Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye meleklere özel

M

Misafir

Forum Okuru
Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye meleklere özel
Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye Resimli

Ev Yapımı Tuzlu Kurabiye Tarifi

Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda şekerli pasta ve kurabiye çeşitleri sevmiyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, tuzlu kurabiye tarifi veriyoruz. Tarifini vereceğimiz bu ev yapımı tuzlu kurabiyeler ile 5 çaylarınızı ve misafir ikramlarınızı zengin kılabilir ailenizle afiyetle yiyebilirsiniz Melekitoşlarım:D:D:D:D

ev_yapimi_tuzlu_kurabiye_tarifi-3b.jpg

Kurabiye İçin Gereken Malzemeler

-1 paket vanilya
-1 paket kabartma tozu
-Aldığı kadar un
-1 paket margarin
-2 yumurta
-3 kaşık yoğurt
-1 çorba kaşığı silme tuz

Üzeri için

-Susam,Çörek otu ve yumurta sarısı

Ev Yapımı Tuzlu Kurabiyenin Hazırlanışı

Daha önceden Buzdolabındna çıkardığınız Oda ısısındaki margarine,yoğurt,yumurta,tuz,vanilya ve kabartma tozunu ilave edip ele yapışmayan yani kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlayıp istediğiniz gibi şekli verip üstüne yumurta sarısı sürün ben susam tercih ettim ama siz beyaz haşhaş veya çörek otu kullanabilirsiniz.Vanilya çok hoş bir koku ve tat veriyor yani yanlış yazılmış diye düşünmeyin.185 derecede hafif pembeleşene kadar pişirin.

Bende bu tarifin aynısını yapıyorum ama içine mahlepte koyuyorum. Mutlaka denemelisiniz . Mahlep pastaya muhteşem bir aroma veriyor. Benim tuzlu kurabiye ve çöreğimin olmazsa olmazı mahlep. Ayrıca mahlebin sayısız faydası var. Şifa niyetine mutlaka tüketin.

Geri