Evinizi güzelleştirmek için pratik öneriler

M

Misafir

Forum Okuru
Evinizi güzelleştirmek için pratik öneriler
Evinizi güzelleştirmek için pratik öneriler
Evinizi ufak tefek değişikliklerle hem daha güzel hem de daha modern gösterebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ufak püf noktalarını gözden kaçırmamak ve yeteneğinizi kullanmak.

hob0026.jpg
Karton sineklik
Diyelim ki hem sineklerden hem de eski sinekliğinmizden bıktınız size önerimiz hemen en yakın kırtasiyeye koşun ve farklı renklerde kartonlar alın. Daha sonra bu kartonları aynı ölçülerde sürfile makası ile kesin, alt ve üstten delikler açtıktan sonra bakır telle birbirine tutturun. İşte sonbahar sinekliğiniz kullanıma hazır...

Lambanızı kendiniz süsleyin
Şişhane’den aldığınız tel lamba iskeletini Bauhaus’dan alacağınız dore metal boyasıyla boyayın ve sırma boncukları teker teker bağlayarak dizin. Boncukları tele tuttururken silikon kullanmanız da tavsiye edilir.

Kalemlerinizi kaybetmeyin
Eğer çalışma masanızın her zaman dağınık olmasından şikayetçiyseniz yapmanız gereken şey bir kutu ya da kap içini mıcır doldurmak olacaktır. Daha sonra kalemlerinizi bu mıcır dolu kaba saplayabilirisiniz. Hem görüntü hem de kullanış açısından oldukça rahatlayacaksınız.

Dikiş makinesinden masa
Anneannenizden kalma dikiş makinesi artık miladını tamamladıysa size önerimiz üzerine uygun biçimde kesilmiş bir ahşap (cam ya da pleksi) tabla ile had safhada trendy olabilirsiniz. Ayağını iddialı renklerde yağlı boya ile boyamanız tavsiye edilir.

Pet şişeleri çöpe atmayın
İki pet şişeyi muntazam olarak ortalarından kesin ve kestiğiniz kısmı da bir noktasından aşağıya doğru bölün. Camcılardan ya da aynacılardan alacağınız ayna parçalarını bu iki pet şişeye bölünmüş kısımlarına denk gelecek şekilde yerleştirin. İster saksı, ister vazo, ister kumbara olarak kullanın.

Muhteşem bir aile tablosu
Değişik bir aile ağacı oluşturmak için makas ve uhu yardımı alabilirsiniz. Boş bir resim tuvalini dilediğiniz renkte boyadıktan sonra farklı renklerde kartonlar alın ve resimlerin ölçüsünde kesin. Daha sonra ise farklı kurdeleler sayesinde paspartu yapın. Bu çerçeveleri tuvalli ya da tuvalsiz bir araya getirin.
 
Geri
Üst