Eski makyaj malzemeleriyle yenilerini yarat!

Onurlu_Deniz

Yeni Üye
Üye
Eski makyaj malzemeleriyle yenilerini yarat!
Karıştır, dağıt, sür... Eski makyaj malzemeleriyle yenilerini yarat!

Gönül ister ki, makyaj malzemelerimize her gün bir yenisini ekleyelim, ama maalesef bu çok mümkün değil. Peki kaderimize boyun mu eğeceğiz?

Tabii ki hayır! Akıllı bir kadın olarak malzemelerimizi karıştırıp, yenilerini yaratacağız!

Far + jöle = Kaş şekillendirici

Kaşlarınızın renginden memnun değilsiniz ama kaş kalemleri de çok yapay geliyor. O halde bunu deneyin: Biraz jöle ve kahverengi farı avucunuzda karıştırın, pamuklu çubukla kaşlarınıza sürün. Kaşlarınız hem parlak hem de doğal görünecek!

Allık + Pudra = Bronzlaştırıcı

Bronz bir görünüm için allığınızı tüm yüzünüze sürmeye kalkarsanız, sonuç bir felaket olabilir. Daha yumuşak ve bronz bir görünüm için allığınızı toz pudrayla karıştırarak sürmeyi deneyin.

Kapatıcı + Dudak kalemi = Ruj

En sevdiğiniz dudak kaleminize uygun ruj bulamadınız mı? Dudak kaleminizi kapatıcınızla karıştırarak gerçek ruj efekti yaratabilirsiniz. Kapatıcınızı dudak kontüründen bir milim kadar taşacak şekilde sürün ve üzerine dudak kalemini geçin. İşte efsane olmaya aday dudaklar!

Krem + Sim = Vücut parlatıcısı

Önemli bir partiye katılacaksınız ve haklı olarak vücudunuzun ışıl ışıl olmasını istiyorsunuz. Hemen evde bulunan herhangi bir kremle bir avuç simi karıştırın ve bunu tüm dekoltenize eşit olarak dağıtın!

Sim + Fondöten = Yüz parlatıcısı

Hem cilt kusurlarınızın kapanmasını, hem de ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız sim ve fondöten ikilisinden yararlanabilirsiniz. Fondöten ve az miktarda ince dokulu simi iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. Sonuca inanamayacaksınız.

Jel sim + Eye- liner = Simli eye- liner

Eye-liner'ın keskin hatlı görüntüsünden hoşlanmıyorsanız, jel simle karıştırarak farklı bir hava elde edebilirsiniz. Önce eye- liner'ını sürün, ardından aynı fırçayla jel simi geçin.

Toz far + oje = Simli oje

İstediğin tonda simli oje bulmakta zorlanıyorsanız, bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Simli toz farını ayrı bir kapta ojeyle karıştırın ve tırnağınıza sürün. İstediğiniz renk ojeniz hazır!

Karbonat + Pembe ruj = Beyaz dişler

Dişleriniz çok mu sarı görünüyor? O halde hemen diş fırçanızın üzerine bir miktar karbonat dökün ve iyice fırçalayın. Ardından pembe rujunuzu sürün. Artık bembeyaz dişleriniz var!

Top allık + Fondöten = Vücut bronzlaştırıcı

Top allığınızı önceden dekoltenize sürmüşlüğünüz vardır. Peki bunu şimdi fondöteninizle birlikte denemeye ne dersiniz? Yapmanız gereken tek şey, önce fondöteni, ardından da top allığınızı eşit olarak dekoltenize sürmek. En iyi bronzlaştırıcılara taş çıkartacağından şüpheniz olmasın.
 
Üst