tugbaskr

Yeni Üye
Üye
Evliliğinde sorun yaşayan kadınlar burada mı ?
Meraba evlilikte sorun yaşayan bir kadınım şöyle ki; yaklaşık 1 yıllık evliyim eşimin teyzesi geldi baya dengesiz patavatsız birisi canımı çok sıktı ama misafir diye hiç belli etmedim ona. Onlar gittikten sonra eşimle dertleşme geregi duydum ama konuyu kapattı. bende annemle dertleştim bunu duyan eşim delirdi baya kızdı bana telefonu mu kırdı kendi ailemle ilgili millete hep anlatıyordu ama ben yapınca olay oldu yüzüme bile bakmıyor. ne yapacagımı bilmiyorum

MERHABA , bunların çok fazlasını yaşadım . hemde bir eğitimci olarak aşamadım hatta eşimle kötü oldum ama Allahda benden yana oldu yoksa işim yaştı. doğruysan korkma . ama hata yapmışsın . kızım böyle durumlarda uyanık olmalı . siaset yapana siyaset yapacaksın. bir kere o kim ki ne yapabilir . yani eşini etkileyemez ama sen kızarsın takarsın böyle sorunlar çıkar. Artı annenle de olsa boşanma durumu olmadıkca hiç bir derdini paylaşma evlilikle olan.

çünkü siz düzelirsiniz ama annenin kızgnlığı bitmez onlara ve eşine.. şimdi eşine git de ki .haklısın aşılamyacak bir sorun değildi ama sen sessiz kalınca çok takıntı yaptım eğer sen beni anladığını hissettirseydin umursamazdım da de. bir daha kırmayalım inş. böyle şeyler için birbirimizi.deve asla açma bu tarz konuları. bu gibişeyler olursa eşine bildir ama yorum yapma uzatma konuyu, sadece üzgün olduğunu görsün,konuşarak haksız duruma düşme,erkekler konuşanı savunmaya geçeni haksız bulur hep... onların fıtratı bu.

ve o akrabalara karşı da rahat ol hiç yoklarmış gibi davran uzaklaşacaktr tavırları. üzülme Allah doğr olandan yana . ama tavrınla yanlışa yönelme ,kendini haksız duruma girdirme... Allah yardımcın olsun

Evliliğin tuzu biberi bence bu kavgalar, Biz kadınların en büyük düşmanı malesef başka bir kadından başkası değil kaynana görümce elti vs hele bunların ham olanı karaktersiz olan bir tanesine bile denk gelir isen kesinlikle hayatın zindan olur hayatım. Allah kolaylık versin.

Eşin ile aranı iyi tutman gerekiyor. Durumu kavga etmeden şikayete yakın bir tarzda anlatmanda büyük fayda görüyorum. Tabi o eşin de karşı tarafın ağzına inanıyor ise geçmiş olsun hayat çekilmez olur.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri