1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.847
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Ezel 25. Bölüm Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  Ezel, Cengiz’e sanki daha önce hapse girmiş gibi buranın raconunu anlatır. Ramiz Dayı’nın ülkesinde olduğunu hatırlatır. Cengiz dinliyor gibi yapsa da hâlâ dışardaki gibi davranmaktadır. Kumar masasını, Ezel’in uyarısına rağmen hemen kumara oturur. Ancak, bu önceden Ezel tarafından planlanmış bir mizansendir. Hile yaptığı gerekçesiyle feci şekilde dövülür. Ardından Ezel onu kurtarmak için harekete geçer ve kavga sırasında yakalandığı için hücreye atılır.
  [​IMG]

  Ezel’in oyunu tüm hızıyla sürmektedir. Bir yandan Bahar’a mektup yazıp, onun tedavisine devam etmesi için gerekli morali vermekte, öte yandan ziyaretine gelen Eyşan’a o fark etmeden eski Eyşan’ı anlatmaktadır. Eyşan iyiden iyiye Ezel’e tutulmuştur. Bir yandan da Cengiz için mahkemede yalan söyleyememekten korkmaktadır.

  Ezel, hapisten çıkar. Çıkar çıkmaz ilk iş olarak Bahar’ın gönlünü alır. Sonrasında Eyşan ve Ali ile planı tartışırlar. Ezel, Eyşan’ın mahkemede üzerine düşeni yapıp yapmayacağıyla ilgili şüphelerini Ali’nin de olduğu ortamda aktarır. Ali, Eyşan’a sert tepki gösterir. Serdar, gizlice onları izlemektedir. Ortada bir plan olduğunu anlamıştır. Eyşan’ı kendisini de dahil etmesi için sıkıştırır.

  Serdar tehlikesine karşı da Ramiz Dayı’nın elinde belgeler vardır. Bunları Ezel’e teslim eder. Ezel bu belgelerdeki isimleri sayınca Serdar yalvarmaya başlar ve plana dahil olma isteğini geri çeker.

  Cengiz’in mahkemesi görülür. Tüm deliller aleyhinedir. Eyşan da yanlış ifade vererek Ezel ve Ali ile yaptıkları plana sürdürür. Cengiz şaşırmış ve çılgına dönmüştür. Eyşan tıpkı Ömer’e yaptığı gibi ondan da özür diler. Bu ifade üzerine Cengiz, müebbet hapis cezasına çarptırılır. Ezel ilk intikamını almıştır.

  Annesinin yanına giden Ezel, ona Cengiz’i intikam için kendisinin mahkum ettirdiğini söyleyince annesi kızar. Tanıdığı Ömer’in böyle yapmayacağını düşünmektedir. Onu kapıdan yolcu eden Mert’in, “abim yaşasaydı bunların hiçbirini yapamazdık” sözü de üstüne gelince Ezel, iyice allak bullak olur.

  Hapiste Cengiz’e işkence sürmektedir. Genç bir çocuk, bir mektup okutmak için yanına yaklaşır. Mektubu aslında dayı göndermiştir ve mektubu okutmak isteyen çocuk Cengiz’i ayağından bıçaklayarak uzaklaşır.

  Cengiz, hapisten Eyşan’ı arayarak durumunu anlatır. Kendisini öldüreceklerini söyler. Eyşan’a mutlu olup olmadığını sorar. Eyşan gözyaşları içinde kalır. Ama hiçbir şey diyemez.

  Ali, sonunda dayanamayarak, Ezel ve Eyşan arasındaki ilişkiye dair kanıtları Bahar’a gönderir. Kendisi de Tefo ile birlikte arabanın içinde aldığı anı izlemek istemektedir. Tefo’nun ona yaptığı konuşma etkili olur. Son anda vazgeçerek Bahar’ın yanına koşar ve ona hissettirmeden zarftaki fotoğrafları alır.

  Eyşan, her şeyden, otel hayalinden bile vazgeçtiğini söylemek için Ezel’e gelir. Bahar’ı beklerken karşısında Eyşan’ı gören Ezel şaşırmıştır. Kararlı görünen Eyşan’ı ikna etmek için elinde çok fazla koz yoktur. Aniden ateşli bir sevişme başlar. Erken gelip sürpriz yapmak isteyen biri daha vardır. Bahar, sürpriz yapmak isterken acı bir sürprizle karşılaşır. Ve koşarak kaçmaya başlar. Ezel de ardından koşar, Bahar yarı baygın bir şekilde kapıda bekleyen Ali’den kendini götürmesini ister.

  Bu sırada Cengiz’in beklenmedik bir ziyaretçisi vardır. Gardiyan “dayın gelmiş” deyince Cengiz şaşırmaz. Ama gelen dayı değil, Serdar’dır. Gerçeği anlatmaya geldiğini söyler.

   
Ezel 25. Bölüm Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ezel 18. Bölüm Özeti

  Ezel 18. Bölüm Özeti

  Eyşan Ezel’i arar ve Cengiz’in halhalı gördüğünü söyler. Tedirgindir. Cengiz halhalı alan kişi hakkında bilgi almaya çalışır. Otoparkta Ezel’in arabasının önüne çıkar. Ezel ve Kamil arabadan iner. Cengiz’e gelen telefonda halhalı alan adamın tarifi yapılır. Cengiz şüphe içinde Kamil’e bakar. Eyşan sabah otelden ayrılır. Cengiz uyumaktadır. Bir adam genç bir adamın yanına gelir ve...
 2. Ezel 22. Bölüm Özeti

  Ezel 22. Bölüm Özeti

  bahar ezel ezel bahar Ezel mezarlıkta Eren’i ziyaret eden Ali’nin yanına gelir. Ona dayının kızının mezarının resmini verir ve dayının işlerden çekildiğini söyler. Ali ise Ezel’i Eyşan’ı kaybetmekle tehdit eder. Ezel Bahar’a evinin çatısında bir sürpriz hazırlar. Bahar çok sevinir ama Ezel yine tedaviden bahsedince onu niye çağırdığını anlar ve üzülür. Mert Ezel’e, Cengiz ve...
 3. Ezel 36. Bölüm Özeti

  Ezel 36. Bölüm Özeti

  kerpeten ali azad videoları Ezel, parasız kaldığı için sağdan soldan bir şeyler bulmak için uğraşır. Ramiz Dayı, Kenan Birkan’ın yanindadır, Sekiz’in onu öldürmeyeceğini, artık bu oyundan vazgeçmesini söyler. Ama Kenan Birkan iddialıdır. Ezel’in arabasına polis el koyar. Ali ve Cengiz de ona yardım etmek için sürekli peşindedirler. Ramiz Dayı, artık ölüme yaklaştığını anlar. Kenan...
 4. Ezel 41. Bölüm Özeti

  Ezel 41. Bölüm Özeti

  Ezel, Ali ve Cengiz, Kenan Birkan’ı dostlarının önünde küçük düşürmüşlerdir. Kenan Birkan, yumuşadığı yönünde etrafta çıkan söylentileri de duyunca bu işi tek günde bitirmeye karar verir. Kaya ile bu konuyu tartışırlarken Eyşan gelir ve Ezel’den kendisinin intikam alacağını söyler. Kaya, Eyşan’a güvenmemektedir. Bunu Kenan Birkan’a söyler. Mert ve Ömer arasındaki ilişki düzelmektedir, fakat...
 5. Ezel 42. Bölüm Özeti

  Ezel 42. Bölüm Özeti

  Mert’in ölümüyle Ezel çok sarsılmıştır. Bir hafta ortadan kaybolur, Ali Ezel’e yardım etmeye çalışmaktadır. Tevfik’ten yardım ister, fakat Şebnem normal bir hayat yaşamak istemektedir. Tevfik’e Ali’nin yardımına giderse kendini bir daha aramamasını söyler. Kenan Birkan, Mert’in ölümünden sonra tekrar ortadan kaybolmaya karar verir. Kaya, Temmuz’a Ramiz Dayı ve Ezel’i öldürtecektir....

Sayfayı Paylaş