Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Evlİlİkte Kopya Olmayin

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  EVLİ veya bekar kişi olarak hep birilerini örnek olma gibi bazı kalıplar içerisine girmeye çalışırız. Toplum içerisindeki bireyler olarak, "Onlar çok mutlu çift, bende böyle bir evlilik olmasını istiyorum. Eşiminde onun gibi olması gerekir" gibi sorularla kendimizi meşgul ederiz. Bazen dilekler tutar. Ama bu dileklerin tutması sizin arka yüzünü görmediğiniz karakteristik yapıyıda evliliğinizin içerisine alırsınız. Yani sevdiğiniz çift kendi evinde farklı dışarıda farklı olabilir..
  Bu da sizi yanıldığınızı ortaya çıkartır. Evlenildiğinde gençler kendilerini farklı kişiliklere bürünmeye çalışırlar. Erkekler eşlerine karşı resmi veya emrivaki davranırken kadınlar ise ilk önce sevgi gösterisi altında eşini elinde tutmaya çalışırlar. Tabii ki kişinin karakterinde böyle olgular yoksa zamanlar bu davranışlar kaybolur ve eskiye dönüş başlar. Lakin böyle bir durumda o zaman kendine olan güvenini sarsar ve çevresindeki saygınlığını da yitirmiş olur. Bunun nedeni ise tutarsız davranışlar sergilemesinden kaynaklandığı ifade edilir. Çevrenizde sevilen ve sayılan birisi olmak istiyorsanız kendiniz olmanız gerekmektedir. Şayet gerçek anlamda kendi karakterinizi göstermeniz zamanla değişim içerisinde olmanız ise sizi topluma ve eşinize sevdirir. İşte yapmanız gerekenlerden bir kaçı:
  -Kişisel zevklerinizi ve sevmediklerinizi belirleyin ve tavrınızı koyun.
  -Emin olmadıkça ve hazır değilseniz fedakarlık yapmayın.
  -Doğal halinizden ödün vermeyin.
  -Birileri işinize burnunu sokuyorsa, onlara açıkça bunu istemediğinizi söyleyin.
  -Kontrolün tamamen sizin elinizde olmasından kaçının. Her kararı sizin vermenizin beklenmesi özgürlüğünüzü elinizden alacaktır.
  -Beklentilerinizin her zaman karşılanamayacağını bilin ve gerektiğinde kendinizle yetinin.

  -Sırf eşinizin mutluluğu için 'seni seviyorum' demeyin. Bu, onu aldatmak demektir.
  -Kısa bir süre yalnız kalmak istiyorsanız bunu açıkça söyleyin.
  -Her şeyi eşinizle paylaşmak zorunda değilsiniz. Önemli olan onu incitmemenizdir.
  -Eşinizin ailesinden ve arkadaşlarından sevmediğiniz kişileri ona nazik bir dille söyleyin. Fakat tavrınız çok ince bir çizgi üzerinde olmalıdır. Eşinizin o kişiyle ilgili hassasiyeti çok önemlidir. İşe yararsa sizi onlarla yalnız bırakmaz.
  -Tavsiyelerle hareket etmeyin. Başka insanların tecrübesi sizi kurtarmayabilir. En doğrusunu siz biliyorsunuz.
  -Son sözü siz söylemek zorunda değilsiniz ama fikrinizin olduğu konuda etkinizi gösterin. Alınan kararda sizin de payınız olsun.
  -Prensiplerinizden ödün vermeyin.
  -Onu kıskandırmak için karakterinizin dışında davranışlar göstermeyin, çünkü eşiniz sizi, siz olduğunuz için seçti!
  Zaman ve çevre şartlarıyla birlikte yaşınızında sizi olgunlaşmanızı sağlayacaktır. Unutmayın kişilerin karekterlerindeki olgunluk aldıkları eğitimin yanısıra zamanında büyük bir etkisi vardır. Bir meyveyi düşünün, zamanından önce olgunlaşan meyvenin içerisinde mutlaka kurt bulunur. Meyve zamanında olgulaşırsa o zaman o meyve yenecek kıvama gelmiş sayılır. Bu nedenledir ki bulunduğunuz yaşın ve mevkiinin tadını çıkartmalısınız. Zamanı geldiğinde heryaşın olguluğunu yaşayacağınız bilmelisiniz. Bu olguluğu yaşamak isityorsanız eğer, bilinçli ve yaşadığınızdan anlam kazanmalısınız. Yaptığınız hataların içinde kaybolmak yerine onlardan ders alıp bir daha tekrarlamamaya ve çevrenize karşı iyi niyetli olursanız kazanırsınız.
   
Evlİlİkte Kopya Olmayin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kopya

  kopya

  orta okuldaydım ve yazılımız vardı trafikten. önemli bi ders olmadığı için çalışmamıştım kopya çekerim diye düşünüyodum.trafikçininaslında matematşikçi ve iyi bi hoca olduğunu unutmuştum tabiki. neyse zil çaldı bende kopya olarak defteri kullanıcam ne akıl ama başka şey kalmamış gibi:)) hoca girdi yazılı başladı tam kopya çekerken yakalandım.hocabeni ayağa kaldırdı bi tokat çaktı. hocada...
 2. Kopya

  Kopya

  Daha 6. sınıftayken din kültürü dersinden kopya çekeceğiz karar verdik sınava girdik kitapları dizlerimizin üzerine koyduk hoca masanında oturuyo hiç kalkmıyo die bi güzel yazıyoz noktası virgülüne hoca birden ayagı kalktı o korkudan kitabı yere düşürdüm sonra görmesin die üzerine bastım hoca etrafımda bir iki dolandı sonra yanıma geldi ben titiriyorum korkudan sonra bana kitabın üzerine basma...
 3. kopya kalemi

  kopya kalemi

  kopya kalemi
 4. çekilemeyen kopyalar..

  çekilemeyen kopyalar..

  Sınıfta bi kız vardı çok çalışkandı ben ingilizceyi hiç ama hiç sevmezdim sınav zamıanı gelincede hiç çalışazdım o kzdan hep yardım beklerdim o da yardım edecgine söz verirdi ama aynı şekilde bende ona sosyal dersinde kopya verirdim.Sınav zamnı gelir çatardı ama kız kagıttan kafasını kaldırmaya korkardı onun yüzünde 1 alırdım aynı şekilde sıra bana gelirdi sosyal sınavında o kalkmayan kafası...
 5. Kopya kağıdını kim buldu, Kopya kağıdının icadı

  Kopya kağıdını kim buldu, Kopya kağıdının icadı

  kopya kağıdı Bu yazı: Kopya kağıdını kim buldu, Kopya kağıdının icadı içerik kısaca.. kopya kağıdı ne zaman bulundu, kopya kağıdığı ilk kim buldu, kopya kağıdı hakkında bilgi içermektedir. "Ben hiç kopya çekmedim" diyen varmıdır acaba merak ediyorum :) Bana sorarsanız; inanın ki ben ömrü hayatımda hiç kopya çekmedim :) Ama merak ediyorum doğrusu, ilk kopyayı kim buldu diye :) Sizde...

Sayfayı Paylaş