1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Eurovision da dördüncü olduk

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  Beklenen gün geldi ve sonucunda 4. olduk aslında 1.lik bizim hakkımızdı ama oylama sisteminde herkes kendi komşu ülkesine puan verdi ama yinede bunada şükür güzel bir konumdayız yinede.....
  şimdi sevgili meleklerim işte eurovision gecesi ile ilgili bütün haberler burada.......

  HADİSE DÖRDÜNCÜ OLDU!
  [​IMG]
  NORVEÇ'İN AÇIK ARA BİRİNCİ OLDUĞU EUROVİSİON 2009 ŞARKI YARIŞMASINDA HADİSE AZERBAYCAN'IN ARDINDAN DÖRDÜNCÜ OLDU.

  Büyük beklentiler içinde olduğumuz Eurovision temsilcimiz Hadise, 25 finalist arasından dördüncü olmayı başardı.


   
 2. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Eurovision da dördüncü olduk
  NORVEÇ BİRİNCİ!
  < Konu Resmi..>

  EUROVİSİON 2009 YARIŞMASINI NORVEÇ KAZANDI..

  Norveç 'Peri Masalı' adlı şarkıyla birinci olmayı başardı. Oylama yöntemi geçtiğimiz yıllardan farklı bir yöntemdi fakat sonuç yine aynıydı. Herkes çıkar amaçlı oy kullandı. Oylamadan önceki tüm favoriler az puan aldı. Sürpriz isimler üst sıralarda yer aldı. Yarışmayı ise topladığı 387 puanla Norveç kazandı..
   
 3. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Eurovision da dördüncü olduk
  HADİSE, MOSKOVA’YI SALLADI AMA...
  < Konu Resmi..>

  RUSYA’NIN BAŞKENTİ MOSKOVA’DA OLİMPİNSKY SALONU’NDA DÜN AKŞAM FİNALİ YAPILAN 54. EUROVİSİON ŞARKI YARIŞMASI’NDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDEN HADİSE 177 PUANLA 4. OLDU.

  Eurovision’da süper bir şov sergileyen Hadise 177 puanla 4’ün-cülükte kalırken, birinci Norveç oldu. 6 ülkeden 12 puan alan Türkiye, Ermenistan’a 6 puan verirken Erivan’dan 4 puan geldi

  Birinciliği Alexander Rybak ile Norveç kazandı. 387 puan alan Norveç’in zaferi oylamanın ortalarına doğru büyük ölçüde belli oldu. İkinciliği İzlanda, üçüncülüğü Azerbaycan, beşinciliği İngiltere kazandı.

  ‘Çok iyi temsil ettim’

  Aşırı strese bağlı bir rahatsızlık geçiren, provalarında teknik aksaklıklar yaşanan Hadise her şeye rağmen “Düm Tek Tek” adlı şarkısıyla süper bir performans sergiledi. 25 ülke sanaçısı arasında en çok alkış alanlardan biri oldu. 400 Türk ellerinde bayraklarla Hadise’ye destek verdi. Hadise, elinden geleni yaptığını belirterek, “İnanıyorum ki Türkiye’yi çok güzel bir şekilde temsil ettim” dedi.

  Ermenistan’a 6 puan

  Türkiye 6 ülkeden 12 puan aldı. İlk 12 puan Hadise’nin de vatandaşı olduğu Belçika’dan geldi. Son zamanlarda ilişkilerin gergin olduğu Azerbaycan ile karşılıklı 12 puan verildi. Yeni bir açılım içinde olduğumuz Ermenistan’a 6 puan verirken, Erivan’dan 4 puan geldi. Yunanistan da Türkiye’ye 3 puan verdi.

  Toptan ve Arınç desteği

  TBMM Başkanı Köksal Toptan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da dün Hadise’yi arayarak başarı diledi.

  Türkiye geçen yıl Belgrad’da yapılan yarışmada Mor ve Ötesi grubu ile 7. olmuştu. Eurovision’-un 2010’daki yarışması ise Norveç’in başkenti Oslo’da yapılacak.

  Final öncesi jüri şoku

  Rusya’nın jüri başkanı şarkıcı Philip Kirkorov, yarışmaya saatler kala görevini bıraktı. Kirkorov, Yunan yarışmacı Sakis Rouvas ve Norveçli Alexander Rybak ile iyi arkadaş olduklarını, bu nedenle objektif olamayacağı söyledi.


  SÖZÜNÜ TUTTU

  Salonu dolduran 22 bin kişiden büyük alkış alan Hadise yarışma öncesi “Mutlaka ilk 5’e girerim” demişti. Dördüncülüğü kazanarak bu sözünü tutmuş oldu.

  TÜRKİYE’NİN ALDIĞI PUANLAR

  Belçika 12

  Fransa 12

  İsviçre 12

  İngiltere 12

  Makedonya 12

  Azerbaycan 12

  Almanya 10

  Bulgaristan 10

  Arnavutluk 10

  Hollanda 8

  Norveç 7

  Bosna Hersek 7

  İsveç 6

  Romanya 6

  Danimarka 6

  Malta 5

  Maceristan 5

  Finlandiya 5

  Ermenistan 4

  İsrail 3

  Karadağ 3

  Yunanistan 3

  Portekiz 3

  İspanya 2

  Çek Cumhuriyeti 1

  Hırvatistan 1

  TÜRKİYE’NİN VERDİĞİ PUANLAR

  Azerbaycan 12

  Arnavutluk 10

  Bosna Hersek 8

  Moldovya 7

  Ermenistan 6

  Romanya 5

  Rusya 4

  Norveç 3

  İzlanda 2

  Almanya 1
   
 4. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Eurovision da dördüncü olduk

  'O ÜLKEYE BİR DAHA GİTMEZDİM!'
  < Konu Resmi..>

  12 PUAN VERMESEYDİ O ÜLKEYE BİR DAHA GİTMEZDİM 'EĞER O ÜLKEDEN 12 PUAN GELMESEYDİ. BİR DAHA ORAYA GİTMEZDİM' İŞTE HADİSE'NİN BİR DAHA GİTMEZDİM DEDİĞİ ÜLKE...

  Moskova'da yapılan 54. Eurovision şarkı yarışmasında ''Düm Tek Tek'' adlı şarkısıyla 177 puan alarak 4'üncü olan Hadise, 'Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben her zaman ilk beş demiştim, 4. olduk' dedi.

  Hadise yarışmanın yapıldığı solandan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Ben her zaman ilk 5 demiştim ve 4. olduk. Çok gururluyum, hedefime ulaştım. Ben hiç bir zaman birinciliğe oynamadım. Çünkü final grubu çok güçlüydü. Birinci olmak isterdim, ama hiçbir zaman birincilik için mücadele etmedim' diye konuştu.

  Hadise, 'Herkes benden birincilik isterken, ben hep ilk beşe girmeyi düşündüm ve bunun için de dua ettim. Allah da benim dualarımı kabul etti. Allaha şükrediyorum' dedi.

  Baştan beri Norveç'in favori olduğunu belirten Hadise, 'Ama ben Fransa'dan Patricia Kaas gibi, İngiltere'den Jade Ewen gibi dünyaca ünlü sanatçıları geride bıraktım. EBU'daki yetkililer bile başarımızı, bu kadar güçlü bir gruptan 4. çıkmamızı çok iyi buldular' şeklinde konuştu.

  Hadise daha sonra şunları söyledi:

  'Türkiyeden sonra ikinci vatanım olan Belkiça'dan 12 puan gelmeseydi, hayatta bir daha Belçikaya gitmezdim. Ama Belçika'yı çok seviyorum.

  Şu an en çok yapmak istediğim ve yapamadığım şeyi yapacağım, bol bol yağlı yemekler istiyorum. İlk gördüğüm hamburgercide duracağım, doyana kadar hamburger yiyeceğim. Daha sonra da kahve içeceğim.'

  2. hafta önce İngilizce albümünün çıktığını, 3. albümünün de yakında çıkacağını belirten Hadise, bir klip işi olduğunu belirterek, 'Klibi çektikten sonra tatile gidip, bol bol yüzmek, kitap okumak ve son aylarda yapamadığım şeyleri yapmak istiyorum' dedi.
   
 5. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Eurovision da dördüncü olduk
  'BENİ BOYKOT EDİYORLAR'
  < Konu Resmi..>

  EUROVİSİON ŞARKI YARIŞMASI İÇİN MOSKOVA'DA BULUNAN HADİSE, PROVALARDA AKSAKLIKLAR OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ.

  Yedigün'ün talihlileri ile Moskova'da buluşan Hadise, basın mensuplarının sorularını cevaplarken, provaların genelde kötü geçtiğini, şarkı söylerken hoparlörün iki kere arıza yaptığını, provanın sonunda da ışıkların söndüğünü söyledi.

  Türkiye'yi yarışmada temsil edecek Hadise, 'Beni boykot ediyorlar galiba. Geldiğimizden bugüne kadar seste sorun vardı. Daha sonra kamera beni yakın plan çekmedi. Defalarca yöneticilere sahnede kırmızı ışığın çok şiddetli olduğunu anlattık. Buna rağmen bizi ciddiye almadılar. Zaten bir kez yöneticiyi değiştirdiler. Diğer ülkeler de memnun değil. İnşallah yarın çok iyi geçer' diye konuştu.

  Azerbaycan televizyonunun sorusu üzerine de Hadise, Azerbaycan ve Türkiye'nin iki değişik şarkı ve koreografiyle yarışmaya katıldıklarını, Azerbaycan'a başarılar dilediklerini söyledi.

  Hayranları ile bir araya geldiği buluşmada Hadise'ye çiçek ve nazar boncuğu hediye edildi.
   
 6. beyazmelek_melek

  beyazmelek_melek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  101
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  NEUSS/ALMANYA
  Cevap: Eurovision da dördüncü olduk

  birincilik bizim hakkimizdi diye düsünüyorum bende, malum sebeblerden dolayi olamadik.
  hadise bizi güzel temsil etti, dördüncülük de iyi aslinda napalim.......
   
 7. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Eurovision da dördüncü olduk

  evet bende öyle düşünüyorum ama olmadı işte :(
   
Eurovision da dördüncü olduk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bekar olsak da mutluyuz

  bekar olsak da mutluyuz

  "Binbir Gece" dizisinin Şehrezat'ı Bergüzar Korel ile balet sevgilisi Tan Sağtürk'ün aşkı tüm hızıyla devam ediyor. Önceki akşam Nişantaşı’nda bir mekanda dan yemek çıkışı objektiflere yakalanan sevgililerin keyfine diyecek yoktu. Liseli aşıklar misali el ele poz veren Bergüzar Korel ile Tan Sağtürk, evlilik sorusuna "Her seferinde bu soru bize soruluyor. Biz böyle de çok...
 2. Pinhani - Yalandan Da Olsa

  Pinhani - Yalandan Da Olsa

  Belki durup dururken yanına gelince Söylediklerimi anlamsız buldun Oysa vakit yoktu ama sen haklıydın Çünkü böyle şeyler aceleye gelmezdi Yalandan da olsa ne güzel güldün o akşam bana.. Belki tanışmak zor iyi anlaşmak zor Peki görüşmek çok mu kolaydı? Çok kısa bir zamanda belki birazda zorla Bence gayet iyide anlaştık Yalandan da olsa ne güzel güldün o akşam bana Yalandan da olsa ne...
 3. Hadise dördüncü oldu!

  Hadise dördüncü oldu!

  54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Hadise 4. oldu. Norveç'in açık ara kazandığı yarışmada, ikincilik İzlanda'ya, 3.'lük Azerbaycan'a, 5.'lik ise İngiltere'ye gitti. 25 ülke sanatçısının yarıştığı gecede, 'Düm Tek Tek' ile 18. sırada sahneye çıkan Hadise, 42 ülkeden topladığı 177 puanla 4.lüğü elde etti. Yarışmanın favorisi Norveç'in uzak ara (387) birinciliği...
 4. 2012 Eurovision Şarkımız belli oldu mu?

  2012 Eurovision Şarkımız belli oldu mu?

  2012 Eurovision Şarkımız belli oldu mu kızlar? Can bonomonun hangi şarkısıyla eurovisiona gidiyoruz ?
 5. Eurovision da 7. oldukkk

  Eurovision da 7. oldukkk

  Eurovision da kaçıncı olduk can bonomo eurovision evet sevgili meleklerr bu gece eurovsion yarışması finali yapıldı ve türkiye can bonomo ile 7. oldu yarışmayı 1. tamamlayan ülke ise İsveç oldu Azerbaycan'da yapılan 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın galibi İsveç oldu. Yarışmanın en büyük favorisi olarak gösterilen Loreen, 'Euphoria' isimli şarkısıyla Bakü'de birinci oldu. Ülkemizi...

Sayfayı Paylaş