1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ev eğlencesi tek merkezde

  Konu, 'Küçük Ev Aletleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Windows XP Media Center Edition işletim sistemiyle donatılan özel bilgisayar sistemleri, salonumuza kadar girip ev eğlence sistemlerimizle bütünleşmeyi hedefliyor. Peki ama neyin nesi bu Media Center, normal bilgisayarlardan farkı ne?
  Media Center PC, multimedya görevlerini yerine getirmek üzere özelleşmiş yeteneklere sahip ve performans açısından doyurucu bileşenlerden oluşan bir PC üzerine, Windows XP Media Center Edition işletim sisteminin kurulumundan oluşan bir bilgisayar sistemini tanımlıyor. Bu sayede Media Center PC, Windows XP kurulu güçlü bir PC’nin yapabileceği her şeyi gerçekleştirebiliyor. İster iş, ister eğlenceye yönelik tüm Windows XP uyumlu programları çalıştırabiliyor, bağlanacak bir klavye ve fareyle eksiksiz bir bilgisayar sistemi olarak kullanılabiliyor, üzerinde oyun oynanabiliyor.

  Fark becerilerinde
  Bununla birlikte, Media Center PC’yi diğer PC’lerden ayıran en önemli özellik multimedya konusundaki uzmanlığı ve bunu kullandırmadaki becerisi. Media Center PC ister televizyona, ister bilgisayar monitörüne bağlanarak kullanılabiliyor. Genellikle bir uzaktan kumanda veya kendine özgü bir klavyeyle kontrol edilen sistem, açıldığı zaman kapsamlı ev eğlence sistemlerini andıran bir arabirimle kullanıcıyı karşılıyor. Sunduğu seçenekler arasında dijital fotoğraflarınız arasında gezinmekten müzik dinlemeye, DVD izlemekten televizyon seyretmeye kadar çok zengin seçenekler mevcut. Üstelik tüm bu fonksiyonlar, bir bilgisayar sistemi üzerine olmanın avantajıyla kullanıcıya sunuluyor.

  Örneğin dinlediğiniz müziğin albüm kapağını ekranda anında görüntüleyebiliyorsunuz. Veya seyretmekte olduğunuz televizyon yayınını canlı olarak dondurup geri sarabiliyor, daha sonra seyretmek üzere kaydedebiliyorsunuz. Hatta bu görüntüleri başka bir bilgisayarda izlemek için DVD’ye aktarmanız bile mümkün.


  Tüm bu işlemler anlaşılır büyük resimli simgelerle dolu, tamamen kullanıcı ihtiyaçlarını ön planda tutan ve görsel etkileşime dayalı bir arabirim üzerinden gerçekleştiriliyor. Tüm fonksiyonları uzaktan kumandayla kontrol edilebilen Media Center PC’ler, kullanım amacına paralel olarak genellikle ev eğlence sistemleriyle uyum içinde olacak biçimde şekillendiriliyor.
  Bilgisayarda eğlence
  Hem monitöre, hem televizyona bağlanabilen, uzaktan kumandası veya özel klavyesiyle uzaktan kolayca hükmedebildiğiniz, üstelik dilediğiniz an performanslı bir bilgisayar sistemi olarak da kullanılabilen bu göz alıcı konsept, bilgisayar teknolojileri ve ev eğlence sistemlerinin birbirine en çok yaklaştığı noktayı simgeliyor. Bilgisayarı sadece çalışma odasının bir parçası olarak değil, bulunduğu yeri renklendiren eğlenceli bir hayat arkadaşı olarak görmek isteyenler için Media Center PC kapsamlı ve ideal bir çözüm sunuyor.

  Media Center PC hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve neler yapabileceğini daha yakından görmek isterseniz, [Linkleri üyelerimiz görebilir.Üyeyseniz Mailinizi OnaylayınBurayı tıklayarak üyemiz olabilirsiniz.] adresindeki sunumlara göz atabilirsiniz.

  DVD Yazıcılar

  Nedir? DVD yazıcı, DVD adlı yüksek kapasiteli veri depolama olanağı sunan optik depolama medyaları üzerine bilgi yazabilen cihazlara verilen isimdir.

  Ne avantajı var?

  DVD’ler CD’lere oranla daha yüksek kapasiteye sahiptirler. Çift katmanlı ve çift yüzlü DVD’lerde depolama kapasitesi 18 gigabyte kapasitesine kadar çıkabilir. Yazılabilir DVD’lerin kapasitesi, katman sayısına bağlı olarak 6 ile 25 CD kapasitesi arasında değişir.
  DVD yazıcılar sayesinde diskler üzerine sadece veri değil, video ve görüntü de kaydedilebilir.
  DVD kaydediciler, her türlü DVD ve CD’yi okuyabilmenin yanında, CD üzerine kayıt yapabilme özelliğine de sahiptirler. Böylece ayrıca CD yazıcıya sahip olmanıza gerek kalmaz.

  Çeşitleri neler?
  DVD yazıcıların bilgisayara bağlanabilen modelleri olduğu gibi, video yayınlarını kaydetmeye yarayan özel DVD kaydediciler de bulunur. Bilgisayara bağlanan modeller genellikle veri depolama işlemleri için kullanılırken, video kaydetmeye yarayan cihazlar tek bir DVD üzerine saatlerce video kaydedebilirler.

  Bunlara Dikkat
  DVD yazıcıların ve medyaların iki tipi vardır: DVD+ ve DVD-. DVD yazıcılar, sadece kendilerine uygun tipteki diskler üzerine yazabilirler. Örneğin DVD+ özelliğine sahip bir yazıcı DVD+R ve DVD+RW özelliğine sahip DVD diskler üzerine veri yazabilirken, DVD-R ve DVD-RW diskler üzerine yazamaz.
  Günümüzde bazı istisnalar dahil çoğu DVD yazıcı ve DVD kaydedici, hem DVD+, hem DVD- diskler üzerine yazma yeteneğine sahiptir. Bu bilgiyi satın alacağınız cihazın üzerinde ve etiketinde görebilirsiniz. Yeni bir DVD yazıcı satın alırken bu özelliğe sahip olanları tercih etmeniz kafanızın karışmasını önleyecektir.
  DVD yazıcıların hızları da tıpkı CD yazıcılarda olduğu gibi X ile belirtilir. Bu sembolün yanındaki rakam büyüdükçe, DVD yazıcının yazma hızı yükselir.
  Çift katmanlı diskler üzerine veri yazmayı planlıyorsanız, DVD yazıcınızın bu tip diskleri desteklediğinden emin olmanız gerekir. Bunlar Dual Layer olarak isimlendirilirler. Piyasada çift katmanlı boş DVD’ler şimdilik fazla yaygınlaşmamış olsa da, alacağınız yazıcının çift katman desteğinin olması yakın geleceğe yatırım açısından uygun olacaktır.


   
Ev eğlencesi tek merkezde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tek tuşla evinizin rengi değişsin...

  Tek tuşla evinizin rengi değişsin...

  Teknoloji ve modernliği birleştirdiği uniqhome akıllı ev konsepti ile mekanlardaki pekçok detayı tek bir kumandayla kontrol altına alırken; anahtar-priz ürün grubunda Merlin Gerin markalı alia, sedna ve unica top serileriyle de her segmentin ihtiyacına yönelik tasarım ve fonksiyon alternatifleri sunan schneider electric, merlin gerin markalı otomatik sigorta serisi Domae ile de evdeki...
 2. evinizde tek başınıza DEKOPAJ yapınız

  evinizde tek başınıza DEKOPAJ yapınız

  dekopaj resimleri dekupaj resımlerı DEKOPAJ YAPIMI -Ahşap obje -Uygulamak için seçtiğiniz resim -Akrilik boya -Dekupaj tutkalı -Su zımparası -Fırça (Değişik kalınlıkta fırçalar) -Vernik * Objenizi zımparalayıp temizleyin. Özellikle fotokopiyi yapıştıracağınız yüzeyin pürüzsüz olmasına dikkat edin. * Fotokopinizi tersten zımparalayarak kağıdı inceltin. Bu işlem kağıdın çok daha kolay ve...
 3. Galatasaray ın dansözlü eğlencesi

  Galatasaray ın dansözlü eğlencesi

  Bu fotoğraf Galatasaray'ın Antalya da kamp yaptığı yerden alındı. Dün geceden beri bütün spor medyası peşindeydi. Gazete Habertürk spor servisinin aldığı fotoğraf yayınlanınca kızılca kıyamet koptu. Galatasaray'ın telefonları, diğer gazeteciler tarafından kilitlendi. Galatasaray'ın kaldığı otelde ise bütün personel bugün 'Nasıl sızdı' denilerek içtimaya çekildi. Galatasaraylı futbolcular...
 4. evde tek başınıza kalsanız ne yapardınız?

  evde tek başınıza kalsanız ne yapardınız?

  evde tek başına kalsanız ne yapardınız? sabaha kadar arkadaşlarımla parti yapar yer içeriz... walla yatarım rahat bir uyku ceker kafayı dinlerim... dışarı cıkıp gezerim bir güzel.... sevgilimle başbaşa vakit geciririm... tv deki dizime bakarım... diğer...
 5. Evde Tek Başına:)

  Evde Tek Başına:)

  Bazen anneler işe güce dalarlar ve çocuklarını o anlarda bir başlarına bırakırlar.Onların masum masum oyalandığını düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuzdur.Bakın ortaya bir o kadar komik bir o kadar da maazallah dedirten görüntüler çıkıyor.Yine de siz siz olun asla çocukları evde tek başına bırakmayın yoksaaa...Bakın neler oluyor:D

Sayfayı Paylaş