1. ahueda

  ahueda Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2011
  Mesajlar:
  328
  Beğenilen Mesajlar:
  74
  Ödül Puanları:
  28

  Esra Erol hevesimi kiramazlar....

  Konu, 'Magazin' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

  esra erol kara duvak esra erolun ilk kitabi kara duvak esra erol ilk kitabi kara duvak. Sevgili melekler kisa süre önce anne olan basarili sunucu Esra Erol simdi de Esra Erol evlen benimle programina katilan kadinlarla yaptigi röportajlari ´Kara Duvak´adli kitabinda topladi.

  [​IMG]

  Kitap fikri nasıl oluştu?
  Aslında birkaç yıldır düşündüğüm bir şeydi. Adaylarla program öncesinde bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Elimde çok büyük kaynak var. Ama programda hikayeleri seyirciye bir yere kadar aktarabiliyoruz. Bir de "Söz uçar, yazı kalır" derler. Yazılı olunca bazı şeyler daha değer kazanıyor. Programa gelen kadınların bazılarıyla onların onayı doğrultusunda röportaj yaptım. Onlar ne anlatıysa derledik ve ’Kara Duvak’ adı altında topladık.

  HEPSİ ŞİDDET GÖRMÜŞ


  Neden ’Kara Duvak’? Çünkü herkes telli duvaklı gelin olmak ister. Nikah salonuna girdikten sonra beyaz duvağın açılıp damadın öptüğü sahne vardır. Onlar duvağın açılmasını istemeyen kadınlardı. O yüzden onlarınki kara duvak oldu.

  Hikayelerin ortak yanları var mı?
  Hepsinin hayatı aynı evde geçmiş gibi. Hepsi şiddete maruz kalmış, evliliğini kurtarmak için çocuk doğurmuş, kurtuluş için yol aramış ve yaşadıklarının ardından ’Ne yapabilirim?’ diye düşünmüş kadınlar... Hepsi şiddet görmüş. Hem sözlü hem ekonomik şiddet uygulamışlar. Vücutlarını, duygularını perişan etmişler. Kitapta üç ayak var: Kadınların hikayesi, ’keşke’leri ve psikolog yorumları...

  Bu kadınların hepsi mutlu sona ulaştı mı?
  Bu kitapta yer verdiğimiz kadınlar aşkı arayıp bulamayanlar.

  Röportajları yaparken neler hissettiniz?
  Röportaj yaptığım kişileri çok iyi tanıyorum. Hedeflerini ve hayatlarını biliyorum. Ama röportaj yaptığımda daha da derine inmiş oldum. "Bir insan bu kadar şey yaşayamaz" diyorsun ama yaşıyorlar. Kadın anlatmaya başladığında ağlamaya başladım. Tabii ki bunları dinlerken darmaduman oluyorsun. Şimdi birisi hayatını anlattığı zaman ’Ne yapabiliriz?’ diye düşünüyorum.

  KİTAP BÜYÜK SÜRPRİZ OLDU

  Kitap kadınlara nasıl mesajlar veriyor?
  "Ekonomik özgürlüğünüzü alın. Evlilik herkesin kutsal gördüğü bir yer fakat o aileyi, yuvayı sürdürebilmeniz için mutlu ve huzurlu olmanız gerekiyor. Tabii ki evlilikte sorunlar olabilir. Evliliğinizi yürütmek isteyip istemediğinize iyi karar verin. Kuvvetli olmak zorundasınız, siz kuvvetli olursanız aileniz de olur. Kadının özgüveninin yüksek olması gerekiyor" mesajları veriliyor.

  Her gün canlı yayın yapan ve her şeyi programında izleyicisiyle paylaşan biri olarak; kitabı, çıkacağı ana kadar nasıl gizlediniz?
  Kitapla ilgili toplantılara başladıktan birkaç gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Konu benim hamileliğim üzerine kaydığı için o ön plana çıktı. Kitabın tamamlanma döneminde de İdris Ali’nin doğumu oldu. Yine herkesin ilgisi bunun üzerine toplandı. Bizim amacımız kitap fuarına yetiştirmekti ve bunu da gerçekleştirdik. Herkese büyük bir sürpriz oldu.

  ŞEVKİMİ KIRMA HAZZINI YAŞATMAM!

  Kitabı yazmaya karar verdiğinizde eleştiri almaktan çekinmediniz mi?
  Negatif düşünmedim. Birkaç kişi "Esra Erol da mı yazar oldu?" diye eleştiri yapıyor ama ben yazar olmak istemiyorum ki! Kalemine ve bilgisine yaklaşamayacağım değerli yazarlar var. Onlarla aşık atmak benim ne haddime... Aslına bakarsanız herkesi eleştiriyorlar. Oralara takılmamak lazım. Ben bir şey yapıyorum; siz ne yapıyorsunuz, ne üretiyorsunuz? Dünyanın en kolay şeyi eleştirmek. Mühim olan destek olabilmek. Sen kitabı almamışsın, okumamışsın; bu önyargı nedir? Ama kimin ne dediği benim umurumda değil. İnsanlar şevkinizi kırmaya, sizi üzmeye çok meraklı. Bu onlara haz veriyor. Ben bu hazzı kimseye yaşatmam!

  Kitabın devamı gelecek mi?
  Önce bunu hakkıyla tamamlayayım.... Bu kitabın gidişatı bizim ne yapacağımızı gösterecek. Ancak anladım ki ikinci bir kitap çıkacak. İnsanların hikayelerini istiyorum. esraerolkaraduvak. com adresinden ya da Facebook sayfamızdan, hikayelerini paylaşmak isteyenlerin e-postalarını bekliyorum. Bizim bu kitaptan bir beklentimiz yok. Kitabın geliri Umut Evi’ne gidecek. Türkiye genelinde özellikle kasaba ve köylerdeki minik evlerde belirli saatlerde avukatlarımız ve psikologlarımız olacak. Hayatını, evliliğini, kaderini değiştirmek ve uzman görüşü almak isteyen herkese ulaşacağız.

  İZDİHAMI GÖRÜNCE AĞLAMAK İSTEDİM

  TÜYAP’taki imza gününüze yoğun bir ilgi oldu. Bunu bekliyor muydunuz?
  Ben ne yaparsam yapayım acabalarla giderim. "Acaba gelirler mi?" diye düşünürüm. Çok büyük egosu olan biri olmadığım için imza günüme de 100 ya da 200 kişi gelir herhalde diye düşünüyordum. Ama o gün, o izdihamı görünce ağlamak istedim. Üç saat kaldım, bine yakın kitap imzalamışımdır. Bitti sandım ama kafamı kaldırdığımda kuyruğun dışarı kadar gittiğini gördüm.


   
Esra Erol hevesimi kiramazlar.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Esra Erol Kovuldu

  Esra Erol Kovuldu

  esra erol neden kovuldu Esra Erol kovuldu Ekranların en çok izlenen evlendirme programını sunan Esra Erol neden kovuldu? Ekranların en çok izlenen evlendirme programını sunan Esra Erol neden kovuldu? Iste ayrintilar. Esra Erol kendini geliştirdi Flash TV’nin içinden çıktı çok izlenen kanala geçti ve nasıl denir “televizyon entelijansiyası” tarafından kabul gördü. Programlara çıkıp...
 2. Esra Erol resimleri

  Esra Erol resimleri

  esra erol hamile esra erol hamilemi hamile mi sexy Onu birçok kişi ekranlarda çöpçatanlık yaparken tanıdı o modern bir çöpçatan Esra Erol:) Sempatik tavırlarıyla kısa zamanda gönüllerde yer eden Esra birçok kişinin arasını yaparak yuvasını kurmuştur şimdi tüm Esra Erol hayranları için birbirinden güzel resimleri geliyor
 3. Esra Erol kimdir

  Esra Erol kimdir

  esra erol kimdir esra erol kimdir, biyografi, hamile, hayatı, kısaca hayatı, resimleri, hakkında bilgiler, reklam filmleri, oyunculuk deneyimi, filmleri, Günümüzün en popiler sunucularından olan Esra Erol, hamileliğine rağmen her gün hayranlarını ekran başına kitliyor. Sevgili Melek'ler, Esra Erol'u kendi ağzından dinlemeye ne dersiniz :) Buyrun:) Kendi sözleriyle Esra Erol 12 mayıs...
 4. Esra Erol Hayranlarını Sevindiriyor

  Esra Erol Hayranlarını Sevindiriyor

  Bu sayfa, Esra Erol Hayranlarını Sevindiriyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sanat camiasındaki insanların bazıları hayranlarıyla çok fazla içli dışlı olmak istemez, aralarına kalın duvarlar çekerler. Oysa bazıları da pek çok örnek davranışta bulunur, mütevazi olurlar. Bunlardan biri de ünlü Evlen Benimle sunucusu Esra Erol. Erol, hergün bir hayranıyla telefonda...
 5. Esra Erol Bebeğini Düşürdü!

  Esra Erol Bebeğini Düşürdü!

  esra erol, esra erol haberleri, esra erol bebeği Sevgili melekler, başarılı evlendirme programı sunucusu Esra Erol bebeğini düşürdü. Aniden tahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ünlü sunucudan kötü haber geldi. 4 aylık gebe olan Esra Erol'un bebeğini kaybettiği belirtildi. Ünlü sunucuya meleklermekani.com ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz...

Sayfayı Paylaş