gebe
 1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.205
  Beğenilen Mesajlar:
  424
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Ezel 16. Bölüm Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  Mert ve Mümtaz Bey, Meliha Hanım’ı sabah bir yerde otururken bulurlar.
  Bahar uyumaktadır. Eyşan onu izlemektedir.

  Cengiz tek başına bir parktadır.

  Ezel elinde Eyşan’ın kolyesiyle çatıdadır.

  Selma, Ramiz’i eleştirir. Ona eski bir bebek fotoğrafı gösterir ve ikisinden birisini seçmek zorunda olduğunu söyler. Ramiz endişelidir. Kaseti alır ve gider.

  Ezel telefonla odanın hazırlanmasını söyler. Şebnem’le birlikte toplantı odasına gider. Adamları yerlerini alır ve beklemeye başlarlar.

  Eyşan, Cengiz ve Ali de toplantı odasına gelir. Kurul ihalenin Ezel, Eyşan, Cengiz ve Ali tarafından kazanıldığını acıklar. Hepsi çok mutlu olur. O esnada Ezel’e bir zarf gelir. Ezel zarfın içinden çıkan CD’yi izlemeye başlar. CD’de cinayet gecesinin görüntüleri vardır. Ezel şok olur. Ali onu tebrik etmeye gelir. Cengiz ve Eyşan da gelir. Ezel kendisini kötü hissetmektedir. Odadan çıkar.

  [​IMG]

  Ezel, Ramiz’le buluşur. Ne yapacağını bilememektedir. Ramiz kaseti gösterir ve Ömer’e af çıktığını söyler. Ezel bunun mümkün olmadığını söyler. Ramiz ona yapması gerekenlerle ilgili akıl verir.

  Ezel elinde kaset eve gelir. Kimseyi göremez yukarı çıkar.

  Ali ve Tevfik eve gelirler. Kapı açıktır. İçeri girdiklerinde Eren’i uyurken görürler.

  Mert uyumaktadır. Meliha Hanım onun başucundadır. Ezel’e kitabını verir ve Mert’in içinde yazanları okuduğunu ve yapacaklarından korktuğunu söyler. Ezel onları koruyacağına söz verir.

  Ali, Eren’e para verir ve arabadan inmesini, Mert’ten uzak durmasını emreder. Eren karşı gelir. Ali onu arabadan zorla indirip bırakır ve gider. Eren çok öfkelidir, ağlamaya başlar.

  Ezel, Mümtaz Bey’in atölyesine gider. Mümtaz Bey sağlığının iyi olmadığını söyler. Ezel endişelidir.

  Ali yolda Eren’le ilgilenmeyeceğini söyler. Ona kızar.

  Eren kaldırımda düştüğü yerde oturmaktadır. Ali gelir. Arabaya binmesini söyler.

  Ezel Ramiz’le buluşur. Ramiz eve dönüp dönmeyeceğini sorar. Ezel döneceğini söyler.

  Ali, Tevfik ve Eren berbere giderler. Eğlenmektedirler.

  Adamı Ramiz’e telefonla bilgi verir. Ramiz berbere gelir. Ali rahatsız olur. Ramiz usturayı Tevfik’e verir ve Ali’nin tıraşını yapmasını ister. Ali’ye de bir silah verir. Birbirlerine olan bağlılıklarını ispatlamalarını ister. Ali silahı alır ve Ramiz’e ateş eder. Silah boştur. Ali çok öfkelenir. Ramiz, Ali’nin sınavı geçtiğini söyler ve Serdar’ın arabasının anahtarını verir. Ali şaşırır ve Ramiz’in Serdar’ı kendisine öldürtmek istediğini iddia eder. Ramiz gülümser.

  Serdar evine gelir. Her yerin alt üst olduğunu görür. Eşyalarını toplar. Pikaptaki plağın arasında sakladığı CD’yi alır. Evi terk eder.

  Ali ve Tevfik kumarhaneye gelir. Ali kaseti Cengiz’e verir. Cengiz, Tevfik’in dışarı çıkmasını ister. Tevfik, Ezel’i arar. Ezel neler konuşulduğunu dinlemesini ister. Tevfik yanlarına giremediğini söyler. Ezel onu sözleriyle kızdırır. Tevfik telefonu kapatır ve öfkeyle Ali ve Cengiz’in yanına gider. Ömer’e yaptıklarını bildiğini söyler. kendisini aralarına almalarını ya da öldürmelerini söyler. Cengiz çok öfkelenir. Ali, Tevfik’i savunur. Cengiz, Ali’den Tevfik’i öldürmesini ister. Ali ona karşı gelir. Cengiz çok bozulur. Serdar’ı öldürmelerini bunu Tevfik’in yapmasını emreder.

  Eren arabadadır. Ezel yanına gelir. Ali’den uzak durmasını söyler. Eren, Ali’yi babası gibi gördüğünü söyler. O sırada Ali ve Tevfik otoparka gelir. Ezel, Ali’yi eleştirmeye ve suçlamaya başlar. Ali çok öfkelenir. Ezel’e saldırır. Kavga etmeye başlarlar. Eren arabadan inip Ezel’e saldırır. Tevfik, Eren’i zapteder. Ali elini uzatır ve Ezel’i yerden kaldırır.

  Ezel kumarhaneye gider. Oyun oynamak istediğini söyler. Cengiz hiç parasının olmadığını söyleyince Ezel gerçeğine oynamayı teklif eder ve kağıda “Ben Ömer’im” diye yazar. Cengiz ise “Ben Ömer’i Öldürdüm” diye yazar ve kağıtları katlayıp ortaya koyarlar.

  Serdar, Can’ı olduğu yerden alır ve gitmeye başlarlar. Karşılarına adamlar çıkar. Serdar yolunu değiştirir. Her yerden adamlar çıkar. Ali de gelir. Serdar çok tedirgindir. Can’ı bırakıp kaçmaya başlar.

  Oyunu Ezel kazanır. Kağıtlara elini uzatır. Cengiz tedirgindir. Ezel’i engellemeye çalışır. Kağıtta yazanı okumaması için yalvarmaya başlar. Kağıtları yakmayı teklif eder. Ezel elini kağıtların üstünden çeker. Cengiz onları yakar.

  Serdar, Ali’den kaçmayı başarır. Bir kargo şubesine gelip CD’yi zarfa koyar ve gönderir. Bir otobüse biner.

  Ali’nin adamları Serdar’ın bindiği otobüsü haber verirler. Ali bir adamıyla Serdar’ın bindiği otobüse biner. Serdar onları görünce çok tedirgin olur. Ali ve adamı onun yanına giderler ve onu bıçaklamaya başlarlar.

  Eyşan ve Ezel çay bahçesinde oturmaktadırlar. Ezel oyunun bittiğini söyler ve Eyşan’ın kendisiyle gelmesini ister. Eyşan, Bahar ve Can’a ne olacağını sorar. İmkansızı istediğini söyler. Ezel onu öper. Kendisini beklemesini gelip onu alacağını söyler ve gider.

  Ezel’in evindeki eşyalar toplanmıştır. Ezel, Eyşan’a mektup yazmaya başlar. Yanında Şebnem, Kamil ve Tevfik vardır.

  Eren ve Ali yurttadır. Eren eşyalarını toparlar. Babasının mezarına gitmek istediğini söyler. Eren mezarın başında babasıyla konuşur. Ali’den bahseder. Ali kendisini kötü hisseder. Eren’i gönderir ve mezarın başında, Eren’e bakacağını söyler.

  Ezel mektubu tamamlar ve Şebnem’e verir. Mektupta Eyşan’a Ömer olduğunu anlatır. Kamil emniyette bir tanıdığının olduğunu CD’yi ona vereceğini söyler. Ezel ve Kamil vedalaşırlar. Ezel, Şebnem’in kendisiyle kalmasını ister. Tevfik, Ali’nin yanında kalmak istediğini söyler. Evden çıkarlar.

  Ezel ailesinin evine gelir. Kapının önünde durur.

  Ali, Tevfik ve Eren eve gelirler. Eren eşyalarını yerleştirmeye başlar. Çok mutludur. Eşyalarının arasındaki zarfı açar. İçinden bir CD çıkar. Serdar tarafından gönderilmiştir. Eren CD’yi izlemeye başlar. Babasının Ali tarafından öldürüldüğünü görür. O sırada odaya Ali gelir. Eren şok olmuştur ve çok öfkelidir. Ali’nin silahını alır ve ateş etmeye başlar. Ali kolundan vurulur. Tevfik silahını çeker ve Eren’e doğrultur. Ali, Tevfik’i engeller. Eren, Ezel’in haklı olduğunu söyler. Silahını Tevfik’e çevirir. Tevfik ateş eder. Eren vurulur. Tevfik şoka girer.

  Ezel kapının önünde evi arar. Annesine eve döndüğünü söyler. Meliha Hanım dışarı çıkar. Çok mutludur. Sarılırlar. O esnada Tevfik, Ezel’i arar. Olanları anlatmaya başlar. Ezel şok olur. Kimin yaptığını sorar. Tevfik Ramiz’in yanındadır. Onun uyarısıyla Ali’nin yaptığını söyler. ezel çok öfkelenir. Eren’in yaşayıp yaşamadığını sorar. Tevfik ağlamaktan cevap veremez. Ezel yıkılır. Annesini bırakıp gider.

  Ramiz Tevfik’i sakinleştirmeye çalmışmaktadır. Tevfik çok kötü durumdadır, ağlamaktadır.

  Şebnem elinde mektupla Eyşanların evinin önündeyken gelen telefonla geri döner.

  Polis, Ezel’in evine baskın yapar. Ev bomboştur.

  Serdar ameliyata alınır. Kurtulur.

  Ezel ve Ali, hastanede Eren’in cesedinin başındadır. Ali kendisini suçlamaya ve ağlamaya başlar. Ezel çok öfkelidir. Ali dışarı çıkınca Ezel Eren’den af diler. Onun öcünü alacağını, eve geri dönüşünün olmadığını söyler.


   
Ezel 16. Bölüm Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ezel 9. Bölüm Özeti

  Ezel 9. Bölüm Özeti

  Ali ve Cengiz, Serdar’ı Mert’in yaptığı araştırmayla ilgili olarak uyarırlar. Serdar, Mert’in gerçeği ortaya çıkaracağını düşünür. Ali ve Cengiz ise onunla aynı fikirde değildir. Ramiz, Mert’in gerçeği ortaya çıkarma ihtimaline karşı Ezel’i uyarır. Ezel’in Mert’i durdurmasını ister. Cengiz eve gelir ve Eyşan’a görünmeden sinema odasına girer. Şifreli bir kasadan bir kaset alır ve...
 2. Ezel 14. Bölüm Özeti

  Ezel 14. Bölüm Özeti

  ezel eysan Eyşan, Bahar, Cengiz ve Ali mezarlıktadır. Ezel de gelir. Ramiz’in yayına gelen bir adam zarf içinde fotoğraflar getirir. Ezel, Eyşan’ın yanına gelir ve onu özlediğini söyler. Ramiz, avukatın getirdiği fotoğraflara bakar. Avukat fotoğraflardaki görüntüleri açıklar ve imalı sözler söyler. Ramiz hiçbir şey söyleyemez. Meliha Hanım ve Mümtaz Bey de mezarlıktadırlar....
 3. Ezel 23. Bölüm Özeti

  Ezel 23. Bölüm Özeti

  kerpeten ali azad videoları Azad, Ramiz Dayı’nın onu korumak için sürekli oradan oraya taşımasından yorulur. Hayatını geri istediğini, yönlendirilmekten bıktığını söyler. Ramiz Dayı ise onun için her şeyden vazgeçtiğini söyler ama bu sözler Azad’ı sakinleştirmez. O hayatta olduğu sürece insanların hayatının da ona bağlı olduğunu söyleyerek, Ramiz Dayı’yı üzer. Ezel’in, Cengiz’i hapse...
 4. Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel, sadece onun ve Ali’nin bilebileceği geçmişten bazı cümlelerini Ali’ye hatırlatarak hafızasını bulandırır. Ali onun kim olduğunu sorgulayıp durur, işin içinden çıkamaz. Söyledikleriyle aklı daha da karışmıştır. Neyin peşinde olduğunu sorar. Ömer’den konuşurlar. Ezel tam kapıdan çıkacakken, Eren’i Tefo’nun öldürdüğünü anlatır. Cengiz hapisten kaçmıştır, Ezel’i arar ve ona...
 5. Ezel 38. Bölüm Özeti

  Ezel 38. Bölüm Özeti

  ezel kenanın ölümü ezel sekiz sekiz Sekiz’in ölümü Ezel’i yıkıma uğratır ama Kenan’ı pek etkilemez. Sekiz’i kendine bağlayan kanıtları yok eder ve hiç vakit kaybetmeden Ramiz Dayı’yı öldürecek başka birini bulur. Ezel ve Selma, Dayı’yı kimsenin bilmediği güvenli bir yere naklederler. Ezel, Kenan’a açıkça rest çeker, onu öldüreceğini söyler. Yine bir plan yapar ama bu planda yalnız...

Sayfayı Paylaş