1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Evinizin gizli ve şık mabedi

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Evinizin gizli ve şık mabedi Evinizin en gizli alanı tabi ki yatak odalarınızdır... Odanızı sezonun trendlerini takip etmeden değişiklikler yapabilir, güzel anılarınızın yer aldığı çerçevelerle neşelendirebilirsiniz.

  Yatak odalarının işlevi çeşitleniyor. Yatak odalarını insanlar dünyadan kendilerini soyutlayan bir sığınak olarak görürler ve yatak odaları evin en özel bölümü olup, evin diğer odalarından tamamen farklıdır. Artık bu odalar sadece uyuma amaçlı kullanılmıyor. Eşinizden ya da ailenizden ayrı en sevdiğiniz diziyi odanızda seyredip, en yakın arkadaşlarınızı burada misafir edebilirsiniz.

  Birçok evde yatak odasında televizyon vardır ve çalışma masaları da kimi yatak odalarında bulunmaktadır. Bütün bu farklı kullanım amaçlarına ek olarak, yatak odaları ev sahiplerinin sezon trendlerinden çok kendi zevklerini yansıtarak dekore ettikleri bir bölümdür.

  Renkli yastıklarla trendy görünüm
  Yatak odanızdaki değişikliklere yatak başlıklarıyla başlayabilirsiniz. Üzerine serilen kumaşlarla daha zengin bir görünüm sağlayabilirsiniz. Romantik odalardan hoşlanıyorsanız eskitilmiş yatak başlıklarını da tercih edilebilirsiniz. Artık çok az evde klasik yatak başlıkları karşımıza çıkıyor.

  Minimalizm uzun yıllar etkisini gösterdiği evlerde, hakimiyeti romantizm ele aldı. Başlıklardan sonra sıra odanızın duvar renkleriyle uyumlu yatak örtüleri ve yastıklar. Yatağınızda ne kadar yastık olursa o kadar güzel ve renkli bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Komodinin yerini sehpalar alıyor
  Ahşap ve metal gibi işlenmiş mobilya materyallerinin yatak odalarında önemli bir yeri vardır. Bu materyallerden yapılan yatak başlıkları ve şifoniyerler modern stilin bir çizgisidir. Çağdaş bir yatak odası tasarlarken kullanacağınız eşya sayısını en aza indirgeyerek çok amaçlı mobilyaları kullanırsanız ferah bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Başucu komodininiz de yatak başlığınız kadar önemli bir yere sahiptir.

  Odanızda ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorsanız, komodininizi de yeniden yaratabilirsiniz. Hatta komodin yerine üzerinde tablası bulunan ve zarif ayaklarıyla hoş durabilecek sehpalara odanızda yer verebilirsiniz. Önemli olan bir abajur, sevdiklerinizin bir resmi, yatmadan önce okuyabileceğiniz bir kitabın ve bir gece sürahisinin yerleşebileceği müsait bir alanınız olmasıdır.

  Boş alanları değerlendirin
  Odanızın boş bir duvarında büyük bir tablo yerine küçük küçük kendi resimlerinizin yer aldığı çerçevelere yer verebilirsiniz. Bu resimler, odanızı daha neşeli ve hayat dolu bir ortam haline getirir. Eğer odanızda yer varsa daybedler ile yatak odanızı dinlenme odası haline de getirebilme şansınız var.

  Diğer boş alanlarınızı ise küçük renkli kutularla, yapay bitkilerle, dergiliklerle doldurabilirsiniz. Hatta kullanacağınız kutuları yatak örtüsü kumaşınızdan artan veya duvar kâğıdınızdan artan parçalarla kaplayabilir ve bunlarda hem ayakkabılarınızı saklayabilir hem de dekoratif bir unsur olarak kullanabilirsiniz.
   
Evinizin gizli ve şık mabedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Evlerimizdeki Gizli Tehlike

  Evlerimizdeki Gizli Tehlike

  Dünya genelinde görülen akciğer kanseri vakalarının yüzde 15'ine neden olduğu belirtilen radon gazına karşı evlerin sürekli havalandırılması gerekiyor. Açıklama, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu'dan geldi. Günümüzde sağlık açısından büyük tehlike olarak insanların karşısında duran radon gazının çok fazla bilinmediğini...
 2. evlerimizdeki gizli elektrik tüketimi

  evlerimizdeki gizli elektrik tüketimi

  gizli elektrik prizi nasıl yapılır Tüm elektrikli aletlerinizi kapattıktan sonra elektrik sayacınızı kontrol edin. Sürpriz bir şekilde hala döndüğünü göreceksiniz.! Örneğin bilgisayarlar işlem yaparken 140 Watt, işlem yapmazken 27 Watt, kapatırsanız bile 5 Watt Elektrik tüketiyor. Kapanmayan elektrikli ev aletlerinin 'Gizli Tüketimi' dünya elektrik tüketiminin en az yüzde 2'sine denk...
 3. Hayatın sırrı evlerde gizli

  Hayatın sırrı evlerde gizli

  Bazı evlere ilk girildiği andan itibaren tuhaf bir huzursuzluk hissedilir, bazılarının da neredeyse elle tutulur yoğunlukta ferah bir hava hakimdir her köşesine. Çoğu kez görünen bir dayanak da bulamayız bu tür etkilerin ifadesi için. Tıpkı insan vücudundaki görünmeyen enerji dalgalarının doğru ya da yanlış kullanımında ortaya çıkan neticelerde olduğu gibi mekanlara yerleştirilen eşyaların...
 4. Saklı Kentim Gizli Bahçem Mabedim

  Saklı Kentim Gizli Bahçem Mabedim

  Saklı kentim ! Gizli bahçem ! Mabedim ! Nahoş gecelere gebeyim ... Hiç bir dil barındıramaz içimdeki tarifsiz sızının kelimelerini ve hiç bir ağıt dillendiremez serzenişimi! Saklı kentim ! Gizli bahçem ! mabedim! Kabulsuz bir dua vaktindeyim! Geceler yastığımda ! Ölümemi susadım "sana " mı bilmiyorum Kanamalı bir yara Gözlerimdeki yansımalı susuyor sevda Kendini yerine koyan yosma...
 5. İlginç ve Şık Ev Aksesuarlarından Seçmeler 2012

  İlginç ve Şık Ev Aksesuarlarından Seçmeler 2012

  Ev Aksesuarları Modelleri İlginç Ev Aksesuarları Evlerimizi farklı kılan dekorasyonuna yansıttığımız ruhumuzdur melekler :) Ev dekorasyonu ile ev sahibinin ne tür zevkte bir insan olduğunu aşağı yukarı anlayabiliriz. Eğer ilginç kişilikli ve sıradışı bir insansanız haliyle bu evinizde ki en ufak objeye dahiş yansır. Evet, o benim diyorsanız işte sizler için seçtiğimiz ilginç ev aksesuarları...

Sayfayı Paylaş