Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.

M

Misafir

Forum Okuru
Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler.
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR: 1-Cihazlarınızı mümkün olduğu kadar tozdan korumaya çalışın.
2-Cihazlarını ani ısı değişikliklerinden koruyun.
3-Cihazlarınızı belirli bir ısı kaynağının yanına yada çok yakınına koymayın.
4-Tüm sistemlerinizi sudan uzak tutun.

5-Cihazlarınızın temizliğini yaparken su yada su ile ıslatılmış bezler kullanmayın.İllaki kullanmanız gerekiyorsa sadece nemli bez kullanın. 6-Sisteminizi mutlaka topraklı prize takın.
7-Evinizde voltaj problemi varsa sisteminizi bir regülatör ile korumaya alın.
8-Vumetreli bir power anfi kullanıyorsanız vumetrelerin camlarını silerken kesinlikle bastırmadan ve yavaş hareketlerle silin yoksa statik elektrik yüzünden vumetreler yanlış göstermeye başlayabilir.
9-Ampli ve Speakerlerinizi bağladığınız kabloların uçlarını aynı yönlere ve çapaksız bir biçimde kıvırarak bağlayınız.

10-Speaker kablolarınızın mümkün olduğunca aynı boy ve mesafede olmasına dikkat edin. 11-Kullanacağınız interconnect kablolarınızı mümkün olduğunca kaliteli kullanmaya çalışın.
12-Cd playerınızı taşımak zorunda kalırsanız mümkün olduğunca sarsmamaya özen gösterin.
13-Bağzı deck tape'lerdeki ve cd player'lardaki otomatik kapakları kesinlikle elinizle iterek kapatmayın.
14-Hiç kullanmadığınız sistemleriniz varsa ve bunları değerlendirmiyorsanız mutlaka belirli aralıklarla çalıştırın.
15-Farkına vardığınız hiçbir problemi küçümsemeyin.Unutmayın elektronikte zamanında önlem almazsanız onarılamaz arızalara davetiye çıkartırsınız.
16-Sisteminizi dinlerken anfiniz kendini korumaya alıp kapanıyorsa tüm sisteminizi kapatın ve bağlantıları kontrol edin buna rağmen anfiniz korumaya geçmeye devam ediyorsa kesinlikle kullanmayın ve servise başvurun.

ms_enemy

Yeni Üye
Üye
Ce: Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler. bilgiler için sağol canım

mislinay

Yeni Üye
Üye
Ce: Evdeki cihazları temizlerken dikkat edilmesi gerekenler. evet dikkat edilecek hususlar ama bazılarına dikkat edemiyoruz
emeğine sağlık canım

Ev Hijyeni İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Evde hijyen nasıl sağlanır Evde hijyen nasıl sağlanır
Ailemiz bizim için değerlidir. Yaşam alanlarımızda ailecek geçirdiğimiz vakti kıymetlendirecek olan ortam hijyenini sağlamak biz bayanların görevidir. Bunun için elimizden gelen gayreti göstermeye bakmalıyız. Birçok oda içerisinde en hijyenik...
Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler 0
Evdeki Kabloları Gizleme Yöntemleri Evdeki Kabloları Gizleme Yöntemleri
evdeki kablolar nasıl gizlenir,kablo gizleme yöntemleri,evdeki kabloları gizlemek istiyorum,evdeki kabloları nasıl gizlerim,evdeki kabloları gizlemek,evdeki kabloları toplama Elektrik hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır ve her geçen...
Küçük Ev Aletleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Küçük Ev Aletleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
küçük ev aletleri, küçük ev aletleri nasıl seçilir, küçük ev aleti seçimi Sevgili melekler, mutfaklarımızda sık sık kullandığımız küçük ev aletleri elimiz ayağımızdır. Yemek yaparken ve mutfakta çalışırken bize büyük kolaylık sağlayıp...
Evde Krem Temizleyici Nasıl Yapılır? Evde Krem Temizleyici Nasıl Yapılır?
krem temizleyici tarifi, evde krem temizleyici yapılır mı, krem temizleyici nasıl yapılır Sevgili melekler, artık herşeyin doğalı tercih ediliyor. Hemen her konuda doğallıktan yana olan ev hanımları yedikleri gıdadan, kullandıkları...
Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler 2
Ev Hijyeni İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz? Ev Hijyeni İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?
ev hijyeni, ev hijyeninde dikkat edilmesi gerekenler, ev temizliği nasıl yapılır Sevgili melekler, büyüklerimiz temizlik imandan gelir diye boşa söylememişler. Biz hanımlar için kişisel temizlik yanından ev temizliği de büyük önem taşır...