Uzman SühaN

Administrator
Evde Yanığa Ne İyi Gelir ? Yanığın acısı nasıl geçer ?
yanık nedir,yanığa ne sürmeli,yanığa ne sürülmez,yanık nasıl geçer,yanık ağrısı nasıl geçer,yanık ve tedavisi hakkında bilgiler


y.jpg


Yanık Tedavisinin
Başında bölgede bulunan hücrelerin daha çok hasar görmesini engellemekle gelmektedir. Bunun için Vucudunuzda herhangi bir yer yandığında ilk yapmanız gereken yanık oluşan bölgeyi hemen soğutmak. Bunun içinde Soğuk suyun önüne tutun veya yanığa buz Sürün. Bu hem ağrınızı azaltır hemde daha fazla hücrenin hasar görmesini engeller. Buz Yanığa iyi Gelir.

Yumurta Akı Yanıklara Son Derece İyi gelmektedir


Daha önce karşılaştınız mı veya duydunuz mu bilmiyorum ama Yumurta akı ; içinde barındırdığı etken maddeler sayesinde cildin çok hızlı bir şekilde kendini yenilemesini sağlıyor. Üstelik uygulaması da çok basit.

Yanık Tedavisi Mucizesi : Yumurta Akı
Yanık bölgesinin miktarına göre Yumurta kırarak akını ayırın ve yanan bölgeye sürün. Yumurta Akı kurudukça siz yeni tabaka şeklinde sürmeye devam edin. Bu uygulamayı bir kaç sefer yapın. Yanığın çok hızlı iyileştiğini göreceksiniz. Ayrıca ;
Yumurta Akı yanığa sürüldüğünde o bölgede yanık izleri oluşmasını engeller.
Dip not : Yumurta Akı tedavisi itfaiye gibi yangın mudahele ekiplerine ders olarak anlatılıyor.
Silverdin Krem

Eczaneden çok ucuza alabileceğiniz Bu krem yanık tedavisinde en çok kullanılan kremlerden. Eğer yanık derecesi fazlaysa yanında birde Antibiyotik kremde kullanın ki oluşabilecek iltihaplanmalarında önüne geçin.
Bu kremlerin yanında madecasol krem de kullanın. Madecasol krem yara izlerinde, ameliyat izlerinde, yanık izlerinde deriyi yenilemek ve iz kalmasını engellemek için kullanılmaktadır.

Yanıklara Bunları Yapmayın

insanımızda her şeyde olduğu gibi Yanıklarda da maalesef hurafeler var. Bilinçsizce Evde Yanık Tedavisi yapmaya çalışan kişiler bu yanığı iyileştirmek yerine daha kötü hale girmesine sebep oluyor.
Bu hataların başında Yanığa Diş macunu, Salça ve yoğurt sürme gibi işlemler uygulamakla geliyor. Yanığa sürülen bu tür şeyler Yanığı iyileştirmek yerine daha kötü olmasına sebep oluyor. Yanık açık yara olduğu için bu tür uygulamalar yanık bölgesinin iltihaplanmasına sebep oluyor. Bu yüzden Siz kesinlikle bu tur uygulamalarda bulunmayın.

Sizinde bildiğiniz uyguladığınız, Yanığa iyi gelen Yöntemler varsa Bizimle Paylaşın. Geçmiş olsun Şimdiden.
 
Üst