Evlilik terapisi,cinsel terapi ile evlilik düzelir mi

C

Ceyda1122333

Forum Okuru
Evlilik terapisi,cinsel terapi ile evlilik düzelir mi
Evlilik terapisi,cinsel terapi ile evlilik düzelir kurtarılabilir mi

Merhaba
Yaklaşık 2 senedir eşimle sorunlar yaşıyoruz. Aslında tam olarak 1 senedir diyebilirim ama bana göre 2 senedir. Eşimle 1 seneyi aşkın bir süredir cinsel ilişkimiz yok. Benim sanırım libidom çok düşük eşim de ısrar etmeyince ve benimde içimden gelmeyince uzun süredir cinsel ilişkimiz olmadı. 1 sene önce doğum yaptım bunun üzerine ben bebekle çok ilgileniyorum , eşimle aynı yatakta yatmıyoruz o da bu konuda rahat bıraktı beni ben aslında boşanmak için bir adım attım ama o evlilik terapisine gidelim gerekirse cinsel terapi alalım diyor. eşimle kavgamız filan da yok aynı evi paylaşan arkadaş gibiyiz ama evli karı koca gibi değiliz ne yapmalı bu terapiste başlamak bir fayda sağlar mı yoksa hazır birbirimizden uzaklaşmışken bitirelim mi bu işi.

Merhaba Ceyda,

Evlilik terapisi ve cinsel terapi evli çiftlerin arasındaki sorunları çözmek içindir. Sizin aranız da tam da çok ciddi sayılabilecek bir sorun var mı bilemiyorum ama 1 seneyi aşkın bir süredir cinsel birlikteliğinizin olmaması tabi ki bir sorun neden birlikte olmadınız belli ki bir taraf pek istememiş diğer taraf da üzerine gitmemiş doğum yapman da bir bahane olmuş ve böylece cinsel bir mesafe girmiş aranıza .Tabi ki bu bir sorun bu sorunu çözmeniz lazım. Libidonuz düşüktür, depresyonda olabilirsiniz daha bir sürü neden sayılabilir bu soruna ama iyi bir psikologa gitme fikri bence çok doğru bir düşünce aranızdaki sorunları daha net görmenizi ve kendinizin hatalarınızı anlamanıza ve ilişkinizi objektif görmenize yardımcı olacaktır. tabiki evlilik terapisiyle sorunlarınızı çözebilir daha sağlıklı bir ilişkiye kavuşabilir, ilişkiniz hakkında yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz

Geri