1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Erin Brockovich Filimi

  Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  [​IMG] Bir kadının para kazanmak ve başarılı olmak adına verdiği uğraşıyı anlatan film, gerçek bir hayat öyküsünden alınmıştır.
  Erin Brockovich (Julia Roberts), genç yaşta 2 başarısız evlilik yaşamış ve 3 çocuğu ile yalnız kalmış bir kadındır. Para kazanıp çocuklarına bakmak için yılmadan hareket ederek, pek fazla seçici olmadan kriterlerine uyan tüm iş ilanlarına başvurmaktadır. Bu sırada otomobiliyle bir trafik kazası geçirir ve haklı olduğu halde asi tavırları nedeniyle açtığı davayı kaybeder. Bunun sorumlusu olarak gördüğü avukatının kendisine verdiği zararı telefi etmesi için, işlettiği bürosunda iş ister. Avukat Ed Masry (Albert Finney) Erin’in tavırları konusunda çaresiz kalacak, sigortasız ve düşük maaş koşuluyla onu işe alacaktır. Erin Brockovich; güzel, atılgan ve zeki bir kadın olmasının yanında, argo kelimeleri çokça kullanıp, fazlasıyla rahat giyinmektedir. Bu da diğer çalışanlarının tepkisini alacaktır.

  Ofisinde çalıştığı bir gün, sonuçlanmış davalardan biri dikkatini çeker. Patronunun da iznini alarak olayı araştırmaya başlar. Araştırması uzun sürdüğü ve büroyu bu konuda haberdar etmediği için önce işine son verilecek, ama çalışmalarını inceleyen patronu onu tekrar kazanmak için ayağına kadar gidecektir. Çünkü araştırma konusu; Kaliforniya’daki Hinkley bölgesinde yaşayan insanların, PG&E adında bir şirketin saldığı zararlı maddeden etkilenmesi ve bunu da firmanın ustaca örtbas etmesiyle ilgiliydi.

  Julia Roberts rolüne fazlasıyla yakışmış. Ne derece iyi bir oyuncu olduğunu bu filmde daha iyi anlıyoruz. Olayların tasviri oldukça iyi olmasıyla beraber, izleyiciyi filme odaklıyor ve kesinlikle sıkmıyor.

  Gerçek yaşamdan uyarlandığı düşünülünce, Erin Brockovich’in çabasını ve atılganlığını gerçekten etkileyiciydi. Tartışma sırasında Erin’in tanıştığı George’un (Aaron Eckhart) yardımı, takdire değerdi. Çünkü bir erkeğin böylesi desteği, toplumda pek sık rastlanan durum değildir.

  Bu tarz yapımlar izlerken, hayatla mücadele konusunda ciddi dersler alıyoruz. Çaresizlik, kısıtlı imkân ve umutsuzluk, birçok insanın azmini kıran bir etkendir. Ama başarı hikâyelerinin çoğu, zorluklar karşısında yılmayan kişiler tarafından yazılmıştır. Yönetmenliğini Niki Caro’ın yaptığı Erin Brockovich’i, şiddetle tavsiye ediyorum.
   
Erin Brockovich Filimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Filiz

  Filiz

  Bayanların işlerinin hayırlı, kısmetli ve iyi sonuç vereceğini belirtir. Sağlık, huzur, bereket, bolluk, aşkta mutluluktur.
 2. Fil..

  Fil..

  rüyada yavru fil görmek rüyada fil yavrusu görmek belden aşağısını çıplak Dünyalığı ile mağrur, kaba yaratılışlı kimseye, Filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata, Onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak, idare edenler tarafından gelecek helal kazanca, File binmek ehli olan için memmuriyete, Çıplak file binmek evlenmeye, Fil yabancı devlet reisine,...
 3. File

  File

  Rüyada file görmek nimete isarettir. Elinde bos bir file ile pazarda dolastigini görmek, kismet aradigina; filesi dolu olarak evine döndügünü görmek, evine hiç beklemedigi bir yerden bir çok mal ve esya gelecegine; yolda bos bir file bulup aldigini gör-mek, birisinden bir is hususunda vaat aldigina, dolu bir file buldugunu görmek, kendisine büyük bir is hususunda teklif yapildigina delalet eder.
 4. Tayland'ın Filleri

  Tayland'ın Filleri

  Seyisleri tarafından acımasız bir terbiye eğitimine tabi tutulan evcil filler, ormansızlaşma ve kentsel gelişimin daralttığı yaşam alanlarında, belirsiz bir gelecekle karşı karşıya. Khon Kaen kentinde Bom adlı 40 yaşındaki fil ile onun 3 yaşındaki kocaman, huysuz oğlu Minimax'ı ziyaret ettim. Sahipleri tarafından iki seyis ve üç yardımcısına kiralanmışlardı. Anne ve oğlu iyi durumda...
 5. HANCOCK filimi

  HANCOCK filimi

  Tür : Aksiyon / Fantastik / Komedi Yönetmen : Peter Berg Senaryo : Vincent Ngo , Vince Gilligan Yapım : 2008, ABD Dağıtım : Warner Bros Süre : 1 Saat 32 Dakika Oyuncular: Will Smith (Hancock) Charlize Theron (Mary Embrey) Jason Bateman (Ray Embrey) Lauren Hill (Helikopter Muhabiri) Daeg Faerch (Michel) Konu: Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü...

Sayfayı Paylaş