1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Eski ahşapa hayat verin...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Eski ahşapa hayat verin... < Konu Resmi..>
  Evlerde kadınların en büyük problemi kendi zevkine uygun olan eşyayı bulamamaktır. Ve pek çoğumuz sadece aradığımızı bulmak için ufacık objelerin peşinde günlerce koşarız. Ahşap boyama sanatıyla artık siz de zevkinize uygun objeler yapabilirsiniz. ‘Ben beceremem’ diye önyargılı olmayın. Çünkü ihtiyacınız olan tek şey ilgi ve sabır…

  Ahşap boyama tekniği, sonsuz renk seçenekleriyle farklı bir dünyanın kapısını aralamanızı sağlıyor. Kimi zaman bakmaktan sıkıldığınız bir eşyanızı değiştirirken, kimi zaman da yepyeni ham bir objeyle yaşadığınız mekâna büyük paralar harcamadan farklılık katabilirsiniz.

  Evinizin bütçesine katkıda bulunabileceğiniz bu teknik, aynı zamanda sizi günün stresinden uzak tutan bir terapi görevini de üstlenecek. Meercat Sanatevi’nin yetkililerinden Caner Gürlek ile hazırladığımız ahşap çalışmamızla, siz de bu el sanatının büyüsüne kapılabilirsiniz.

  Ayrıca Bauhaus Yapı Marketi’nde satılan Luoman Ahşap Evler kır evinden garaja, oyun evinden mangal evine, alet evinden kamelyaya kadar çok çeşitli amaçlarla kullanılabiliyor. Finlandiya’dan ithal edilen Luoman markalı ahşap evler, kolay montajıyla dikkat çekiyor.


  Bayrampaşa ve Beylikdüzü marketlerinde sergilenen ahşap evler bahçelerde, yazlıklarda, deniz kenarlarında, yaylalarda doğayla başbaşa yaşamak isteyenlere pratik çözümler sunuyor. Mangal evi, çocuklar için oyun evi ya da otomobiller için garaj, aletler için alet evi, kapalı otopark olarak da kullanılabilen modellere sahip olan ahşap evler için istenirse ücretli montaj hizmeti de veriliyor.
  Yaratıcılığı geliştirir...
  Ahşap boyama ile ilgilenmek için bazı temel işlemleri bilmek ve kullanılacak malzemeleri doğru seçmek gerekiyor. İsterseniz kendinizi güvenilir ellere teslim edip, yaratıcılığınızı tekniklerle birleştirip, evinizi dekore edebilirsiniz.

  Öğrendiğiniz her yeni teknik size yeni yetenekler katarken, yaratıcılığınızı da geliştirecektir. El emeğinizi döktüğünüz objeleri kullanmak da en büyük mutluluklardan olsa gerek. Ahşap boyama sanatıyla ilgilenmeye başlayınca, her bir fırça darbesinin ne kadar eğlenceli ve rahatlatıcı olduğunu fark edeceksiniz.

  İlk iş zımparalama
  Ahşap bir objeyle çalışmaya başlarken yapılacak ilk işlem zımparalamadır. Ardından boyama işlemi gelir. Ahşap boyarken çok çeşitli renkleri kullanabilirsiniz.

  Hatta, bir sünger veya bez yardımıyla başka renkler kullanarak efektler katabilirsiniz. Eğer fırça darbelerinize güveniyorsanız, objenizi çiçeklerle, kuşlarla da süsleyebilirsiniz. Varak, çatlatma, eskitme, dekupaj, transfer gibi pek çok teknikle ahşap boyama yapılabilir. Bir objeyi boyamaya karar verdiğinizde, öncelikli olarak teknik belirleyip, ona göre malzemelerinizi seçmelisiniz.


   
Eski ahşapa hayat verin... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eskisini ver, yenisini al

  Eskisini ver, yenisini al

  Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, takas sistemi olarak nitelendirebilecekleri uygulama ile takas edilen gayrimenkulün değerinin, alınmak istenen konutun peşinatına sayılacağını ve aradaki fiyat farkı için müşteriye uygun koşullarda kredi sağlamada yardımcı olunacağını ifade etti. "Meydan okuyoruz, eskisini ver yenisini...
 2. E$iniz Kiziniza, Eski Sevgilisinin ismini Verse...

  E$iniz Kiziniza, Eski Sevgilisinin ismini Verse...

  eski sevgilisini unutamayan erkek nasıl davranır Evet Meleklerim, Ba$likta yazdigi gibi :) Bir kiziniz oldu, ve e$iniz kiziniza eski Sevgilisinin ismini verdi/vermis, siz bunu ama birkac yil sonra ögrendiniz :) :shootout::shootout: TEPKINIZ ??? :D:D:D:D :n028:
 3. Hayat bugün size ne verdi?

  Hayat bugün size ne verdi?

  İyisiyle kötüsüyle... acısıyla tatlısıyla yaşadığımız hayat... geçirdiğimiz her gün... birşeyler katmıyor mu sizlere... bazen öyle bir an geliyor ki... kafanızı çevirip bakmadığınız düşmanınızdan ya da en samimi arkadaşınızdan... ya da ya da ne biliyim işte... etrafınızdaki herkesden herşeyden... belki de bir kediden bir köpekten... birşeyler öğreniyorsunuz...hiçbirşey yapmasanız da o günü...
 4. HayaT ßUGün SizLere Ne Verdi ?

  HayaT ßUGün SizLere Ne Verdi ?

  iyisiyle kötüsüyle... acısıyla tatlısıyla yaşadığımız hayat... geçirdiğimiz her gün... birşeyler katmıyor mu sizlere... bazen öyle bir an geliyor ki... kafanızı çevirip bakmadığınız düşmanınızdan ya da en samimi arkadaşınızdan... ya da ya da ne biliyim işte... etrafınızdaki herkesden herşeyden... belki de bir kediden bir köpekten... birşeyler öğreniyorsunuz...hiçbirşey yapmasanız da o günü...

Sayfayı Paylaş