Etiketler:
 1. BaL

  BaL Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  25
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum

  Konu, 'Dert Köşesi' kısmında BaL tarafından paylaşıldı.

  evet evLi bayanlar yorumLarınızı istiom yardım edin bana çok seviyorum sevgiLimi onunLa çok mutLuyumm iLLa evLenmekmi gerek çok ısrar edior yeter artık evleneLim die bari bi nişan yapaLım dior bende çok erken die düşünüom daha yaşım 24 biLiom erken deiL asLında hayatta ençok istediğim tekk şeyde ANNE oLmak ama kaçıom iştee ev işinden korkum yokk yanLış anLamayın zaten yaLnız yaşıor sayLırım çok yakın kız arakadaşımLa kaLıom ev işLerinde yemekte uzamanım yani ;) sevgiLim benim tutucu ruhumu çok sevio akLınıza kötü bişi geLmesin yani
   
 2. melegim

  melegim Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.038
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum
  slm cnm hoş geldın aramıza
  cnm bana göre senın korkun evlılıkten değil sorumluluk almaktan korkuyorsun ama eryada geç evlılk başına gelecek inanıyorsan guvenıyorsan o insana neden olmasın hiç olmassa sevdığın ve istedığın bırı sen beklersın evliiği ertelersın pe kı o beklermı senı
  buda var boşuna dememışler fazla naz aşık usandırır............:specool:.
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum
  Dün de söylemiştim sana canım, evlilik yeri geldiği zaman harika bir olaydır. Ama yaşamın kendisine de çok benziyor, inişli çıkışlı bazen ama tek farkı her zaman yanında birinin olması.

  Zor bir karar evlilik, ancak karşındaki insana baktığın zaman ben onunla yaşamak istiyorum diyebiliyorsan belki deolması gerekendir bu diyebilirim.

  Evet, evliliğin sorumlulukları var ama birlikte üstlenirseniz bu sorumlulukları herşey çok daha farklı görünür insanın gözüne. Sana bir yük değil, "eş" olmalıdır karşındaki çünkü...

  Ben çok severek evlendim ve hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi diyorum. Akademik kariyerimi yarıda bıraktım eşim içn, üniversiteyi bıraktım. Biliyor musun pişman değilim asla. İyi ki yapmışm diyorum.

  Belki evliliğim iyi gidiyor, sana umut dolu sözler söylüyorum. Evlilikte sıkıntılar yaşamış biri sana farklı şeyler de söyleyebilir. Karşındaki insanı en iyi tanıyan, durumu en iyi değerlendirebilecek, en doğru kararı verebilecek insan yine sensin.

  Bekarken de iş yapıyordum evde, şimdi eşim de yardım ediyor ;)

  Umarım en doğru kararı verirsin kendin için, mutluluklar diliyorum sana.
   
 4. BaL

  BaL Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2007
  Mesajlar:
  25
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum

  asLında biLemiorum ben yaLnız yaşıom arkadaşımLa ev işi yapmak ve ona hizmet etmekten kaçmamm şunu düşünüom dışarıda birbirimiz sevmemiz çok koLay ama sorun aynı evi payLaşmamızda 2 senedir yaLnız yaşıor oLmama ramen bende kaLmasını hiç istemedim onunda böLe bi taLebi oLmadı ister istemez düşünüor insan annem biLe babamın bazı huyLarını yeni yeni öğrenior 26 senedir evLi oLsaLarda bu çok büyük bi kumar ii die evLenirsin kötü çıkar kötü die düşünürsün çok ii çıkar ... o bana çok düşkün en önemLisi acaip saygı duyuor düşünceLerime ve bana tabi bende ona ama işte dediğim gibi hep böLe devam edermi biLemiyorum neticede biraz rahata aLışkınım kendi paramı kazanıp kendim harcıorum kendi sorumLukLukLarım var kendi düzenimi yeni yeni kuruomm bunu bozup yeniden bi hayat kurmak zor gelioo bide tabii herşeyy bukadar güzell devm edermi diede düşünüom bi yandan ben daha kendim çocuğumm hemm zaten oda beni minik kız çocuğum die sever tabii acaipp kıskançç bi insan oLduğunuda beLirtimm şimdi resmi bişi yok die kendi fazLa frenLio evLenince napar acaba ? bi insan kendi annesindende kıskanırmı sevgiLisini ama ya
   
 5. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ce: evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum eğer insan seviyorsa ki sen ona resmen aşıksın bundan güzel fırsatmı var sevdiğin insanla hayatını birleştirmek onunla yaşlanmak onun yüzüne düşen her çizgiyi takip etmek bunlar çok değerli şeyler ve ne mutlu sana ki oda seni en az senin kadar seviyor ki seninle bir ömür geçirmek istiyor.
  biz insanlar sahip olduklarımızın değerini bazen bilemeyiz korkularımız olur sebepsiz nedensiz korkularımız olur yada bir sebebi vardır da biz içimizde buna bir isim veremediğimiz için onu korku adı altında açığa vurruz.düşün etrafına bak kimbilir belki kaç kişi umutsuz karşılıksız aşka tutulmuşda acıdan kıvranıyor yada kimbilir kaç kişi sevdiği insanın kendisini sevdiğini sanıpta böyle hayaller kuruyor vede hüsrana uğruyor.
  sorumluluk dersen ki evlenince sorumluluklarının değişeceğini hepimiz kendi annemizden babamızdan görmüş ve buna eminiz ama hayat zaten sorumluluk değilmi?bu dünyaya daha gelmeden bir cenin olarak annenin karnına düşmeden bir sorumluluk üstlenmedikmi?her ne kadar yanlız yaşayan bir bayan olsanda ki bende yanlız yaşayan bir bayanım dışardan sorumluluklarımız az görünür ki halbu ki işin gerçeği bizim sorumluluklarımız daha zordur.şunu unutmamalı sorumluluk demek yemek yapıp çocuk doğurmak artı temizlik yapmak değildir asıl sorumluluk aldığımız her nefesi layıkıyla geri vermekdir.

  bu çok önemli bir karar Balım düşün taşın ve kimsenin etkisinde kalmadan içindeki tüm soru işaretlerini yanıtlamadan olumlu yada olumsuz cevap verme;)Hakkında ve hakkımızda en hayırlısı neyse o olsun;)


   
 6. LaDYDuRu

  LaDYDuRu Forum Okuru

  Ce: evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum

  zaten biriyle evleneceksin hayatın kuralı bu bari sen sanslı insanlardan ol sevdigin insanla evlen.

  mutluluga gelince merak etme evlenince gecer;)
   
 7. AnG£lina

  AnG£lina Forum Okuru

  Ce: evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum

  İnsanoğlunun yeryüzünde ortaya çıkışından günümüze değin milyonlarca yıl geçtiği ve insanlar milyonlarca yıldan beri yaşam sorunlarının üstesinden gelmek için çaba gösterdikleri halde, bugünkü anlamda, karı- koca ve anne- baba olma gereğini MÖ 2000 yılında anlayabilmişlerdir.


  Karı- koca olarak birlikte olma, bir araya gelme davranışına “ evlenme” ve kurulan bu ilişkiye de, “evlilik” adını vermişlerdir.  gösterdikleri halde, bugünkü anlamda, karı- koca ve anne- baba olma gereğini MÖ 2000 yılında anlayabilmişlerdir.


  Karı- koca olarak birlikte olma, bir araya gelme davranışına “ evlenme” ve kurulan bu ilişkiye de, “evlilik” adını vermişlerdir.


  Evlilik, tarihsel süreç içinde 4000 yıllık yeni bir toplumsal kurumdur. Doğada olmayan, insanın kurduğu bir kültür

  kurumudur. Her kültür olayı gibi zamanla değişen, yeni biçimler alabilen, kadın ile erkeğin birlikteliği ile gerçekleşen en
  [​IMG]
  küçük toplum birimidir. İnsanın kurduğu her yapı gibi, evliliğin de zamanla aksayan, düzeltilmesi gereken yönleri vardır. Bütün zorluklarına karşın devam etmesi toplum sağlığı bakımından gerekli olan ve çağın değişimiyle, değişebileceği kabul edilen temel toplum birimidir.
  Karı- kocalık özel bir insan insana ilişki biçimidir. Kadınla erkeğin, iki karşıt cinsiyetli, iki ayrı kişiliğe sahip iki insanın birlikteliği ile kurulan yeni bir dünyadır.
  Yaşam boyu sürecek olan evlilik, aşamalı bir süreçtir. Bu gelişimsel süreci “evliliğe hazırlık”, “ evliliğin başlaması”, “ çocuk yetiştirme” ve “ olgunluk” olmak üzere dört aşama içinde incelenmektedir. Ancak çocuk sahibi olmama, eşlerden birinin ölümü, ayrı yaşama ya da boşanma gibi nedenlerle bütün evli çiftlerin aynı aşamaları geçirmeleri beklenemez.

  Toplumsal değerlerin ve koşulların farklı olması nedeniyle bu devrelerin süreleri de toplumlara göre farklı olmaktadır. Bu farklılık, özellikle çocukların kişilik gelişimlerinde de etkili olmaktadır

  Günümüzde evliliklerin yaklaşık yarısı boşanmayla sona eriyor ve boşanmayı seçmeyen birçok çift hala kronik çatışma ve sıkıntı yaşıyor.


  [​IMG]Evlilik çatışmasının, depresyon, anksiyete bozuklukları, madde kullanımı ve cinsel iktidarsızlık gibi bozukluklarla bir arada var olduğuna ve ilişki problemlerinin bireyde psikolojik rahatsızlıkların ortaya çıkmasına ve devam etmesine neden olduğuna dair kanıtlar mevcuttur. Buna karşılık bir bireyin bozukluğu temel bir stres kaynağı olabileceği gibi eşlerin birbirleriyle ilişkilerindeki gereksinimlerini karşılayabilme becerilerini de aksatabilir.Bu yüzden de bir klinisyenin, evlilik problemlerinin tedavisinde uzmanlaşmış olsun ya da olmasın, klinik uygulama ve birey ve çift özelliklerinin ne şekilde etkileşim kurduğu ve terapiye gelmeye neden olan bir yığın sorun için çift terapisinin bir temel tedavi mi yoksa bir yan tedavi mi olacağının anlaşılması çok önemlidir. Kadın ve erkekler eş seçerken, eğer bağımsız davranma olanakları varsa, kendilerinin gereksinimlerini
  karşılayacak birini ararlar. Eşlerin evlenmeden önce birbirlerinin özelliklerini iyi tanımaları evliliğin olabilir
  olup olmayacağı konusunda bilinçli bir değerlendirme yapmaları gerekir. Evlilikte mutluluk geniş çapta eş seçiminin iyi yapılmasına bağlıdır. Evlilikte , kişilikleri farklı,
  değişik çevrelerden gelmiş iki kişinin birlikte olacağı ve yaşamı paylaşacakları gerçeği
  unutulmamalıdır. Bu nedenle eşler önce “ kendilerini “, sonra “ birbirlerini “ iyice tanıyıp
  değerlendirmelidirler. Birbirlerinin yaşamdan, evlilikten, gelecekten ne beklediklerini bilmeli,
  gerçek beklentiler ve amaçlar üzerinde durulmalı ve önemli sorunlar evlilikten önce çözülmelidir.
  [​IMG]


  </SPAN>
   
 8. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Acaba evlendi mii bu arkadaşşş:)
   
 9. peri_masalı

  peri_masalı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Haziran 2009
  Mesajlar:
  47
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  tekirdağ
  evlilikden kaçma inan bana pişman olmiycaksın :)
   
 10. Gelincikkkk

  Gelincikkkk Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  74
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Canım Allah mutlulugunu daim etsin....Eğer gerçekten o kişiyle mutlu olcağına inanıyosan,ona güveniyosan evlen canım bence senin tereddütün bazı şeylerin kafan da soru işareti olması öncelikle kendine güven gerisi gelecektir zaten......Birde sen kararını verene kadar sevdigin kişininde elinden kayıp gitmesi var bunada izin verme....mesela ben cok seviyorum çok engeller cıkıyo sevdigimle aramda yinede onun mücadelesini vermeye calısıyorum 3 sene oldu ve hala evli değilim nişanlı olsamda.....
   
evLenmekten kaçıyorum ama çok seviyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. !.........Seni Çok Ama Çok SeviyoruM.........!

  !.........Seni Çok Ama Çok SeviyoruM.........!

  seniçokamaçokseviyorum Varlığınla yokluğun arasında kalmayacağım artık, sadece olmayacaksın. Sensiz kalma ihtimali olmayacak aleyhine kurulmuş cümlelerimin sonunda. Belki birkaç satır arasında unutulacaksın bir müddet sonra. İçimden olmayacak, boş bir kağıdın gölgesine sığınmayacak sana sitemlerim. Hani hep kızardın ya ?Konuş konuş konuş derdin, haykırabilir miyim şimdi korkaklığını....
 2. Evlenmek İstiyorum Ama….

  Evlenmek İstiyorum Ama….

  Gündüz televizyonda yayınlanan evlilik programlarını seyrediyorum. Ne tuhaf istekleri var insanların. Evleneceksen, bir evin ve maaşın olması şartı var. Kimsenin sevmeye gönlü yok, herkes rahat yaşamanın derdinde. Evlilik bir yol arkadaşlığıdır. Bu yolda da öyle canın istediğinde önden, arkadan, uzaktan yürüyemezsin. Hep yan yana duracaksın. Kimsenin alışkanlığı, tutkuları, kişiliği taktığı...
 3. seviyorum diyen ama sevmeyenn

  seviyorum diyen ama sevmeyenn

  bir arkadasim tam 5 ay bir cocukla cıktı inanin cocuk buna 5 ay sonra ben sana alisamadim isinamadim demiş kız yıkılmiştı. ama ne ilğinçtir ki her mesajında kıza sana asığım sensiz olamam hem bu dünya da hem ahirette seninle olmam gerek derdi kızı bağladı kendine sonunda da yapacağini yaptı güven olmaz erkeklere seviyorum deyipte sevmeyen lewre kanmayın öyle hemen her erkeğe...
 4. Evliyim ama başkasını seviyorum

  Evliyim ama başkasını seviyorum

  Nereden başlayacağım bilemiyorum kızlar, ben yaklaşık olarak 9 aylık bir evlilikteyim. Evliyim ama başkasını seviyorum. Bunun önüne geçmek bir türlü mümkün görünmüyor. Olayı şöyle anlatayım. Görüştüğüm bir çocuk vardı yaklaşık 2 yıldır onunla birlikteydik. Aramız o kadar iyiydi ki anlatamam sizlere. Neyse gel zaman git zaman sevgilerimizin karşılıklı olduğunu anladık ve beni istemeye geldiler...

Sayfayı Paylaş