evde gebelik testi nasıl yapılır ?

M

Misafir

Forum Okuru
evde gebelik testi nasıl yapılır ?
Hamileliğin ilk birkaç haftası fetal gelişim için kritik önem taşır, bu nedenle erken prenatal bakım sağlıklı bir doğum ağırlığı ve bebeğin sağkalımı için önemlidir. Hamile olduğunuzu ne kadar çabuk öğrenirseniz, kendiniz ve bebeğiniz için diyet, beslenme ve tehlikelere maruz kalma riskini sınırlayan sağlıklı gebelik seçimlerine o kadar çabuk başlayabilirsiniz.

gebelik testi.jpg

Bazı hamile kadınların, testi uyguladıkları günde idrarda tespit edilebilir gebelik hormonu miktarı olmayabilir. Hamilelik ilerledikçe gebelik hormonunun miktarı artar. Özellikle geç döllenme gibi durumlarda ev tipi gebelik testleri negatif sonuç verebilir. Bu yüzden adet gecikmesi yaşıyorsanız ve idrar testiniz negatif çıkıyorsa mutlaka hcg testi yapın. Hcg testi kanda bakılan gebelik testidir kesinlikle yanılma payı yoktur...

Gebeliğin oluşumu

Her ay bir kadının vücudu kendisini hamilelik için hazırlar. Östrojen seviyeleri keskin bir şekilde yükselir, bu da yumurtanın salınmasına neden olur. Buna yumurtlama denir ve yumurta erkek spermleri tarafından döllenmeye hazırdır. Vücut hamilelik için uterusu hazırlamak için fazla progesteron ve östrojen üretmeye devam ediyor. Uterus besin açısından zengin kalın bir astar geliştirir ve döllenmiş bir yumurta kendisini buraya yerleştirmeye çalışırsa hayatını sürdürecektir. Bununla birlikte, eğer yumurta döllenmezse, hormon seviyeleri normale düşer. Vucudun uterusun astarını dökmesi gerekiyor ve bu nedenle döneminiz başlıyor.

Piyasada idrardan gebelik testlerinin bir çok farklı markası vardır. Hepsi aynı çalışmasına rağmen bazı testler çok hassastır ve adet gecikmesi olmadan bir kaç gün önce bile net sonuç verebilir. Daha önceki makalelerimizde evde yapılan gebelik testlerinin bazı nedenlerden dolayı yanlış sonuç verebileceğini söylemiştik . O bilgileri yine yineleyelim. İdrar testleri taşınma esnasın da hasar görebilir, son kullanma tarihi geçebilir . Bu gibi durumlarda test hatalı sonuç vermeketdir. Ayrıca testin yanlış uygulanması da hatalı sonuç verebiliyor. Evde yapılan idrar testlerini uygulamadan önce mutlaka son kullanma tarihine bakın ve kullanım şartlarına dikkat edin. Testtin prospektüsün de ne kadar beklemeniz gerektiği yazar . Testlerin geçerliliği uygıulandıktan 5-10 dakikadır. Sonrası sonuçlar dikkate alınmamalıdır. Özellikle bazı bayanlar testi uyguladıktan 1 saat sonraki sonucu dikkate almaktadır. Bu durum heycanlandırdığı gibi üzmektedir.

HCG değeri kaç olursa hamilelik anlaşılır ?

Tüm ev hamilelik testleri aynı şekilde çalışır , Jenerik marka eczane hamilelik testlerinin çoğu aslında büyük markalarla aynı fabrikalarda üretiliyor ve aynı teknolojiyi kullanıyor. Tüm testler idrardaki HCG hormon seviyelerini saptar. Bazı markalar, kaçırdığınız gün veya daha erken bir tarihte hamileliklerini doğru bir şekilde tespit edebildiklerini iddia eder. Testlerin idrardaki yüksek HCG düzeylerini yakalayacak kadar hassas olabileceği doğru olsa da, vücudunuzun HCG yi daha yüksek seviyede üretmesi gebeliğinizde çok erken olabilir. Bu durumda, gerçekten de hamile olabilirsiniz, olumsuz bir sonuç alma riski taşırsınız.

Evde yapılan değişik gebelik testleri

HCG kadının bedeninde ancak döllenmiş bir yumurta rahmine implante edildikten sonra gelişir. Hamile olsanız bile erken test yapmanız negatif sonuç görmenize neden olabilir. Bu yüzden test yapmadan önce mutlaka adetinizde en az 3 günlük gecikme olmasını bekleyin. Evde gebelik testini, idrarınız en yoğun olan ve hCG düzeyleri en yüksek olan sabah ilk iş olarak yapmak en iyisidir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu konu yeni bilgilerle güçlendirilip , güncellenmiştir. Evde yapılan gebelik testleri , idrardaki insan koryonik gonadotropin seviyelerini tespit eder. Bu hormon plasenta tarafından üretilir ve sadece gebelik durumunda kendini gösterecektir. Adetinizde gecikme varsa ve idrar dan yaptığınız gebelik testiniz negatif sonuç verdiyse durumunuzu doğrulamak için HCG testi yapın.. Sevgili okuycularımız evde yapılan idrardan gebelik testleri ile ilgili sorularınızı , yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz.

Merhaba ben transferimin 9. Gunu 1 saat once yaptim negagif cikti acaba tutmadimi cok uzuldum yarfimci olursaniz sevinirim

Merhaba, embriyo transferi sonrası gebelik testi , transferin 10-12. günü yapılmalıdır. Erken yapılan testler yanıltabilir. İki gün sonra tekrar test yapın stres yapmayın . Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

merhaba ben eşimle adet görmeden 3 4 gün önce hep ilişkiye girdim bunun üzerine benim adetim 3 gün sürdü ve çok şaşırdım sonra beyaz sut kesiği gibi alıntı görmeye başladım midem bulaniyo sol kasigimda batmalar var ve alttan sanki iğne batırıyorlar karnimda şişlik var baş dönmem var göğüslerim çok ağrıyo sizce hamile olabilirmiyim basim çok dönüyo içten içe
midem bulanıyor

merhaba ben eşimle adet görmeden 3 4 gün önce hep ilişkiye girdim bunun üzerine benim adetim 3 gün sürdü ve çok şaşırdım sonra beyaz sut kesiği gibi alıntı görmeye başladım midem bulaniyo sol kasigimda batmalar var ve alttan sanki iğne batırıyorlar karnimda şişlik var baş dönmem var göğüslerim çok ağrıyo sizce hamile olabilirmiyim basim çok dönüyo içten içe
midem bulanıyor

Adetinizde gecikme varsa test yapın. Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmayı doğru bulmuyorum.

evde kocakarı yöntemiyle yapılabilecek gebelik testleri
evde hamilelik testi ne zaman yapılmalı
eski usul gebelik testleri
evde hamilelik testi yapanlar
sirkeyle yapılan hamilelik testi
limonla gebelik testi
limon ile gebelik testi yapanlar
çamaşır suyu ile gebelik testi

Selam kızlar yeni evliyim ve haliyle bebek istiyoruz . Adetime iki gün kala çamaşır suyuyla limonla karbonatla gebelik testi yaptım.Daha doğrusu duyduğum her yöntemi uyguladım sonuç hep pozitifi göstersede adet oldum. Demem oki evde uygulanan kocakarı gebelik testleri fasa fiso . En doğru sonucu veren eczanelerdeki gebelik testleri ile hcg testi . Geçen ay adetim yine gecikti bu defa kocakarı gebelik tstlerinin yerine eczaneden test alıp yaptım ve sonuç pozitiffffff çok mutluyum yarın doktor kontrolümüz şimdilik herşey yolunda inşallah bir sorun çıkmaz darısı bebiş isteyenlerin başına ;)

Ben günlerimi bilmiyorum takip hiç etmedim ama 3 gün önce test yaptm negatif hiç Bi şekilde belirti yok rabbim evlad hasreti çekenlere nasip etsin ama aklım da allak bullak ne ypablirm

Ben günlerimi bilmiyorum takip hiç etmedim ama 3 gün önce test yaptm negatif hiç Bi şekilde belirti yok rabbim evlad hasreti çekenlere nasip etsin ama aklım da allak bullak ne ypablirm

Adet tarihlerinizi düzenli olarak not alın. Kaç günde bir adetiniz gerçekleşiyor, kaç gün sürüyor, kanama yoğunmu azmı..Bunları hep kaydedin. Son döneminizde gecikme yaşarsanız test yapın. Şu an döneminizi bilmiyorsunuz bir ay içinde döneminiz gerçekleşmez ise test yapın.

Geri