül edilemez bir boyuta ulaşmıştır.

  < Konu Resmi..>  Tamamen asılsız iddialarla kişiliğime, Türk ve Müslüman kimliğime, şeref ve haysiyetime karşı insafsız saldırılar her geçen gün artırılarak devam ettirilmektedir. Bu kapsamda kamuoyunun bilmesini isterim ki 65 yıllık ömrümün ve 35 yıllık meslek hayatımın hiç bir döneminde, hiç bir surette teröre, terör örgütlerine, yasalarımızca suç teşkil eden hiç bir oluşum, eylem veya söyleme destek vermedim. Meslek hayatım boyunca, görevim çerçevesinde ASALA, PKK, DHKP-C, HİZBULLAH, İBDA-C v.s. terör örgütleriyle gerektiğinde hayatımı ortaya koymak suretiyle mücadele ettim. Bu mücadelemde -bazı maksatlı çevrelerin iddia ettiği gibi- yasadışı hiç bir yola yönelmediğim gibi, mensubu olmaktan her zaman onur ve şeref duyduğum Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bir subayı olarak, iddia edildiği gibi bir hukuksuzluk içinde yer almam söz konusu dahi olamaz.

  < Konu Resmi..>

  Emeklilik dönemimde de, sağduyulu bir vatandaş olarak, ülkemizin geleceğine ilişkin kaygı ve düşüncelerimi tamamen meşru zeminlerde ve demokratik haklar çerçevesinde kamuoyuyla paylaştım. Ancak, geçmişten günümüze artan şekilde, görünürde şahsım ama temelde devlet kurumları hedef alınmak suretiyle, her türlü ahlak, vicdan, iman ve izandan yoksun bir şekilde, alçakça ve kalleşçe bir suçlama ve karalama kampanyası yürütülmektedir.

  Daha yargılamanın yeni başladığı kovuşturma kapsamında, şahsım en baştan suçlu ilan edilerek, iddianamede dahi yer verilmeyen her türlü iftirayla karşı karşıya bırakıldım ve bırakılıyorum. İlk inceleme ve tespitlerime göre, hukuki olmaktan ziyade, belirli çevreleri tatmin etmeye yönelik, hukuki delil yerine varsayıma, tahmine ve şüpheye dayandırılan, somut bilgi, belge ve delil içermeyen sözkonusu iddianamenin, bu soruşturmayı fırsat bilerek kendilerine çeşitli yararlar temin etmeye çalışan, birçoğuyla hayatımın hiç bir döneminde karşılaşmadığım, adını dahi bilmediğim ve muhtemelen bazılarınınkini hiç bir zaman öğrenemeyeceğim kişilerin iftiralarıyla kurulu olduğunu görmüş bulunmaktayım.


   
Ergenekonun Önemli Sanığı Veli Küçük Konuştu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Veli

  Veli

  Bakınız; Evliya.Rüyada bir veli ile karsilasip onunla konustugunuzu görmek, din bakimindan aydinlanmaya ihtiyaciniz bulunduguna delalet eder.
 2. Ergenekon sanığı öldü

  Ergenekon sanığı öldü

  Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen Okkır hayatını kaybetti. “Ergenekon soruşturması” kapsamında tutuklandıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen işadamı Kuddusi Okkır, tedavi gördüğü Edirne'deki Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümünde öldü. Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, yaptığı...
 3. 'Yeşil' Veli Küçük müydü? yoksa

  'Yeşil' Veli Küçük müydü? yoksa

  İşçi Partisi'nin Basın Bürosu'ndan ele geçirilen belgede "Yeşil" adının Veli Küçük tarafından kullanıldığı ileri sürülüyor. 441 klasörlük Ergenekon dava dosyasında bulunan bir belgede. Jitem'in kuruluşundan beri "YEŞİL" kod adınının emekli Tuğgeneral Veli Küçük tarafından kullanıldığı öne sürülüyor. Veli Küçük, bu ismin deşifre olması üzerine Cem Ersever'e talimat...
 4. Ergenekon davası tutuksuz sanığı Sedat Peker Silivri'ye nakledilecek

  Ergenekon davası tutuksuz sanığı Sedat Peker Silivri'ye nakledilecek

  Ergenekon davası tutuksuz sanığı Sedat Peker'in de Silivri Cezaevine nakledilmesine karar verildi. ''Ergenekon'' davasının dünkü duruşmasında, başka suçtan hükümlü olan bu davanın tutuksuz sanığı Sedat Peker'in Silivri Ceza İnfaz Kurumuna nakledilmesi kararlaştırıldı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesindeki duruşma salonunda bugün 5. duruşması yapılan...
 5. Veli Küçük: Devlet bana komplo kurdu

  Veli Küçük: Devlet bana komplo kurdu

  Ergenekon davasının 26. duruşmasında, tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Veli Küçük ilk kez konuştu. Davanın 26'ncı duruşmasında savunmasına başlayan Veli Küçük, uzun zamandan beri planlı bir şekilde üzerine gelindiğini ve bu planın icra safhasına konulması sonucu gözaltına alındığını söyledi. Küçük, gözaltına alınmadan bir gece önce rahatsızlığı nedeniyle geceyi hastanede geçirdiğini,...

Sayfayı Paylaş