Eşarplı günlere hazır mısınız?

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
:hey:

Meleklerim yeni bir moda akımı başlıyor. Bakın okuyun inceleyin sonra yok efendim ben bilmiyordum falan filan yok ben anlamam hepiniz bakın eşarp modasına :):)

:eek:rkide:

Bu sezon, modanın ibresi klasikleri işaret ediyor. O halde, ebedi klasiklerden eşarpla ‘eşarplı günler’ serimizi başlatabiliriz. Her güne bir eşarp!

Pazartesi: Boyunda
boyunda esarp-3c1.jpg

Eşarbı boyunda kullanmak aklınıza büyükanne şıklığı fikrini getiriyorsa bu fikri hızla kovalayın. Zira eşarbınızı antika bir broş veya eşarp yüzüğüyle birlikte kullanmadığınız takdirde büyükanne gibi görünme riskiniz yok. Püsküllü versiyonları, bohem stilin anahtarı. ‘A la Kenzo’ bir görüntü için, çiçekli diz altı elbise ve üzerine giyeceğiniz retro yeleği, püsküllü eşarpla tamamlayabilirsiniz. “Bu feminenlik bana göre değil” derseniz, onun da çözümü var. Yüksek belli pantolonunuzun üzerine giydiğiniz V yaka kazağınızı gevşek bağlanmış bir eşarpla bir araya getirin.

Salı: Bilekte
Bugün bir değişiklik yaparak eşarbınızı bileğinize dolayın. Kocaman bir fiyonk haline getirirseniz başka hiçbir aksesuar kullanmanıza gerek kalmaz. Böylece fiyonklu eşarbınızı kıyafetinizin odak noktası haline getirmiş olursunuz. Sımsıkı doladığınız takdirdeyse diğer bileğinizi de büyük bileziklerle doldurabilirsiniz. Veya eşarbınızın üzerine minik bir broş kondurabilirsiniz.

Çarşamba: Çantada
cantada esarp-249.jpg

Çantanızın sapına desenli bir eşarbı gelişigüzel bir şekilde bağlayın. Çantanızı elinizde taşırken eşarbın peşiniz sıra süzülüşünün hoş bir görüntü yaratacağına şüphe yok.

Perşembe: Saçta
sacda-1b3.jpg

Kraliçe Elizabeth, Jacqueline Kennedy, Grace Kelly ve Audrey Hepburn, saçlarına bağlama şekilleri itibariyle eşarbı ultra feminen bir aksesuar haline getiren isimler oldu. Oysa farklı bağlama stilleriyle bir ‘hippie’ye veya ‘rock chic’e dönüşmek de mümkün.. Eşarbınızı kalın bir şekilde bağlayıp saçınıza krepe yaparsanız, Brigitte Bardot gibi görünebilirsiniz. Alnınızı kaplayan tarzda, uçlarını uzun bıraktığınızda Janis Joplin’in hippie görüntüsüne kavuşursunuz.

Cuma: Belde
esarp-1a2.jpg

Bugün kemeri bir kenara bırakıp biraz deneysel olun. Flanel pantolonunuzun belini şık bir eşarpla süsleyin. Vücudunuzu sımsıkı saran eteğinizin beli de eşarpla hareketlendirilebilir. Tatlı bir fiyonk atarsanız, daha da hoş bir görüntü yakalarsınız. Cesaretli olmaktan çekinmezseniz, kabanınızın beline dev bir eşarp bağlayın.

Cumartesi: Şapkada
Geniş kenarlı veya panama modeli bir şapkayı, eşarpla çok daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Başrollerdeki şapkanızın yardımcı oyuncusu ‘loafer’ ayakkabı olsun.

Pazar: Ceket içinde
Bütün hafta eşarbı farklı şekillerde kullandıktan sonra en yürek isteyen kullanım tarzını sona bıraktınız. Şimdi sıra, eşarbınızı bluz haline getirmeye geldi. Tabii bunun için büyük ebatlı modellere ihtiyacınız var. Eşarbınızı, boyundan bağlı sırtı açık bir tarzda da straples olarak da kullanabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hoş bir aksesuar olabilir :) Kıyafete şıklık katabilir diyorum :) Sağolasın ikoncan Belen :D:D

Geri