Etiketler:
 1. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0

  erkeklerin bilmedikleri

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

  Erkeklerin bilmedikleri ve öğrenmeleri gereken ilişkilerle ilgili bazı noktalar var. İşte bunlardan bazıları...
  Sizin ilişkilerinizde tutku en fazla bir sene sürüyor. Partnerinizi düş kırıklığına uğratmak yerine istediği herşeyi yapıyorsunuz ve sonuçta sıkılıp bırakmak istiyorsunuz.

  Belki de bağlılık ve sorumluluktan kaçıyorsunuz. Ya da henüz doğru insanla karşılaşamadınız. Hayatınızın geri kalan kısmında ateşi hala canlı tutmak mümkün mü?

  Mükemmeliyetçilik. Pasiflik. Düş kırıklığı. Karmaşıklık. Can sıkıntısı. Suçluluk duygusu. Erkeklerin bu kadar kısır kalplerinin olabilmesi gerçekten çok üzücü. Kendilerini kırılmaktan korumak için kullandıkları kalpler...

  Erkeklerin bilmedikleri ve öğrenmeleri gereken ilişkilerle ilgili bazı noktalar var. İşte bunlardan bazıları...

  1. Aşk, şehvet değildir. Şehvet, insanların üremeleri için gerekli biyolojik mutluluk içeren bilgisizlik ve vücut tarafından salgılanan kimyasalların oluşturduğu bir karışımla meydana gelir. Bu şehvetli şeylerin tümü romantizmi doyurur ama aşkın daha fazlasına ihtiyacı vardır.

  2. Bir insana aşık olabilmek onlara kemik kanseri olduklarında veya defalarca duyduğunuz bir şakayı size söylediklerinde gülebilecek kadar çok sevmelisiniz. Kimyasal olarak bir insana sınırlı zaman içerisinde bağlı kalabilirsiniz. Bundan sonrası ise biraz çaba gerektirir. Çılgın, takıntılı, coşkun tutku yemeğin hepsi değil sadece tadını veren kırmızı biberidir. Acıyı hissettikten sonra neler olacağını görmek için bir süre beklemeniz gerekir.

  3. Mükemmeliyetçilik ve aşk birlikte yürümüyor. Hepimiz partnerimizi hayal kırıklığına uğratmanın korkusunu yaşıyoruz. Tüm mükemmel olma çabalarınız günün birinde patlak veriyor ve siz bir anda yok oluyorsunuz. O yüzden ilişkilerde insanın kendisi gibi davranması gerekiyor. İşin ucunda kabul edilmemek olsa bile. Kibarca hayır demeyi ve gerçekten hissederek evet demeyi öğrenmelisiniz.

  4. Evliliği tatsız bir iş olarak görmemek lazım. Eğer aşk ilişkiniz başladıktan kısa bir süre sonra romantizminizde sabit bir düşüş varsa neden bu kadar hevessiz olduğunuzu bulmak için çok fazla düşünmeye gerek yok.

  Hiç kimse konserve bir hayat yaşamak istemez. Kabul etmek lazım ki evlilikler içerisinde insanlar olduğu sürece hep böyle sıkıcı olacaktır. O yüzden kendinizi entelektüel ve ruhani olarak canlı tutmaya çalışın. Size ilham veren ve destek olan bir partner seçin.

  Küçük düşünmeyin ve az hissetmeyin. İçinizden gelen sesi dinleyin. Gerçekten istediklerinizi ve gerçekten sevdiğiniz birisini bulun.

  Şu sözleri tekrarlayın : “Aşk çaldığım bir hediye gibidir. Şu zamandan sonra ne aldıysam bedelini ödemeye istekliyim. Ve artık ne istediğimi biliyorum” deyin.

  Eğer besleyemeyecekseniz kendinize bir ev hayvanı almayın. Eğer kendiniz olamayacaksanız ve kendinizden birşeyler veremeyecekseniz bir ilişkiye başlamayın.   
erkeklerin bilmedikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anıtkabir ile ilgili bilmedikleriniz...

  Anıtkabir ile ilgili bilmedikleriniz...

  Büyük Atatürk'ün, aynı zamanda bir anıt da olan yattığı yer. Ankara'da İstasyon'un güneyinde; Bakanlıklar .Bahçelievler - Gazi Eğitim Enstitüsü ve İstasyon'un meydana getirdiği dörtgenin tam ortasında Anıttepe denilen yerde bulunmaktadır. 1945 yılında yapımına başlanmıştır. Büyük Atatürk'ün naşı 10 Kasım 1953 tarihinde geçici olarak bulunduğu Etnografya Müzesinden büyük bir törenle...
 2. kimsenin bilmedikleri

  kimsenin bilmedikleri

  hiç kimsenin bilmediği oyunlar hiç kimsenin bilmediği hikayeler bilmedikleri hikayeler susma Susman neyi değiştirecek ki?Seni benden ne koparabilecek?Yüreğimin derinliklerine işlenmişim seni konuşmasanda. Ama yok sen yinede susma, duymak istediklerimi söyle yada sus yok hayır, NOLUR SUSMA!!! Suskunum kendime ve sana anlatamadıklarıma, Oysa bu sefer söylediklerin değildi yaralayan...
 3. Deri Hakkında Bilmedikleriniz

  Deri Hakkında Bilmedikleriniz

  canlı deri, cildiniz hakkında, deri özellikleri, insan derisi, insan organları, ölü deri 1. Başkaları farklı biliyor olsa da vücudunuzdaki en büyük organ derinizdir. 2. Ortalama bir yetişkinin derisi 2 metre kare kadardır, 4 kilogram ağırlığındadır ve 17 kilometreden fazla kan damarı içerir. 3. Deri sıcak havalarda günde 11 litre kadar ter atar. Terlemeyen noktalar tırnak uçları,...
 4. Hayvanlar Hakkında Bilmediklerimiz

  Hayvanlar Hakkında Bilmediklerimiz

  hayvanlar hakkinda, bilmediklerimiz, veteriner, yüzemiyen, uyuyamiyan, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz -Fareler Kusamaz- -Zürafalar yüzemez- -Yılanlar duyamaz- -Karıncalar uyuyamaz- -Kirpiler suda batmaz- -Kutup ayıları solaktır- -Sineklerin 5 tane gözü vardır- -Zürafanın ses telleri yoktur- -Yunuslar bir gözlü açık uyurlar- -Develerin 3 tane kaşı vardır-...
 5. Hello Kitty Hakkında Bilmedikleriniz

  Hello Kitty Hakkında Bilmedikleriniz

  Hello Kitty, özellikleri, bilgi, hakkında bilgi, nedir, kimdir, merak ediyorsanız buyrun melekler. Hello Kitty'nin bir çizgi film kahramanı olduğunu biliyoruz. Sevimli minik bir kedi. Peki bundan daha fazlası olduğunu biliyor muydunuz? İşte Hello Kitty ile ilgili her şey bu yazıda. Buyrun okuyun meleklerim. Bunları biliyor musunuz? • Tam adı Hello Kitty White. • Hello Kitty beş elma...

Sayfayı Paylaş