Eşinizden İsterken rica edin

Mirmiga

Mirmiga

Yeni Üye
Üye
Eşinizden İsterken rica edin
[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Dostlarınızın, arkadaşlarınızın, vezne başındaki görevlinin, sokakta dar aralarda karşılaştığınız insanların sizi hep olumlamasını mı beklersiniz, kenara çekilip sizin geçmeniz için yolu açmalarını, her söylediğinize evetten başka cevap beklemez misiniz? Bu soruların cevabı �elbette hayır� olacaktır. Ama şimdi soracağımıza büyük bir çoğunluk ya evet cevabı verecek yada evet dermişçesine gülümseyecek. Soru şu: Ya evinizde? Kocaman bir evet. Değerli dostlar, sağlıklı bir evliliğin göstergesi, her iki tarafında isteklerini dile getirebildiği ve ikisinin de hayır diyebilme hakkının olduğu bir ortamın bulunması dır. Eşlerden biri isteklerinin gerçekleştirilmesini talep etmekte ne kadar haklı ise, diğerinin de reddetmek o kadar hakkıdır. İsteklerinizi karşılayamıyorsanız, yeterince ve etkili bir biçimde istemiyor olabilirsiniz. İsteklerimizin gerçekleşmesi bizim için ne kadar önemli ise, söyleyiş ve ifade ediş biçimimiz de eşimiz için o kadar önemlidir. Herhangi bir istekte bulunurken eşlerin birbirlerinin dillerini iyi biliyor olmaları gerekir. Eşinizi gözleyin, tanımaya çalışın. Ondan bir istekte bulunurken hassas olduğu noktalara dikkat edin. Bu konuda yardımcı olacak bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. [/FONT]
- İsteklerinizi ifade edin, eşinizin anlamasını beklemeyin. Çok beklemek zorunda kalabilirsiniz.
- İstekte bulunurken açık olun, dolaylı ifadelerden kaçının.
- Kısa ve öz konuşun.
- Eşiniz sormadıkça isteğinizin nedeni hakkında gereksiz açıklamalarda bulunmayın.
- Buyurmayın, rica ederek isteyin.
- Eşinizin içinde bulunduğu şartları göz önünde bulundurun.
- İstediğiniz şey çok acil değilse, eşinizin en uygun olduğu zamanı gözleyin. Mutlu, dinlenmiş, İşlerinin yoğun olmadığı bir zamanı bekleyin.
- Olumsuz bir cevaba da hazırlıklı olun.
- Olumsuz bir cevap aldığınızda hemen aşırı tepki göstermeyin. Sabredin ve bekleyin. Hayır, cevabını kabullenin. İsteğinize olumlu cevap alma ihtimaliniz yükselecektir.
- Hayır cevabının kabullenildiğini gören eşiniz, kendisine duyulan ihtiyaçtan dolayı sizi memnun etmeyi tercih edebilir.
- Hayır cevabını kabullenmeniz sizi de rahatlatacaktır. Aksi taktirde eşinize karşı suçlayıcı ifadeler kullanabilir ve eşinizin olumsuz fikrinden vazgeçme ihtimalini yok edersiniz.
- İstekleriniz yerine geldiğinde �çok� kelimesiyle süslü takdir ve teşekkür ifadeleri kullanmayı ihmal etmeyin. - Takdir gören eşiniz diğer isteklerinizi karşılamada daha istekli davranacaktır. Evlilikte istekler hep olacaktır. Maddi yada manevi, istekler karşılandıkça eşlerin birbirlerine olan bağlılıkları ve minnettarlıkları artacaktır. Yeter ki isteklerimizde ölçülü olup, eşimizden nasıl isteyeceğimizi bilelim. İsteklerimiz şu veya bu nedenden dolayı yerine gelmediğinde de durumu kabullenebilelim.
 

Benzer İçerikler

Mirmiga
Cevaplar
0
Görüntüleme
900
Mirmiga
Mirmiga
ms_enemy
Cevaplar
0
Görüntüleme
691
ms_enemy
ms_enemy
Mirmiga
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Mirmiga
Mirmiga
Üst