Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Evlilikte -biz-olabilmenin Gücü..

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Evlilik birbirlerinden tamamen ayrı dünyalarda yetişmiş insnaların biraraya gelere kurmaya ve sürdürmeye çalıştıkları bir beraberliktir. Uzun yıllar boyunca anlayış ve uyum içinde geçecek günler, mutlu ve huzurlu insanlar olabilmek, eşlerin sen ve ben ikiliğinden uzaklaşıp, biz olmaya adım attıklarında gerçekleşir.
  [​IMG]
  Biz Olmanın Gücünü Ve Ayrıcalığını Yaşamak İçin Eşinize Şunları Söyleyin:

  *Seninle çok önem verdiğim bir beraberliğimiz var. Her insan faydalı ve önemli arzu eder. Bunu eşinize sık sık söylemeniz, onun da sizin için aynı şeyleri hissetmesine neden olur ki, bu her iki taraf içinde olumlu bir gelişmedir.

  *İkimizde insan olarak farklı değerlere ve ihtiyaçlara sahibiz. Bunu zaten biliyoruz. Ama farklılığın farkında olduğunu söylemeniz, peşi sıra anlayışı da getirir. Aynı zamanda sizin eşinizi olduğu gibi kabul ettiğinizi ve onu değiştirmeye çalışmadığınızı da!

  *İhtiyaçlarımızı, değerlerimizi öğrenmek ve daha iyi anlaşmak için, iletişimimiz açık ve dürüst olsun. Bunları hayata geçirmek, söylemekden daha önemlidir. İletişime açık olayı istemek, sonra da istekler sıralandığında sinirlenmek, yanlızca iletişiminizi sonlandırmakla kalmaz, güvenilirliliğinizi de sarsar.

  *Yaptığın bir şey ihtiyaçlarımı karşılamamı engellediği zaman dürüstçe ve seni suçlamadan bundan nasıl etkilendiğimi sana söyleyeceğim. İşte bu çok önemli, suçlamadan konuşabilmek, eşinizi itham etmekten kaçınmak. Sözlerin onu incitmeyeceğinden emin olmak.

  *Böylece ihtiyaçlarıma saygı göstererek, davranışını değiştirmen için sana fırsat vereceğim. Evet, her zaman karşımızdaki insana öncelik vermeliyiz, ancak her ferdin kendine özgü istekleri ve tercihleri vardır. Bir eşin bunları karşısındaki kişiden talep etmesi de gayet normaldir.

  *Kabul edemediğin bir davranışım olduğu zaman seninde benim kadar açık ve samimi olmanı istiyorum. Eşinizden fedakarlık beklemek, değişmesini istemek kolay ama asıl olması gereken, önce kendi kendinize değişmeyi istemek ve denemek.

  *Anlaşamadığımız konularda birimizin kaybetmesi için uğraşmak yerine ikimizi de memnun edecek çözümler arayalım. İkimizde kazanalım, evliliğimiz kazansın.

  *Sorunlarıma çözüm bulmam gerektiği zamanlarda desteğini ve yardımını istiyorum.

  *Yardımcı olmamı istediğin her sorununda çözüm bulman için ben de elimden geleni yapacağım.

  *Evliliğimiz senin de benim de olduğumuz gibi davrandığımız ve birbirimizi gereksiz yere değiştirmeye çalışmadığımız bir beraberlik olacak. Olmalı, eşlerden bir diğeri gib olmak zorunda kalmadan ortak bir yol bulunabilir. Ve zamanla, saygı ve anlayışın hüküm sürdüğü bir evlilikte eşler zaten birbirlerine benzemeye ve ortak bir kişilik geliştirmeye başlayacaklardır.

  *Sen ve ben birbirimizle ilgileneceğiz, birbirimizi önemseyeceğiz ve birbirimize saygı göstereceğiz.

  *Sen ve ben biz olmanın gücünü ve ayrıcalığını yaşayacağız.

  Bu sıraladıklarımızın bir an önce gerçekleşmesi her çiftin isteği olacaktır. Ancak, Daha evliliğin ilk yılarında ne kendinizden ne de eşinizden acele etmesini istemek haksızlık ve büyük bir yanlışlık olacaktır. Kendinize ve evliliğinize biraz zaman tanıyın.

   
Evlilikte -biz-olabilmenin Gücü.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güç

  Güç

  Bakınız; Kuvvet.Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.
 2. Her Yönüyle Öğretmen Olabilme

  Her Yönüyle Öğretmen Olabilme

  Bu bölüm MEB Hizmet içi Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlatılan “Her yönüyle öğretmen olabilme” adlı kitaptan alınmıştır. Hazırlayanlar: Dr. Halil İbrahim Yalın, Dr. Lowell Hedges, Dr. Servet Özdemir. 1. Bölüm : Öğretmenin Görevleri nelerdir? 1.1. Öğretme Görevi 3 Sizler, bir sınıf, sınıftaki grup üyesi ve birey olarak öğrencilerin öğretmenisiniz. 3 Sizin işiniz öğretmek,...
 3. Çocuklarınızla Arkadaş Olabilme

  Çocuklarınızla Arkadaş Olabilme

  Çocuklarıyla Arkadaş Olan Anne-Babalar Çocuğa arkadaşça yaklaşmakla arkadaş olmak aynı şeyler değildir. Aşırı otoriter bir anne-baba olmamak yeterlidir. İletişimde seviye bozulduğu ve ciddiyet kaybolduğunda, çocuk hayat boyu sürecek olumsuzluklar yaşayabilir. Hayatın çeşitli alanlarında bireylerin üstlendiği çeşitli sosyal roller ve kimlikler bulunabiliyor. İşyerinde işçi ya da...
 4. Devlet memuru olabilme şartları nelerdir ?

  Devlet memuru olabilme şartları nelerdir ?

  Merhabalar yaşım 19 ve ben devlet memuru olmak istiyorum. Devlet memuru olabilmenin şartları nelerdir, tam olarak ne yapmamız gerekiyor. Türkiye'nin durumu ortada ben bari memur olayım, onun için hazırlanayım diye düşünüyorum. Bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.
 5. Devlet Memuru Olabilme Şartları

  Devlet Memuru Olabilme Şartları

  devlet memuru olabilme şartları, neler, hagileri, atanma şartları hakkında bilgiler burda kpss sınavları sayesinde memur olmaya çalışan bir çok insan var peki memurluk için gerekli şartlar neler bir kişinin memur olabilsemi için ne yapması gerekli işte gerekli bilgiler melekler Devlet memuru olma şartları Bir mesleki sıfatla kamu kesiminde çalışan kişiler kamu görevlileridir....

Sayfayı Paylaş