Exper Action farkı

E

EspanOL

Forum Okuru
Exper Action farkı
96495.jpg


Datateknik’in oyun tutkunları için tasarladığı Exper Action 500-711 DMark 2006 benchmark uygulamasında 18.000 puanı aştı.


Datateknik’in oyun tutkunları için özel tasarlamış olduğu Exper Action serisinden Exper Action 500-711, Futuremark firmasının 3DMark 2006 benchmark uygulamasında 18.000 puanı aştı.​

Oyun severler ve zaman içinde tutku halini alan bilgisayar oyunları düşünülerek tasarlanan Exper Action serisi, oyun meraklılarının aradığı yüksek performansı onlara fazlasıyla sunuyor. Exper Action 500-711 modeli ile Türkiye markalı bilgisayar pazarında ilk defa elde edilebilen bu skor için birçok donanım ve kombinasyon test edilerek evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bilgisayar yaratılmış. Özel tasarımlı donanımlar, soğutma kitleri, fanlar kullanılmış ve sonuçta hız sınırlarını aşan bir bilgisayar ortaya çıkmış.​

Ürünlerinde uyguladığı kalite ve uyum testleriyle kullanıcıları tarafından her zaman takdir gören Exper, bilgisayarlarında uluslararası standart ve performans isteyen kullanıcıların tercihi olamaya devam ediyor. Evlerinde uyumsuzluk sorunu yaşamak istemeyen oyun severlerin bu özel tasarımı görmelerini öneriyoruz.

Datateknik’in Ürün Grup Müdürü Bülent Onat yapılan çalışma hakkında aşağıdaki bilgileri verdi:

“Hız sınırlarını aşabilecek bir bilgisayar tasarlama fikri şirket içi yaptığımız toplantılarda çıktı. Böyle bir bilgisayarı özel laboratuar ortamlarında yaparak yola çıkmayı düşünmemize rağmen, tasarlayacağımız bilgisayarın herkesin kullanabileceği bir sistem olması konusunda fikir birliğine vardık. Bu modelde tüm bileşenlere hız aşırtma dediğimiz Overclock işlemlerini yaparken kullandığımız donanımlar özel tasarlanmış olup standart bir sistem ile bile kullanılabilmektedir. Yani, işlemci hız aşırtma denemelerimizde sıvı azot ile soğutma yerine güncel bir su soğutma kiti kullandık. Her ne kadar sıvı azot ile ulaşabileceğiniz -50 , -100 derecelerde yapabileceğimiz hız aşırtmalar çok yüksek olsa da böyle bir sistemi evlerimizde kullanmanız pek mümkün olmayacaktı, bu sebeple işlemci hız aşırtma denemelerimizde su ile soğutma prensibine dayalı bir düzenek tercih sebebimiz oldu. Ekran kartı hız aşırtma denemeleri için de ekran kartları ile birlikte gelen stock fan diye adlandırılan fanları kullandık.”

Datateknik’in Pazarlama Müdürü Onur Başkan:

“ Exper, ürünlerinde uyguladığı kalite ve uyum testleriyle kullanıcıları tarafından her zaman takdir görmüş bir marka. Bu ilkeler çerçevesinde önümüzdeki dönemde de bilgisayarların da uluslararası standart ve performans isteyen kullanıcıların tercihi olacak. Oyun meraklılarının ilk aradıkları özellik yüksek performans. Türkiye markalı bilgisayar pazarında, ilk defa elde edilebilen bu skorun bilişim pazarına yeni standartlar getireceğine inanıyorum.

Diğer ülkelerde profesyonel oyun liglerinde takımlar birbirleriyle rekabet ediyor. Bu platformlar da Türk gençlerinin daha çok adının duyulması, desteklenmeleri gerekiyor. Bizde oyun meraklılarını performans ile buluşturan Exper bilgisayarları, geniş bir ürün yelpazesi ile sunacağız.”

Datateknik’in AR-GE Yönetmeni Yusuf Kabakçı ise:

“1986’dan beri bilgisayarda oyun oynuyorum. Bilgisayar oyunları zaman içerisinde tutku haline geliyor. Günümüz Online oyunları tüm dünya oyuncularını bir araya getiriyor. Bu çalışmaya başlamadan önce amacımız hız aşırtma denemelerini laboratuar ortamından çıkartıp evlere taşımaktı. Birçok donanımı ve kombinasyonu test ettik. Sonuç olarak 3DMARK 2006’dan 18.000 puanı geçen bir bilgisayar ortaya çıktı. 3D Mark 2006 uygulaması oyun benchmarkları arasında önde gelen uygulamalardan bir tanesi, bu yüzden biz de testlerimize 3D Mark 2006’yı kullandık. Tasarlamış olduğumuz bu PC ile müşterilerimiz Exper kalite ve güvenirliği ile oyun oynamanın keyfini bir arada yaşayacaklar.’’ Diye açıklama yaptı.

Ayrıca Exper Action 500–711 modelinin testlerini gerçekleştiren AR-GE Sorumlusu Serdar Şen;

“Ben daha çok test tarafındaydım. Yoğun bir çalışmaydı. Birçok donanım denedik. Ev ortamında müşterilerimizin uyumsuzluk sorunu yaşamayacakları bir konfigürasyonu tasarlayarak 3D Mark 2006’da 18.000 puanı geçen bir PC ürettik.” dedi.
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
*MeleK*
*MeleK*
eylül
Cevaplar
11
Görüntüleme
19K
*MeleK*
*MeleK*
Bilge Gökçen
Cevaplar
2
Görüntüleme
4K
Kayıtsız Üye
K
*MeleK*
Cevaplar
4
Görüntüleme
2K
Misafir Melek
M
Üst