Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.135
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  erkeklerde bel soğukluğu

  Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  bel soğukluğu ilaçları belsoğukluğu ilaçları bel soğukluğunda kullanılan ilaçlar erkeklerde soğukluğu tedavisi ne kadar sürer Nasıl Ortaya Çıkar?

  Belsoğukluğunun nedeni bakterilerdir. Enfeksiyon bir kişiden diğerine cinsel yolla bulaşır. Oldukça bulaşıcı bir hastalıktır. Bakteri, ağız, vajina, penis, veya rektum gibi bedenin herhangi bir açık noktasından vücuda girebilir.

  Erkeklerde, enfeksiyon genellikle üretrada başlar. Üretra, idrarın geçtiği kanaldır. Ayrıca, oral veya anal :):):):) sonrasında, bakteri boğazda veya rektumda enfeksiyona neden olabilir.
  Semptomları Nelerdir?

  Semptomlar, genellikle hastalık bulaştıktan ancak 2 veya 10 gün sonra görülmeye başlar.

  Belsoğukluğu semptomları:

  • Penisten kalın, sarı akıntı gelmesi
  • İdrar yaparken yanma veya acı
  • Sık sık idrara çıkma


  Nasıl Teşhis Edilir?

  Belsoğukluğu semptomları diğer pekçok hastalıkta da görülebilir. Teşhis için doktorunuz, penisten gelen akıntıdan örnek alacaktır. Bunun için, küçük bir parça, penisin ucundan üretranın girişine yerleştirilir. Bazen teşhis için idrar örneği de alınabilir.

  Doktorunuz, ayrıca anüs veya ağıza yerleştireceği bir parçayla, bu bölgelerde enfeksiyon olup olmadığını inceleyebilir.


  Nasıl Tedavi Edilir?

  Eğer sizde belsoğukluğu olduğuna dair şüpheleriniz varsa, hemen bir uzman doktorla görüşmelisiniz. Belsoğukluğu, ağız yoluyla veya enjeksiyonla antibiyotik alınması suretiyle tedavi edilir. Belsoğukluğu olan pek çok kişide, cinsel yolla bulaşan bir diğer hastalık olan klamidya da görülmektedir. Bu nedenle, her iki hastalığın tedavisi için, birden fazla ilaç almanız gerekebilir.

  Ayrıca partnerinize enfeksiyon riskini haber vermelisiniz. Partnerinizde semptomlar görülmese bile, onun da tedavi olması gerekebilir.


  Etkileri Ne Kadar Sürer?

  Eğer enfeksiyon sadece üretrada oluşmuşsa, uygun bir tedaviyle hastalık 10 gün içinde geçecektir.

  Hastalığın etkileri şunlara bağlıdır:

  • Hastalığın ne kadar süredir devam ettiği
  • Enfeksiyonun ne kadar yayıldığı
  • Daha önce belsoğukluğu geçirilip geçirilmediği

  Belsoğukluğu tedavi edilmediği takdirde, üretrada yara oluşmasına, normal bir şekilde idrar yapamamaya, ve testislerde enfeksiyon oluşmasına neden olabilir. Testislerde oluşan enfeksiyon ise kısırlığa yol açabilir. Eğer bakteri kan dolaşımına karışır ve yayılırsa, belsoğukluğu artrit, ateş, menenjit ve ölümle sonuçlanabilir.  Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • Doktorunuzun önerdiği tedaviyi dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Semptomlarınız geçse bile, ilaçları önerildiği tarihe kadar kullanmaya devam etmelisiniz.

  • Son üç ayda cinsel ilişkide bulunduğunuz kişilere, enfeksiyon riskini haber vermelisiniz. Onlarda semptomlar görülmese bile, mutlaka tedavi olmaları gerekir. İlaçlarınız bitene kadar ve doktorunuz izin verene kadar, cinsel ilişikiden uzak durmalısınız.

  • Doktorunuzun talimatları doğrultusunda, randevularınıza gitmeli ve testlerinizi yaptırmalısınız. Doktorunuz enfeksiyonun tamamen geçtiğine emin olmalıdır.

  • İyileşmek yerine, kendinizi daha çok hasta hissediyorsanız, doktorunuzla görüşmelisiniz.

  • Doktorunuza, cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklarla ilgili testlere ihtiyacınız olup olmadığını sormalısınız.

  Belsoğukluğundan Nasıl Korunabilirim?

  • Partnerinizde belsoğukluğu olmadığına emin olmalısınız.

  • Enfeksiyon riskini azaltmak için, önsevişme ve vajinal, oral veya anal ilişkide, her zaman lateks veya poliüretan kondom kullanmalısınız.

  • Sizden başka biriyle beraber olmadığına emin olduğunuz sadece bir partneriniz olmalı. Ayrıca, partneriniz belsoğukluğu ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların testlerini yaptırmalı.

  • Hiçbir semptom olmasa bile, eğer cinsel ilişki esnasında kondom kullanmıyorsanız, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla ilgili doktorunuzla görüşmelisiniz.

  • Eğer belsoğukluğu riski olan biriyle cinsel birlikteliğiniz olmuşsa, enfeksiyonu önlemek için hemen tedavi olmalısınız.


   
erkeklerde bel soğukluğu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gonore Bel Soğukluğu

  Gonore Bel Soğukluğu

  Neisseria gonorrhoeae (gonokok) adı verilen bakterinin yol açtığı bir enfeksiyondur. Cinsel yolla bulaşan hastalıkların en sık görülenidir. Gonoreli bir kadınla ilişkide bulunan erkeklerin %20-40'ı enfekte olur. Kadınlarda en çok rahim ağzında yerleşir. Dokuların yapısı nedeni ile vajina dokusunda gonore bakterisi...
 2. BEL SOĞUKLUĞU(gonore)

  BEL SOĞUKLUĞU(gonore)

  bel soğukluğu iğnesi bel soğukluğu başlangıcı hapları gonore tedavisinde kullanılan ilaçlar gonore tedavisinde kullanılan antibiyotikler BEL SOĞUKLUĞU (GONORE) Bel soğukluğu; idrar yollarında, rahim ağzında, gözde, rektumda ve üreme organlarında yerleşen bir bakterinin neden olduğu hastalıktır. Hem kadında hem de erkekte görülen bu hastalık akıntılı iltihaba neden olur. Gonore, cinsel yolla...
 3. Bel Soğukluğu

  Bel Soğukluğu

  kaka yaparken yanma bel soğukluğu testi işerken yanma bel soğukluğu kaç günde geçer kıçta Bu belsoguklugu bakterisi vucudunuzda sunlarin hastalanmasina, enfekte olmasina sebep olur; Kadın ve erkekte ureter,bobreklerden aşağıya inen boruda,idrar yollarında Birçok genital salgı bezleri-ki erkeklerde Tyson bezi ve kadınlarda da Bartolin bezleri Cinsel organlarda enfeksiyonlarProstat...
 4. Bel SoĞukluĞu

  Bel SoĞukluĞu

  bel soğukluğu antibiyotik büyük abdest yaparken yanma bel soğukluğunda kullanılan antibiyotikler makatta yanma soğukluğu kuluçka süresi BEL SOĞUKLUĞU Bel soğukluğu nedir? Neisseria gonorrheae isimli bir mikrobun idrar kanalını (üretra) tutmasıyla başlayan ve tedavi edilmediği takdirde bölgesel yada tüm vücudu ilgilendiren sorunlar oluşturan ve de cinsel ilişki ile bulaşan hastalıktır. Bel...
 5. Bel soğukluğuna bitkisel çözüm

  Bel soğukluğuna bitkisel çözüm

  bel soğukluğuna kesin çözüm bel soğukluğuna bitkisel çözüm soğukluğu kesin ne iyi gelir iyi gelen bitkiler Bel soğukluğuna hangi bitkiler iyi gelir ve bu bitkilerin kullanımı hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyorum Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Meşe palamutu, Kereviz, Günlük, Bayır turpu, Bal, Sirke Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi: Meşe palamutu kereviz ile birlikte havanda dövülerek...

Sayfayı Paylaş