1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.847
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Ezel 16. Bölüm Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  Mert ve Mümtaz Bey, Meliha Hanım’ı sabah bir yerde otururken bulurlar.
  Bahar uyumaktadır. Eyşan onu izlemektedir.

  Cengiz tek başına bir parktadır.

  Ezel elinde Eyşan’ın kolyesiyle çatıdadır.

  Selma, Ramiz’i eleştirir. Ona eski bir bebek fotoğrafı gösterir ve ikisinden birisini seçmek zorunda olduğunu söyler. Ramiz endişelidir. Kaseti alır ve gider.

  Ezel telefonla odanın hazırlanmasını söyler. Şebnem’le birlikte toplantı odasına gider. Adamları yerlerini alır ve beklemeye başlarlar.

  Eyşan, Cengiz ve Ali de toplantı odasına gelir. Kurul ihalenin Ezel, Eyşan, Cengiz ve Ali tarafından kazanıldığını acıklar. Hepsi çok mutlu olur. O esnada Ezel’e bir zarf gelir. Ezel zarfın içinden çıkan CD’yi izlemeye başlar. CD’de cinayet gecesinin görüntüleri vardır. Ezel şok olur. Ali onu tebrik etmeye gelir. Cengiz ve Eyşan da gelir. Ezel kendisini kötü hissetmektedir. Odadan çıkar.

  [​IMG]

  Ezel, Ramiz’le buluşur. Ne yapacağını bilememektedir. Ramiz kaseti gösterir ve Ömer’e af çıktığını söyler. Ezel bunun mümkün olmadığını söyler. Ramiz ona yapması gerekenlerle ilgili akıl verir.

  Ezel elinde kaset eve gelir. Kimseyi göremez yukarı çıkar.

  Ali ve Tevfik eve gelirler. Kapı açıktır. İçeri girdiklerinde Eren’i uyurken görürler.

  Mert uyumaktadır. Meliha Hanım onun başucundadır. Ezel’e kitabını verir ve Mert’in içinde yazanları okuduğunu ve yapacaklarından korktuğunu söyler. Ezel onları koruyacağına söz verir.

  Ali, Eren’e para verir ve arabadan inmesini, Mert’ten uzak durmasını emreder. Eren karşı gelir. Ali onu arabadan zorla indirip bırakır ve gider. Eren çok öfkelidir, ağlamaya başlar.

  Ezel, Mümtaz Bey’in atölyesine gider. Mümtaz Bey sağlığının iyi olmadığını söyler. Ezel endişelidir.

  Ali yolda Eren’le ilgilenmeyeceğini söyler. Ona kızar.

  Eren kaldırımda düştüğü yerde oturmaktadır. Ali gelir. Arabaya binmesini söyler.

  Ezel Ramiz’le buluşur. Ramiz eve dönüp dönmeyeceğini sorar. Ezel döneceğini söyler.

  Ali, Tevfik ve Eren berbere giderler. Eğlenmektedirler.

  Adamı Ramiz’e telefonla bilgi verir. Ramiz berbere gelir. Ali rahatsız olur. Ramiz usturayı Tevfik’e verir ve Ali’nin tıraşını yapmasını ister. Ali’ye de bir silah verir. Birbirlerine olan bağlılıklarını ispatlamalarını ister. Ali silahı alır ve Ramiz’e ateş eder. Silah boştur. Ali çok öfkelenir. Ramiz, Ali’nin sınavı geçtiğini söyler ve Serdar’ın arabasının anahtarını verir. Ali şaşırır ve Ramiz’in Serdar’ı kendisine öldürtmek istediğini iddia eder. Ramiz gülümser.

  Serdar evine gelir. Her yerin alt üst olduğunu görür. Eşyalarını toplar. Pikaptaki plağın arasında sakladığı CD’yi alır. Evi terk eder.

  Ali ve Tevfik kumarhaneye gelir. Ali kaseti Cengiz’e verir. Cengiz, Tevfik’in dışarı çıkmasını ister. Tevfik, Ezel’i arar. Ezel neler konuşulduğunu dinlemesini ister. Tevfik yanlarına giremediğini söyler. Ezel onu sözleriyle kızdırır. Tevfik telefonu kapatır ve öfkeyle Ali ve Cengiz’in yanına gider. Ömer’e yaptıklarını bildiğini söyler. kendisini aralarına almalarını ya da öldürmelerini söyler. Cengiz çok öfkelenir. Ali, Tevfik’i savunur. Cengiz, Ali’den Tevfik’i öldürmesini ister. Ali ona karşı gelir. Cengiz çok bozulur. Serdar’ı öldürmelerini bunu Tevfik’in yapmasını emreder.

  Eren arabadadır. Ezel yanına gelir. Ali’den uzak durmasını söyler. Eren, Ali’yi babası gibi gördüğünü söyler. O sırada Ali ve Tevfik otoparka gelir. Ezel, Ali’yi eleştirmeye ve suçlamaya başlar. Ali çok öfkelenir. Ezel’e saldırır. Kavga etmeye başlarlar. Eren arabadan inip Ezel’e saldırır. Tevfik, Eren’i zapteder. Ali elini uzatır ve Ezel’i yerden kaldırır.

  Ezel kumarhaneye gider. Oyun oynamak istediğini söyler. Cengiz hiç parasının olmadığını söyleyince Ezel gerçeğine oynamayı teklif eder ve kağıda “Ben Ömer’im” diye yazar. Cengiz ise “Ben Ömer’i Öldürdüm” diye yazar ve kağıtları katlayıp ortaya koyarlar.

  Serdar, Can’ı olduğu yerden alır ve gitmeye başlarlar. Karşılarına adamlar çıkar. Serdar yolunu değiştirir. Her yerden adamlar çıkar. Ali de gelir. Serdar çok tedirgindir. Can’ı bırakıp kaçmaya başlar.

  Oyunu Ezel kazanır. Kağıtlara elini uzatır. Cengiz tedirgindir. Ezel’i engellemeye çalışır. Kağıtta yazanı okumaması için yalvarmaya başlar. Kağıtları yakmayı teklif eder. Ezel elini kağıtların üstünden çeker. Cengiz onları yakar.

  Serdar, Ali’den kaçmayı başarır. Bir kargo şubesine gelip CD’yi zarfa koyar ve gönderir. Bir otobüse biner.

  Ali’nin adamları Serdar’ın bindiği otobüsü haber verirler. Ali bir adamıyla Serdar’ın bindiği otobüse biner. Serdar onları görünce çok tedirgin olur. Ali ve adamı onun yanına giderler ve onu bıçaklamaya başlarlar.

  Eyşan ve Ezel çay bahçesinde oturmaktadırlar. Ezel oyunun bittiğini söyler ve Eyşan’ın kendisiyle gelmesini ister. Eyşan, Bahar ve Can’a ne olacağını sorar. İmkansızı istediğini söyler. Ezel onu öper. Kendisini beklemesini gelip onu alacağını söyler ve gider.

  Ezel’in evindeki eşyalar toplanmıştır. Ezel, Eyşan’a mektup yazmaya başlar. Yanında Şebnem, Kamil ve Tevfik vardır.

  Eren ve Ali yurttadır. Eren eşyalarını toparlar. Babasının mezarına gitmek istediğini söyler. Eren mezarın başında babasıyla konuşur. Ali’den bahseder. Ali kendisini kötü hisseder. Eren’i gönderir ve mezarın başında, Eren’e bakacağını söyler.

  Ezel mektubu tamamlar ve Şebnem’e verir. Mektupta Eyşan’a Ömer olduğunu anlatır. Kamil emniyette bir tanıdığının olduğunu CD’yi ona vereceğini söyler. Ezel ve Kamil vedalaşırlar. Ezel, Şebnem’in kendisiyle kalmasını ister. Tevfik, Ali’nin yanında kalmak istediğini söyler. Evden çıkarlar.

  Ezel ailesinin evine gelir. Kapının önünde durur.

  Ali, Tevfik ve Eren eve gelirler. Eren eşyalarını yerleştirmeye başlar. Çok mutludur. Eşyalarının arasındaki zarfı açar. İçinden bir CD çıkar. Serdar tarafından gönderilmiştir. Eren CD’yi izlemeye başlar. Babasının Ali tarafından öldürüldüğünü görür. O sırada odaya Ali gelir. Eren şok olmuştur ve çok öfkelidir. Ali’nin silahını alır ve ateş etmeye başlar. Ali kolundan vurulur. Tevfik silahını çeker ve Eren’e doğrultur. Ali, Tevfik’i engeller. Eren, Ezel’in haklı olduğunu söyler. Silahını Tevfik’e çevirir. Tevfik ateş eder. Eren vurulur. Tevfik şoka girer.

  Ezel kapının önünde evi arar. Annesine eve döndüğünü söyler. Meliha Hanım dışarı çıkar. Çok mutludur. Sarılırlar. O esnada Tevfik, Ezel’i arar. Olanları anlatmaya başlar. Ezel şok olur. Kimin yaptığını sorar. Tevfik Ramiz’in yanındadır. Onun uyarısıyla Ali’nin yaptığını söyler. ezel çok öfkelenir. Eren’in yaşayıp yaşamadığını sorar. Tevfik ağlamaktan cevap veremez. Ezel yıkılır. Annesini bırakıp gider.

  Ramiz Tevfik’i sakinleştirmeye çalmışmaktadır. Tevfik çok kötü durumdadır, ağlamaktadır.

  Şebnem elinde mektupla Eyşanların evinin önündeyken gelen telefonla geri döner.

  Polis, Ezel’in evine baskın yapar. Ev bomboştur.

  Serdar ameliyata alınır. Kurtulur.

  Ezel ve Ali, hastanede Eren’in cesedinin başındadır. Ali kendisini suçlamaya ve ağlamaya başlar. Ezel çok öfkelidir. Ali dışarı çıkınca Ezel Eren’den af diler. Onun öcünü alacağını, eve geri dönüşünün olmadığını söyler.

   
Ezel 16. Bölüm Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ezel 18. Bölüm Özeti

  Ezel 18. Bölüm Özeti

  Eyşan Ezel’i arar ve Cengiz’in halhalı gördüğünü söyler. Tedirgindir. Cengiz halhalı alan kişi hakkında bilgi almaya çalışır. Otoparkta Ezel’in arabasının önüne çıkar. Ezel ve Kamil arabadan iner. Cengiz’e gelen telefonda halhalı alan adamın tarifi yapılır. Cengiz şüphe içinde Kamil’e bakar. Eyşan sabah otelden ayrılır. Cengiz uyumaktadır. Bir adam genç bir adamın yanına gelir ve...
 2. Ezel 22. Bölüm Özeti

  Ezel 22. Bölüm Özeti

  bahar ezel ezel bahar Ezel mezarlıkta Eren’i ziyaret eden Ali’nin yanına gelir. Ona dayının kızının mezarının resmini verir ve dayının işlerden çekildiğini söyler. Ali ise Ezel’i Eyşan’ı kaybetmekle tehdit eder. Ezel Bahar’a evinin çatısında bir sürpriz hazırlar. Bahar çok sevinir ama Ezel yine tedaviden bahsedince onu niye çağırdığını anlar ve üzülür. Mert Ezel’e, Cengiz ve...
 3. Ezel 36. Bölüm Özeti

  Ezel 36. Bölüm Özeti

  kerpeten ali azad videoları Ezel, parasız kaldığı için sağdan soldan bir şeyler bulmak için uğraşır. Ramiz Dayı, Kenan Birkan’ın yanindadır, Sekiz’in onu öldürmeyeceğini, artık bu oyundan vazgeçmesini söyler. Ama Kenan Birkan iddialıdır. Ezel’in arabasına polis el koyar. Ali ve Cengiz de ona yardım etmek için sürekli peşindedirler. Ramiz Dayı, artık ölüme yaklaştığını anlar. Kenan...
 4. Ezel 41. Bölüm Özeti

  Ezel 41. Bölüm Özeti

  Ezel, Ali ve Cengiz, Kenan Birkan’ı dostlarının önünde küçük düşürmüşlerdir. Kenan Birkan, yumuşadığı yönünde etrafta çıkan söylentileri de duyunca bu işi tek günde bitirmeye karar verir. Kaya ile bu konuyu tartışırlarken Eyşan gelir ve Ezel’den kendisinin intikam alacağını söyler. Kaya, Eyşan’a güvenmemektedir. Bunu Kenan Birkan’a söyler. Mert ve Ömer arasındaki ilişki düzelmektedir, fakat...
 5. Ezel 42. Bölüm Özeti

  Ezel 42. Bölüm Özeti

  Mert’in ölümüyle Ezel çok sarsılmıştır. Bir hafta ortadan kaybolur, Ali Ezel’e yardım etmeye çalışmaktadır. Tevfik’ten yardım ister, fakat Şebnem normal bir hayat yaşamak istemektedir. Tevfik’e Ali’nin yardımına giderse kendini bir daha aramamasını söyler. Kenan Birkan, Mert’in ölümünden sonra tekrar ortadan kaybolmaya karar verir. Kaya, Temmuz’a Ramiz Dayı ve Ezel’i öldürtecektir....

Sayfayı Paylaş