1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Evlİlİk Öncesİ Astrolojİ Ye DaniŞma

  Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  burçlara göre evlilik tarihleri burçların evlilik uyumu burçlar uyumu burçlarda burç uyumları
  [​IMG]Evlilik Hazırlıkları Öncesi Astrolojiye Danışmaya Ne Dersiniz?

  Hayatinizin belki de en önemli günü olan düğününüze heyecan ve heves ile hazırlanıyor, tüm detayları büyük bir dikkatle gözden geçiriyorsunuz.

  Ama bu detayların arasında düğününüz için seçtiğiniz günün evlenmek için uygun bir gün olup olmadığını kontrol etmek var mi?

  Acaba evlenmek için seçtiğiniz gün doğru gün mü? Yoksa güzel bir gelecek planlarken farkında olmadan bu töreni yanlış bir zamanda yaparak ileride mutluluğunuzu gölgeleyecek bir seçim yapmış olabilir misiniz?

  İste tüm bu sorularınızın cevabi için astrolojiye danışmalısınız.

  Astroloji bugüne kadar size gazetelerdeki günlük fal köselerini ifade etmiş bu nedenle de sizin tarafınızdan önemsenmemiş olabilir.

  Ancak bu kısımda size astrolojinin iki farklı uzmanlık alanından bahsetmek istiyorum.

  *Evlilik öncesi hazırlıklarını yapanlar için ELECTIONAL ASTROLOJİ /SEÇİM
  ASTROLOJİSİ

  *Evlenmeye karar vermeyi düşünenler için ise COMPOSITE HARİTALAR ve
  SYNASTRY.

  Astroloji ,bir zamanı ve bir yeri olan her olay için geçerlidir .Olayın hem gelişimi hem de sonucu hakkında fikir verebilir. Dolayısıyla astroloji zamanın kalitesini anlatır.

  ELECTIONAL Astroloji,hayatimizi etkileyecek olayları başlatmak için uygun zamanlar tespit etmekte kullanılan bir astroloji dalıdır.Temelinde yatan düşünce 'Eğer belli bir ana bakarak olayın nitelikleri ve sonuçları hakkında tahminde bulunabiliyorsak o zaman yapacağımız ise en uygun zamanı seçebiliriz.' düşüncesidir.

  Electional astrolojiye danışılarak planlanabilecek olaylara evlilik,iş kurma,taşınma,önemli bir seyahate çıkmak ..vb örnekler verebiliriz.

  Seçim astrolojisine yapılabilecek en iyi benzetme hava durumu tahmini olabilir. Örneğin; Ocak ayında İstanbul'da açık havada yapılacak bir düğün mü planlarsınız? Yoksa davetlilerin soğuktan titremelerini önlemek için kapalı bir mekanda yapmayı ya da düğünü Haziran ayına ertelemeyi mi tercih edersiniz?

  Ayni durum düğün gününüzün astrolojik açıdan değerlendirilmesi için de geçerlidir. Örneğin;7.evde Uranüs'ün bulunduğu bir anda yapılacak -astroloji de Uranüs ayrılık,gerilim ve beklenmedik olayları yönetir, 7. Ev ise evlilik ve ortaklık evidir.- bir nikah ,esinizin herhangi bir nedenle sizden uzun süre ayrı kalmasına ya da ilişkinizde beklenmedik ani değişimlere neden olabilir.

  Seçim astrolojisi ile bir şeye başlamak, karar vermek, yapmak ya da bitirmek için en uygun zamanı bir astrologa danışarak seçebilirsiniz.

  SYNASTRY , İki kişinin horoskoplarının incelenmesi ve birbirleri ile karsılaştırılması tekniğidir. Amacı , kişinin karsısındaki insanla ne derece uyumlu olduğunu , neden karşı tarafı çekici bulduğunu ve hangi konularda sorun yasayabileceğini belirlemek, olası sorunlara nasıl çözüm üretilebileceğini araştırmaktır. Bu nedenle SYNASTRY iki kişi arasındaki ilişkinin potansiyelini verir. Synastry ask,is,arkadaş,anne-çocuk vb... her
  türlü ilişkinin değerlendirilmesinde kullanılabilen bir tekniktir.

  COMPOSITE HARİTA ise her iki tarafın horoskoplarının orta noktalarının hesaplanması ile çıkarılan bir haritadır.

  Amacı Synastry 'de her iki taraf açısından potansiyelini incelediğimiz bu ilişkinin net bir resmini çizmek , ilişkinin geleceği ile ilgili olası sorunları olduğu kadar gelişme olanakları ve fırsatlarını da tespit etmektir.

  Çünkü iki kişinin birlikte meydana getirdiği 3.bir kimlik olan ilişki ; en az tarafların birbirleri ile uyumu kadar kendi içinde de uyumlu olduğu takdirde mutlu edebilir ve uzun vadeye taşınabilir.

  EVLENMEK İÇİN UYGUN ZAMANI TESPİT ETME KURALLARINDAN[​IMG] BAZILARI;

  1* Mümkün olduğu kadar yeniaydan sonra dolunaydan önce evlenilmelidir. Çünkü küçülen ay (dolunaydan sonra yeni aydan önceki dönem) yeni bir şeye başlamak için tavsiye edilen bir dönem değildir.Büyümeyi, gelişmeyi değil küçülmeyi hazırlar.

  2* Yükselen burcun Sabit burç (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) olması evliliğin uzun süreli olması için en uygun seçim olacaktır. Eğer mümkün değil ise öncü burçlar (Yengeç, Terazi, Oğlak) da tavsiye edilebilir. Değişken burçlar (İkizler, Basak, Yay, Balık) veya Koç burcu yükselirken yapılan bir evlilik evliliğin kısa süreli olmasına neden olabilir.

  3* Venüs ve Mars in ayni zamanda Güneş ve Ay in birbirleri ile uyumlu açılar yapıyor olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü astrolojide Venüs ve Ay kadını, Güneş ve Mars ise erkeği simgeler. Diğer bir deyişle bu gezegenler arasındaki uyumlu açı gelin ve damadın birbirleri ile uyumunu simgeleyecektir.

  Bu kurallar Electional astrolojide dikkat edilen temel prensiplerden sadece bazılarıdır. Nikah zamanı ile gelin ve damadın horoskoplarının da uyumlu olması seçilecek zamanı daha kusursuz kılacaktır. Bu nedenle bir astrologa danışmak size en uygun çözümü sağlayacaktır.

  Bunun için astrologa sadece evlenmeyi düşündüğünüz dönemi, sizin ve esinizin doğum tarihi, doğum saati ve doğum yerini bildirmeniz yeterlidir.

  Bu bilgiler ışığında astrolog belirtilen tarihler arasında düğün için seçilebilecek en uygun tarih ve saatleri tespit edecek ve gelinle damadın değerlendirmelerine sunacaktır.
   
Evlİlİk Öncesİ Astrolojİ Ye DaniŞma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. evlilik öncesi ve sonrası

  evlilik öncesi ve sonrası

  evlilik öncesi ve sonrası Önce, senınle ruyada gıbıyım sonra,bu evlılık tam bır kabus önce, bogazda balık , etılerde ıstakoz sonra,evde hamsı buglama balkonda mangal önce, para su gıbı akar sonra, musluk kesılır önce aşkın gozu kordur sonra,koca kor karı nankor önce fısıldıyan aşk şiirlerı sonra,gurultulu kahkahalı mustehcen aşk şarkıları önce mıraldanılan romantık melodıler...
 2. Astrolojide evlilik

  Astrolojide evlilik

  23 haziranda doğanların özellikleri 23 haziranda doğanlar 1 temmuzda doğanların özellikleri temmuzda doğanlar mayısta Astroloji'nin Matematik Mantığı var mı? Evliliklerde, ünlülerin mesleki dağılımında astrolojinin etkili olduğunu araştıran bilim adamları var. Sizlere bu karmaşık çalışmadan bir kesiti örnek olarak veriyoruz. Belki kendinizi de burada bulabilirsiniz. Astronomlar astrolojiyi...
 3. evlilik öncesi yapılması gerekenler

  evlilik öncesi yapılması gerekenler

  düğün öncesi yapılması gerekenler kan uyuşmazlığında yapılması gerekenler düğünde alınması Evlenmeden önce neler yapmalı Niçin evleniriz; Temelde hepimiz başka insanlarla iletişim kurmayı arzu ederiz. Olgunlaştıkça da bu his bizi yakından ve derinden sevecek bir kişiyi özleyip, aramaya iter. Almakta vermekte sevginin olmazsa olmaz bölümleridir. Biri olmadan öteki pek uzun ömürlü olmaz....
 4. Evlilik Öncesi Bakım

  Evlilik Öncesi Bakım

  doğum öncesi ağda düğün öncesi bakım düğün ağda düğünden önce evlilik bakım Düğün öncesi yapılan bakım sizi çok daha güzel bir gelin yapacaktır...Masallardaki gibi bir gelin olmanız için düğün öncesi yapmanız gerekenler :tik: Evlilik hazırlığında vücut ve güzellik bakımı : Diyet yaparken mutlaka vücut bakımını da özen gösterilmeli yüz bakımı saç bakımı manikürvarsa stresten dolayı oluşan...
 5. evlilik öncesi testlere dikkat!!!

  evlilik öncesi testlere dikkat!!!

  Evlilik öncesi çiftler, doğum kontrol yöntemleri belirlemek için zaman ayırsa da gelecekteki doğurganlıkları konusunu çok önemsemiyor. Uzmanlar, evlilik ve gebelik öncesinde birtakım testlerin yapılmasının önemli olduğunu vurguluyorlar. Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Kliniği Uzmanı Dr. Aytuğ Kolankaya, evlilik öncesi testleri kanunun gerekli kıldığını anımsatarak “Evlilik öncesi testlerin...

Sayfayı Paylaş