1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Etnik kimlik devletin iftiharı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Tarım Kurultayı’nda konuşan CHP lideri Baykal, devletin kimsenin etnik kimliğini ortadan kaldırmaya hakkı olmadığını söyledi. Baykal "Her etnik kimlik kişinin şerefi ve devletin iftiharıdır" dedi.
  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin "Kürt Açılımı" projesinin ilk somut adımını Tarım Kurultayı nedeniyle geldiği Şanlıurfa’dan attı. Baykal, kurultayda şu mesajları verdi:

  "Bu, bir parti toplantısı değil; çiftçinin ayağa kalkması, haklarına sahip çıkma toplantısı. Bir anlamda çiftçimizin Müdafaa-i Hukuk toplantısı. Umarız hükümetin son zamanlardaki ilgisi seçimlere yönelik göstermelik bir ilgi olmanın ötesine geçer, hayata geçirilir, uygulanır. Kaybedecek zamanımız yok. Hepimiz, GAP’ın bir an önce sonuçlanmasını sağlamalıyız. GAP, Türkiye için bir barış ve refah projesidir. Bölgesel adaletsizliği ortadan kaldırma projesidir.

  Türkiye çiçek bahçesi


  Türkiye Cumhuriyeti ırk ve kan devleti değildir. Bizim devletimiz siyasi bilinç devletidir. Her ırktan vatandaşımızın olması, devletimize yönelik bir tehdit değil, zenginliktir. Herkes dilini kullanacak, öğrenecek, yayın yapacak ve diliyle iftihar edecek. Etnik kimlik kişinin şerefi ve devletin iftiharıdır. Devletin, kimsenin etnik kimliğini ortadan kaldırmaya, yeniden tanzim etmeye hakkı yoktur. Bir çiçek bahçesi gibidir Türkiye ve bir çiçek bahçesi gibi yaşamaya devam edeceğiz.

  PKK’ya "dönün" mesajı


  Terörden uzak duracağız. Terör, yapan insan için de yaptığı dava için de felaket. Terör iflasın ifadesidir. Masum insanların canını almaya kimsenin hakkı yoktur. O canı Allah verdi, Allah alacak. Teröre, dolaylı da olsa destek vermeyeceğiz ve yapanları korumayacağız. Yapanları da ikna edeceğiz. Onlara "Bu yoldan dönün" diyeceğiz.

  Biz ayrılamayız


  Bölücülüğe karşı olacağız. Çünkü bölünmek, bölünmek isteyen için de yanlış. Biz ayrılamayız. Nasıl ve neyle ayıracaklar bizi? Ayrılmanın, hiçbir yararı yok. Benim doğduğum yer, Urfa’da yaşayan bütün vatandaşlarımın. Bölünme, bir takım büyük güçlerin bu coğrafyayı kendi hesaplar için kullanma planlarının bir parçası.

  Baykal, Kurultay’ın ardından Hz. İbrahim’in doğduğuna inanılan mağarayı ziyaret etti. Bu sırada bir genç, "Hz. Muhammed’den korkunuz niye" diye bağırdı. Polisler genci etkisiz hale getirip gözaltına aldı.

  ’Kürt Açılımı’nı Şanlıurfa’dan başlattı

  CHP Lideri Deniz Baykal, partisince Şanlıurfa Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Tarım Kurultayı’na katıldı. Partililer salona gelişinde Baykal’a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

  kaynak:hürriyet.com   
Etnik kimlik devletin iftiharı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Etnik esinti

  Etnik esinti

  Etnik esinti Evinizin bir odasını etnik izlerle yenilemek istiyor, fakat çok da abartıya kaçmaktan çekiniyorsanız; abartısız ve fazla aksesuara gerek duymaksızın kullanabileceğiniz ve etnik izleri odanızda taşıyabileceğiniz tek aksesuar aynadır. Hal böyle olunca biz de sizlere etnik izler taşıyan bir ayna hazırlamaya karar verdik. Maskeleme bandı kullanarak ayna çerçevesinin kenarlarını...
 2. Etnik Kimlik

  Etnik Kimlik

  ETNİK KİMLİK ve ETNİKLİK KAVRAMLARI Etnik kimlik, ferdîn içinde yaşadığı toplumdaki yaygın kültür unsurlarından farklı olarak, orijinal bir kültürel sistemin yapı özelliklerini nitelik itibariyle taşımasıyla ortaya çıkan bir kimlik türüdür. Millî kimliğe olan bağlılık azaldıkça başka kimlik arayışları artmakta, etniklik önem kazanmaktadır. Etnik özellikler, kültürel entegrasyonun...
 3. Çin'de etnik çatışma

  Çin'de etnik çatışma

  SİNCAN'DA UYGUR TÜRKLERİ İLE ÇİNLİLER ÇATIŞTI: 140 ÖLÜ! Çin'de etnik çatışma katliama dönüştü: 140 ölü Çin'in Xinjiang bölgesinde Uygurlar ve Han kökenliler arasında çıkan çatışma katliama dönüştü. Ölü sayısının 140 ulaştığı bildirilirken, bu sayının yükselmeye devam ettiği açıklandı. Çin'in resmi ajansı Xinhua, Uygurlar ve Han kökenliler arasında Xinjiang bölgesinde çıkan çatışmada...
 4. etnik esintiler

  etnik esintiler

  Dar kıyafetleri rafa kaldırın. Hava sıcak ve güneş kendini bir kere daha ispat edercesine kavuruyor. Şimdi, koton kumaşlardan yapılmış, etnik esintilerle bezenmiş bol kıyafetler giyme zamandır! Sezonda ne varsa bugünün modasında da var. Gladyatör sandalet, koton aklet, kısa jean ceket ve bol pantolon.. Hem şık hem rahat diye buna denir!...
 5. Kimliğimiz?

  Kimliğimiz?

  Bir ülkenin marşı, o ülkenin kimliğidir desem nasıl bir tepki alırım bilemiyorum ama bizim kimliğimiz İstiklal Marşı'dır. İstiklal Marşı'nı papağan gibi söylemekten değil, ruhuyla anlamaktan bahsediyorum tabii ki. Anayasamızda İstiklal Marşı'ndan birinci bölümde bahsedilir ve bu madde değiştirilemez, sert bir hükümdür. Yani Türkiye Cumhuriyeti'nin marşı İstiklal Marşı'dır. Buraya kadar çok...

Sayfayı Paylaş