1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Evlerin Süsleri Engelli Kızlardan

  Konu, 'Melekler Yardımlaşma' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  süs eşyaları yapma süs eşyası yapma basit süsler makrome duvar süsleri makrome duvar süsü < Konu Resmi..>
  Erzincan 75. Yıl Zihinsel Engelli Kız Çocukları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nce Koruma Altına Alınan 13 Yaş Üstü Kız Çocuklarının Usta Eğiticiler Gözetiminde Yaptığı Kabartma, Makrome ve Süs Eşyaları Gibi Çalışmaları Düzenlenecek Kermesle Halkın Beğenisine Sunulacak.

  Erzincan 75. Yıl Zihinsel Engelli Kız Çocukları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce koruma altına alınan 13 yaş üstü kız çocuklarının usta eğiticiler gözetiminde yaptığı kabartma, makrome ve süs eşyaları gibi çalışmaları düzenlenecek kermesle halkın beğenisine sunulacak.


  75. Yıl Zihinsel Engelli Kız Çocukları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cevat Okutturan, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, bakım ve rehabilitasyon merkezinde 13 yaş üstü 66 kız çocuğunun bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:
  "Merkezimizde kızlarımız öğretmenleri ve usta eğiticiler gözetiminde kabartma, makrome ve süs eşyaları gibi el sanatları haricinde folklor, müzik, tiyatro ve sportif faaliyetlerde bulunuyorlar. Burada amaç ise, kızlarımızın el becerilerini geliştirmeleri, boş zamanlarını değerlendirmeleri ve ortaya çıkan becerilerin kendilerine yönelik olarak kullanılmasıdır. Tüm bu çalışmalarda ortaya çıkarılan ürünler ileriki günlerde düzenlenecek olan bir kermesle halkımızın ziyaretine açmayı planlamaktayız. Evlerin, büroların masalarında camekanlarında yer alan hediyelik süs eşyaları artık merkezimizde kız çocuklarımız tarafından üretiliyor. Mağazalarda satılan süs eşyaları uzak Doğu ülkelerinden özellikle Çin'den gelmektedir. Bunlardan daha kalitelisini, daha ucuzunu özürlü kız çocuklarımız yapmaktadırlar. Biblolar, küllükler, testiler, yapay çiçekler, kalemlikler, vazolar ve resim çerçeveleri bu çocuklarımızın ortaya çıkardığı eserlerden birkaçıdır. Vatandaşlarımız ileriki günlerde düzenlemeyi planladığımız kermesle satışa sunacağımız öğrencilerimizin işlerini okulumuzu ziyaret edip hediyelik eşyaları okulumuzdan da satın alabilirler. Biz iddia ediyoruz ki kızlarımızın yaptığı bu işleri halkımız acıyarak değil, herkes beğenerek satın alacaklardır. El emeği göz nuruyla başarı için gösterilen çaba özürlü bir insanın başarma azmiyle yaptığı işin satışa sunulması çocuklarımızı çok mutlu edecektir. Burdan elde edilecek gelirle hem kız çocuklarımızın ihtiyaçlarının giderilmesinde kullanılacak hem de kızlarımız yeni başka üretimlere geçeceklerdir. çalışmalarımız merkezimiz deki eğitim görevlileri ve usta öğreticiler tarafından yürütülmektedir."


   
 2. HİDOŞ

  HİDOŞ Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.014
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  istanbul
  Ce: Evlerin Süsleri Engelli Kızlardan
  azmin elinden hiç birşey kurtulmuyor işte paylaşım için tşk
   
Evlerin Süsleri Engelli Kızlardan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Engelli Kızlardan Evlere Güzel Süsler

  Engelli Kızlardan Evlere Güzel Süsler

  elde yapılan süs eşyaları en güzel süsler elde yapılan süsler makrome süsleri Erzincan 75. Yıl Zihinsel Engelli Kız Çocukları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü'nce Koruma Altına Alınan 13 Yaş Üstü Kız Çocuklarının Usta Eğiticiler Gözetiminde Yaptığı Kabartma, Makrome ve Süs Eşyaları Gibi Çalışmaları Düzenlenecek Kermesle Halkın Beğenisine Sunulacak. Erzincan 75. Yıl Zihinsel Engelli...
 2. El işi ev süsleri

  El işi ev süsleri

  ev süsleri el işi süsler el işi ev süsleri elişi duvar duvar
 3. Ev Süsleri Yapımı

  Ev Süsleri Yapımı

  ev süsleri yapımı yakarak gül yapımı el duvar süsleri tülden kapı süsü boncuklu kapı süsü Tülden Çiçek Yapımı: Malzemeler: 1.Tül Parçaları 2.Mum 3.Boncuklar 4.İğne ve İplik Yapımı: 1.Tüllerimizi belirli boyutlarda aşağıdaki şekilde kesiyoruz. 2.Mumumuzu yakarak kestiğimiz tüllerin kenarlarının kıvrılması için muma tutarak çok az yakıyoruz. 3.Ve aşağıdaki şekli alacaktır.....
 4. Evde süs köpeği caizmi ?

  Evde süs köpeği caizmi ?

  evde köpek bakmak Süs köpeği beslemek Merhaba Melek'ler... Bu sayfamızda benim gibi köpek almayı düşünen Melek'lerimize ve misafirlerimize, evde köpek bakımının caiz olup olmadığına dair faydalı bilgileri aktarıyoruz arkadaşlar. Sual: Eshab-ı Kehf’in köpeği Kıtmir Cennete gireceğine göre, köpek bulunan eve niye rahmet melekleri girmez? Evde süs köpeği beslemek niye caiz değildir? CEVAP...
 5. Evlerimiz için Dekoratif Süsler

  Evlerimiz için Dekoratif Süsler

  Bu konu; Dekoratif ev süsleri hakkında bilgi vermektedir. Evlerimizdeki odalarımızı salonlarımızı ve oturma odalarımızı daha şık hale sokmak istermisiniz.İşte evlerimize ve hayatımıza renk katacak dekoratif süsler ev dekorasyon önerileri bölümünde sizlerle melekler.

Sayfayı Paylaş