Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.

M

Misafir

Forum Okuru
Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR: 1-Cihazlarınızı mümkün olduğu kadar tozdan korumaya çalışın. 2-Cihazlarını ani ısı değişikliklerinden koruyun.
3-Cihazlarınızı belirli bir ısı kaynağının yanına yada çok yakınına koymayın.

4-Tüm sistemlerinizi sudan uzak tutun. 5-Cihazlarınızın temizliğini yaparken su yada su ile ıslatılmış bezler kullanmayın.İllaki kullanmanız gerekiyorsa sadece nemli bez kullanın.
6-Sisteminizi mutlaka topraklı prize takın.
7-Evinizde voltaj problemi varsa sisteminizi bir regülatör ile korumaya alın.
8-Vumetreli bir power anfi kullanıyorsanız vumetrelerin camlarını silerken kesinlikle bastırmadan ve yavaş hareketlerle silin yoksa statik elektrik yüzünden vumetreler yanlış göstermeye başlayabilir.
9-Ampli ve Speakerlerinizi bağladığınız kabloların uçlarını aynı yönlere ve çapaksız bir biçimde kıvırarak bağlayınız.
10-Speaker kablolarınızın mümkün olduğunca aynı boy ve mesafede olmasına dikkat edin.

11-Kullanacağınız interconnect kablolarınızı mümkün olduğunca kaliteli kullanmaya çalışın. 12-Cd playerınızı taşımak zorunda kalırsanız mümkün olduğunca sarsmamaya özen gösterin.
13-Bağzı deck tape'lerdeki ve cd player'lardaki otomatik kapakları kesinlikle elinizle iterek kapatmayın.
14-Hiç kullanmadığınız sistemleriniz varsa ve bunları değerlendirmiyorsanız mutlaka belirli aralıklarla çalıştırın.
15-Farkına vardığınız hiçbir problemi küçümsemeyin.Unutmayın elektronikte zamanında önlem almazsanız onarılamaz arızalara davetiye çıkartırsınız.
16-Sisteminizi dinlerken anfiniz kendini korumaya alıp kapanıyorsa tüm sisteminizi kapatın ve bağlantıları kontrol edin buna rağmen anfiniz korumaya geçmeye devam ediyorsa kesinlikle kullanmayın ve servise başvurun.

mislinay

Yeni Üye
Üye
Ce: Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.
evet dikkat edilecek hususlar ama bazılarına dikkat edemiyoruz
emeğine sağlık canım

evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Evde turşu nasıl yapılır ? Kolay turşu tarifi Evde turşu nasıl yapılır ? Kolay turşu tarifi
Turşu sevmeyen varmıdır acaba ? Turşu lezzetinin yanın da bir çok sağlık faydası sunuyor. Turşu genelde bulgur pilavının , kısırın , çiğ köftenin ve kebapların yanında tüketiliyor. Karışık turşu benim favorim dir. Özellikle de patlıcan...
Yemek Tarifleri 0
Evde çilleri tedavi etme yöntemleri Evde çilleri tedavi etme yöntemleri
Çillere, cilde renk katan pigment olan melanindeki bir artış neden olur. Çiller, ciltte görülen farklı boyutlarda düz, yuvarlak ve kahverengi lekelerdir Melanindeki artış, stres, güneş ışığına aşırı maruz kalma, kalıtım, hormonal...
Güzellik ve Bakım Önerileri 1
Test doğru mu yanlış mı? Test doğru mu yanlış mı?
Ben adet oldum 6 gün sürdü . İlişkiden 35 gün sonra oldum ellada kullandım 2 saat içinde almıştım. İlk kullanımımdı. Test yaptım 2 defa negatif çıktı. Adetim bittikten 2 hafta sonrada test yaptım. Biri negatifti diğerinde de İki çizgi vardı...
Gebelik testi - hesaplama 3
Böbrek enfeksiyonu için evde yapılacak doğal ilaçlar Böbrek enfeksiyonu için evde yapılacak doğal ilaçlar
Bir böbrek enfeksiyonu hızlı bir tedavi gerektiren ciddi bir tıbbi durumdur. Böbreklerimiz, vücudumuzun önemli organlarından biridir. Kanımızdaki tüm zararlı atıkları ve toksinleri ortadan kaldırmaya yardımcı olurlar. Ayrıca, kanı her...
Tüm Sağlık Konuları 0
evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı? evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı?
Merhaba Melekler. Kızımın sabahları kalktığında burnu tıkalı oluyor.Evimiz doğalgaz sobalı ve ben bunun sebep olduğunu düşünüyorum.Hava nemlendirici cihaz tavsiye ettiler.Kullanna ve memnun kalan varmı? Hangi marka kullanıyorsunuz?
Soru-Cevap 1