Erkeklerin aşkmetresi nasıl çalışır?

$ul€

Yeni Üye
Üye
Erkeklerin aşkmetresi nasıl çalışır?
Erkeklerin aşkmetresi nasıl çalışır?


İlişkinin her döneminde, erkeklerin davranışları ve olaylara tepkileri farklıdır. Erkek hangi dönemde romantik, hangi dönemde kurnazdır, hangi dönemde ona güvenilmez? Kısacası, erkeğin aşkmetresi nasıl çalışır? İşte yanıtları…
Erkekler, ilişkinin ilk dönemlerinde tıpkı Romeo gibi tutkulu bir âşıktır. Birkaç ay sonra, kurnazlıklar başlar. Bir yılın sonunda ise artık yeni heyecanlara hazırdır…
Kompliman yağmuru
İlişkinin en yeni, en heyecanlı zamanları. Bu dönemde durmadan aranırsınız. Erkek arkadaşınız tarafından kompliman yağmuruna tutulursunuz. Bu dönemde sakın ayaklarınız yerden kesilmesin. Çünkü büyük umutlarla başladığınız ilişkiniz ışık hızıyla sona erebilir. Aşk dolu tutkulu sözlerini, pembe kutulardaki hediyeleri kabul edin ama bu masala kendinizi fazla kaptırmayın. Yoksa üzülen siz olursunuz.
Yaramazlık yapabilir
İlişkiniz başlayalı birkaç ay oldu… Şimdi sevgilinizin en kurnaz zamanları, sizi kaybetmeyi asla göze alamaz ama yaramazlık yapmaktan da geri kalmaz. Siz onun mükemmel bir sevgili olduğunu anlatadurun ama gözünüzü de dört açın. Bulunduğu ortama göre ne yapacağını iyi kestiren aşığınızı kontrol etmek oldukça zordur. Her yaptığı hareket öyle planlıdır ki, hiçbir şeyden şüphe etmezsiniz.
Kafesteki kuş hali…
Taze ve coşkulu ilk demlerden sonraki dönemdir bu. Evcimen erkeğiniz sizin sıcaklığınıza alışmıştır. Mutludur, huzurludur, ama kalbi pek hızlı atmamaktadır. Gülmesi, oturması, kalkması yerinde bir erkek vardır karşınızda. Tam kıvamındadır bugünlerde. Nazikliğini hala korumaktadır. Size olan aşkı şüphe götürmezdir. Kafesteki kuştur yani. Yapmanız gereken, kuşu korkutmadan elde tutmaktır. Aşkın bu deli dolu zamanlarında onunla mutlaka arkadaş olmalısınız.
Sürprizler yok oluyor
Bir roman kahramanını andıran aşığınız yavaş yavaş çözülmeye başlasa da, aşkının olgunluk dönemindedir şu sıralar. Ayakları yere basan bir sevgilidir o. Sürprizler, ansızın aramalar gereksizdir artık. Başlardaki aşk oyunları, onun için sıkıcı hatıralardır şimdilerde. Evin başköşesine kurulmuş asil aslan pozundan pek hoşnuttur. Aşkınız şu an olduğu yerde sayıyor.
Bu dönemde kanepede beraber televizyon izlenir, yemek yapılır, balığa çıkılır. Alışkanlıklar da devreye girmeye başlamıştır çoktan. Sofrayı hazırlarken sizi boynunuzdan öpmesi, işten çıkmadan önce arayıp bir ihtiyacınızın olup olmadığını sorması, beraber markete gitmek için teklifte bulunması artık günün sıradan olayları haline mi dönüşüyor? Aman dikkat, ilişkinin bu dönemini monotonluğa kaptırırsanız, dönüşünüz çok zor olabilir. Tek çare değişiklik.
 
Üst