Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.

M

Misafir

Forum Okuru
Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR: 1-Cihazlarınızı mümkün olduğu kadar tozdan korumaya çalışın. 2-Cihazlarını ani ısı değişikliklerinden koruyun.
3-Cihazlarınızı belirli bir ısı kaynağının yanına yada çok yakınına koymayın.

4-Tüm sistemlerinizi sudan uzak tutun. 5-Cihazlarınızın temizliğini yaparken su yada su ile ıslatılmış bezler kullanmayın.İllaki kullanmanız gerekiyorsa sadece nemli bez kullanın.
6-Sisteminizi mutlaka topraklı prize takın.
7-Evinizde voltaj problemi varsa sisteminizi bir regülatör ile korumaya alın.
8-Vumetreli bir power anfi kullanıyorsanız vumetrelerin camlarını silerken kesinlikle bastırmadan ve yavaş hareketlerle silin yoksa statik elektrik yüzünden vumetreler yanlış göstermeye başlayabilir.
9-Ampli ve Speakerlerinizi bağladığınız kabloların uçlarını aynı yönlere ve çapaksız bir biçimde kıvırarak bağlayınız.
10-Speaker kablolarınızın mümkün olduğunca aynı boy ve mesafede olmasına dikkat edin.

11-Kullanacağınız interconnect kablolarınızı mümkün olduğunca kaliteli kullanmaya çalışın. 12-Cd playerınızı taşımak zorunda kalırsanız mümkün olduğunca sarsmamaya özen gösterin.
13-Bağzı deck tape'lerdeki ve cd player'lardaki otomatik kapakları kesinlikle elinizle iterek kapatmayın.
14-Hiç kullanmadığınız sistemleriniz varsa ve bunları değerlendirmiyorsanız mutlaka belirli aralıklarla çalıştırın.
15-Farkına vardığınız hiçbir problemi küçümsemeyin.Unutmayın elektronikte zamanında önlem almazsanız onarılamaz arızalara davetiye çıkartırsınız.
16-Sisteminizi dinlerken anfiniz kendini korumaya alıp kapanıyorsa tüm sisteminizi kapatın ve bağlantıları kontrol edin buna rağmen anfiniz korumaya geçmeye devam ediyorsa kesinlikle kullanmayın ve servise başvurun.

mislinay

Yeni Üye
Üye
Ce: Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.
evet dikkat edilecek hususlar ama bazılarına dikkat edemiyoruz
emeğine sağlık canım

evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Ramazan Pidesi / Ev yapımı Ramazan Pidesi / Ev yapımı
Sadece ramazanda değil, her zaman bayılarak tükettiğimiz milli pidemiz :) Malzemeler: *** 1 su bardağı ılık su/1 su bardağı ılık süt (süt kullanmadan,sadece su ile de yapılabilir.) 1 yemek kaşığı kuru maya 1 yemek kaşığı şeker 1/2 çay bardağı...
Ekmekler&Pideler 0
Ceza evine mektup kaç günde ulaşır? Ceza evine mektup kaç günde ulaşır?
Arkadaşlar cezaevinde olan birine mektup yolluyorum kaç günde eline ulaşır vede o bana yazarsa onun mektubunun gelmesi ne kadar zamanı alır lütfen yardım edin
Dert Köşesi 0
Sevgilim ceza evinde onu çok özlüyorum Sevgilim ceza evinde onu çok özlüyorum
Arkadaşlar sevgilim cezaevinde 3 ay oldu kendimi çok yalnız hissediyorum özlüyorum haber alamıyorum bu acı nasıl geçer
Kadınca 5
İtiraf ediyorum mezardan çiçek çaldım ve evimde saksıya diktim ! İtiraf ediyorum mezardan çiçek çaldım ve evimde saksıya diktim !
Eşimle dayımın kabrini ziyarete gitmiştik. İki mezardanda çiçek aldım . Çiçeği aldığım mezar sahiplerinede fatiha okudum helalik istedim. Neyse eve geldim çiçekleri saksıya diktim. 1 saat sonra mutfağa gittiğimde çiçek saksıdan 10 cm uzağa...
Dini sorularınız ve cevapları 7
evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı? evinde hava nemlendirici cihaz kullanan varmı?
Merhaba Melekler. Kızımın sabahları kalktığında burnu tıkalı oluyor.Evimiz doğalgaz sobalı ve ben bunun sebep olduğunu düşünüyorum.Hava nemlendirici cihaz tavsiye ettiler.Kullanna ve memnun kalan varmı? Hangi marka kullanıyorsunuz?
Soru-Cevap 1