Ev dekorunda en şahane aydınlatma fikirleri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ev dekorunda en şahane aydınlatma fikirleri
Ev dekorasyonlarında aydınlanma fikirleri her zaman ev dekorunu çeşitlendirici fikirler arasında tercih edilebilenlerdendir. Siz de aydınlanma ihtiyacınızda bu sene son derece şahane değişimlere yer açma niyetinde iseniz çok zaman kaybetmeden sizler için hazırladığım resim galerisine göz atma fikrini daha fazla ertelemeden harekete geçebilirsiniz. Oda görünümlerinizde aydınlatıcı fikirlerden faydalanarak oda dekorunuzda son derece estetik etkilere yer açabilirsiniz. Ev dekorunda aydınlanma ihtiyacında sadece aydınlatma ürünleri değil dekorasyonda bazı püf noktalarının da önemli olduğundan bahsedeceğim sizlere. Yazımı okuduğunuz zaman ne kadar etkili sonuçlar alabileceğiniz konusundan emin olabileceksiniz.

183-tavaniyla-dikkat-ceken-sik-bir-tasarim.jpg

Birden fazla aydınlanma ürün seçimi ile odalarda birden fazla alanı aydınlatmaya yer açabilirsiniz. Mesela sarı ışık ve beyaz ışık ayrımını yaparak odaların farklı noktalarında görünüm bakımından değişik estetikliklere yer açabilirsiniz. Üst resimde sarının bir tık daha turuncusuna kaçan görünüm zenginliğine göz attığınız zaman aklınıza gelebilecek şahane bir değişim olacak olan ev dekor fikri sizlerin antrelerinizin de fikri olabilir. Ya da iki oda arası geçiş noktası olan yerlerde bu tarz bir aydınlatma ile dikkat çekiciliği üst noktalarda tutabilme fikri ile baş başa kalabilirsiniz.

besiktas-ev-gergi-tavan.jpg


Zıt renklerin yer aldığı oda dekorunda renklerin etkisi ile de aydınlatıcılık elde edilebilmektedir. Mesela söz konusu olan aydınlanma fikri için tavanda yer alan aydınlık ortamlar adına farklı spot aydınlatmalar ya da resimde gördüğünüz gibi şık seçimlerde bulunabilirsiniz. Koyu bir Beşiktaşlı evinden kesit sunduğum resimde modernliği yansıtan üstteki fikir karşısında oda görünümlerinizde aydınlanma ihtiyaca yanıt verebilecek bir dekoratiflik ile karşınızda yer almaktadır. Beyaza yer açma fikri ise asla karşı koymak istemedikleriniz arasından size göz kırpmaktadır.

Çiçekli-romantik-yatak-odası-dekorasyonu.jpg

Romantikliği seven beyler bayanlar üstteki dekorasyon örneğini de sizler için koydum. Dekorasyonda çeşitlilik yakalamak için değişim gerçekleştirirken oda aydınlanmasında bazen mumlardan faydalanırız. Tıpkı üst resimde olduğu gibi. Mumlar ile dekoratiflik karşımızda yer alırken daha aydınlık etkiler ve estetik yaklaşımlar kaçınılmazımız olabilmektedir. Siz de eşinize romantik bir sürpriz anında böylesine şahane bir görünüm vermek istemez misiniz?


Ya alt resime ne demeli. Beyaz ile göz kamaştırıcı salon karşımızda. Beyaz salon dekorundan vazgeçemeyecek olanlar içinde bu tarz bir değişim son derece yerinde bir seçim olacaktır. Hala bekliyor musunuz? Haydi acele edin. Elinizi çabuk tutun.

Gebze-Dekorasyon.jpg
 

Ekli dosyalar

  • modern-beyaz-koltuk-tasarım-ve-aydınlatması-ile-salon-dekorasyonu.jpg
    modern-beyaz-koltuk-tasarım-ve-aydınlatması-ile-salon-dekorasyonu.jpg
    603,8 KB · Görüntüleme: 156
Üst