Eyeliner ve Göz kalemi nasıl kullanılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Eyeliner ve Göz kalemi nasıl kullanılır?
makyaj09.jpg

Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir.

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri.

Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.

Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin.

Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.
 
Ce: Eyeliner ve Göz kalemi nasıl kullanılır?

Eyeliner sürmek gerçekten de zor bir iş benim için. Çok mecbur kalmadıkça kullandığım bir şey değil :) Bilgiler için teşekkürler.
 
Cevap: Eyeliner ve Göz kalemi nasıl kullanılır?

Eyeliner hiç kullanmadım ama bazı gözlerde hoş duruyor. kullanımının zor olduğunu duydum. teşekkürler emeğinize sağlık
 
Cevap: Eyeliner ve Göz kalemi nasıl kullanılır?

eyeliner kullanırım eğer ogün makyaj yaptımsa önceleri sürekli bozuk oluyodu silip tekrar yapıyodum bu püf noktaları deneyerek keşfettim sonunda bilgiler için sağol adminim:)
 
Geri
Üst