Evlendikten sonra değişen adet düzeni

S

Semra)))))

Forum Okuru
Evlendikten sonra değişen adet düzeni
Evlendikten sonra değişen adet düzeni normal mi adet düzenim değişti adet düzeni değişen kadınlar melekler kulübü

Merhaba

Kızlar ben evleneli 6 ay oldu önceden yani evlenmeden önce adetim neredeyse dakikti diyebilirim. Günü gününe adet olurdum. Evlendikten sonra ciddi bir adet düzensizliği başladı .Hatta evlendiğim ilk ay adetim 1 hafta gecikti. 6 aydır kesinlikle düzenli adet olamıyorum. evlenmeden önce 28 29 günde 1 adet olurken şimdi bazen 33 bazen 35 bazen 40 olduğu oluyor. Hatta ilk ay adet gecikmem de hamile miyim diye test bile yapmıştım. Sizce bu normalmi neden bu kadar düzensiz adet oluyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Adet düzensizliğinin birçok sebepleri var. Ben de senin gibi evlendiğinde ilk 2 sene adetlerim çok düzensiz gelmeye başlamış ama zamanla düzelmişti. Hatta balayımın üçüncü günü adet olmuştum ilk kez erken adet olmuştum. Adet düzensizliğinin en önemli sebebi stres, hayat tarzındaki değişiklikler, endişe, antidepresanların bırakılması, hızlı kilo alma, mevsimsel değişiklikler ve en önemlisi de hormonal değişiklikler.

Eğer doktora gitmek istiyorsan adetin ikinci gününde doktora git . Kan testi için senden kan alacaklar hormonlarına bakacaklar. uzun süre adetin de böyle düzensizlik yaşıyorsan ve bu da sana ciddi sıkıntı veriyorsa doktora gitmen de fayda var. Ama stresten uzak kalırsan ki kalabiliyorsan eğer adetin düzene girecektir. Çok da endişelenme ne gerek yok.

Geri