1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.852
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Ezel 25. Bölüm Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  Ezel, Cengiz’e sanki daha önce hapse girmiş gibi buranın raconunu anlatır. Ramiz Dayı’nın ülkesinde olduğunu hatırlatır. Cengiz dinliyor gibi yapsa da hâlâ dışardaki gibi davranmaktadır. Kumar masasını, Ezel’in uyarısına rağmen hemen kumara oturur. Ancak, bu önceden Ezel tarafından planlanmış bir mizansendir. Hile yaptığı gerekçesiyle feci şekilde dövülür. Ardından Ezel onu kurtarmak için harekete geçer ve kavga sırasında yakalandığı için hücreye atılır. [​IMG]

  Ezel’in oyunu tüm hızıyla sürmektedir. Bir yandan Bahar’a mektup yazıp, onun tedavisine devam etmesi için gerekli morali vermekte, öte yandan ziyaretine gelen Eyşan’a o fark etmeden eski Eyşan’ı anlatmaktadır. Eyşan iyiden iyiye Ezel’e tutulmuştur. Bir yandan da Cengiz için mahkemede yalan söyleyememekten korkmaktadır.

  Ezel, hapisten çıkar. Çıkar çıkmaz ilk iş olarak Bahar’ın gönlünü alır. Sonrasında Eyşan ve Ali ile planı tartışırlar. Ezel, Eyşan’ın mahkemede üzerine düşeni yapıp yapmayacağıyla ilgili şüphelerini Ali’nin de olduğu ortamda aktarır. Ali, Eyşan’a sert tepki gösterir. Serdar, gizlice onları izlemektedir. Ortada bir plan olduğunu anlamıştır. Eyşan’ı kendisini de dahil etmesi için sıkıştırır.

  Serdar tehlikesine karşı da Ramiz Dayı’nın elinde belgeler vardır. Bunları Ezel’e teslim eder. Ezel bu belgelerdeki isimleri sayınca Serdar yalvarmaya başlar ve plana dahil olma isteğini geri çeker.

  Cengiz’in mahkemesi görülür. Tüm deliller aleyhinedir. Eyşan da yanlış ifade vererek Ezel ve Ali ile yaptıkları plana sürdürür. Cengiz şaşırmış ve çılgına dönmüştür. Eyşan tıpkı Ömer’e yaptığı gibi ondan da özür diler. Bu ifade üzerine Cengiz, müebbet hapis cezasına çarptırılır. Ezel ilk intikamını almıştır.

  Annesinin yanına giden Ezel, ona Cengiz’i intikam için kendisinin mahkum ettirdiğini söyleyince annesi kızar. Tanıdığı Ömer’in böyle yapmayacağını düşünmektedir. Onu kapıdan yolcu eden Mert’in, “abim yaşasaydı bunların hiçbirini yapamazdık” sözü de üstüne gelince Ezel, iyice allak bullak olur.

  Hapiste Cengiz’e işkence sürmektedir. Genç bir çocuk, bir mektup okutmak için yanına yaklaşır. Mektubu aslında dayı göndermiştir ve mektubu okutmak isteyen çocuk Cengiz’i ayağından bıçaklayarak uzaklaşır.

  Cengiz, hapisten Eyşan’ı arayarak durumunu anlatır. Kendisini öldüreceklerini söyler. Eyşan’a mutlu olup olmadığını sorar. Eyşan gözyaşları içinde kalır. Ama hiçbir şey diyemez.

  Ali, sonunda dayanamayarak, Ezel ve Eyşan arasındaki ilişkiye dair kanıtları Bahar’a gönderir. Kendisi de Tefo ile birlikte arabanın içinde aldığı anı izlemek istemektedir. Tefo’nun ona yaptığı konuşma etkili olur. Son anda vazgeçerek Bahar’ın yanına koşar ve ona hissettirmeden zarftaki fotoğrafları alır.

  Eyşan, her şeyden, otel hayalinden bile vazgeçtiğini söylemek için Ezel’e gelir. Bahar’ı beklerken karşısında Eyşan’ı gören Ezel şaşırmıştır. Kararlı görünen Eyşan’ı ikna etmek için elinde çok fazla koz yoktur. Aniden ateşli bir sevişme başlar. Erken gelip sürpriz yapmak isteyen biri daha vardır. Bahar, sürpriz yapmak isterken acı bir sürprizle karşılaşır. Ve koşarak kaçmaya başlar. Ezel de ardından koşar, Bahar yarı baygın bir şekilde kapıda bekleyen Ali’den kendini götürmesini ister.

  Bu sırada Cengiz’in beklenmedik bir ziyaretçisi vardır. Gardiyan “dayın gelmiş” deyince Cengiz şaşırmaz. Ama gelen dayı değil, Serdar’dır. Gerçeği anlatmaya geldiğini söyler.


   
Ezel 25. Bölüm Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ezel 9. Bölüm Özeti

  Ezel 9. Bölüm Özeti

  Ali ve Cengiz, Serdar’ı Mert’in yaptığı araştırmayla ilgili olarak uyarırlar. Serdar, Mert’in gerçeği ortaya çıkaracağını düşünür. Ali ve Cengiz ise onunla aynı fikirde değildir. Ramiz, Mert’in gerçeği ortaya çıkarma ihtimaline karşı Ezel’i uyarır. Ezel’in Mert’i durdurmasını ister. Cengiz eve gelir ve Eyşan’a görünmeden sinema odasına girer. Şifreli bir kasadan bir kaset alır ve...
 2. Ezel 14. Bölüm Özeti

  Ezel 14. Bölüm Özeti

  ezel eysan Eyşan, Bahar, Cengiz ve Ali mezarlıktadır. Ezel de gelir. Ramiz’in yayına gelen bir adam zarf içinde fotoğraflar getirir. Ezel, Eyşan’ın yanına gelir ve onu özlediğini söyler. Ramiz, avukatın getirdiği fotoğraflara bakar. Avukat fotoğraflardaki görüntüleri açıklar ve imalı sözler söyler. Ramiz hiçbir şey söyleyemez. Meliha Hanım ve Mümtaz Bey de mezarlıktadırlar....
 3. Ezel 23. Bölüm Özeti

  Ezel 23. Bölüm Özeti

  kerpeten ali azad videoları Azad, Ramiz Dayı’nın onu korumak için sürekli oradan oraya taşımasından yorulur. Hayatını geri istediğini, yönlendirilmekten bıktığını söyler. Ramiz Dayı ise onun için her şeyden vazgeçtiğini söyler ama bu sözler Azad’ı sakinleştirmez. O hayatta olduğu sürece insanların hayatının da ona bağlı olduğunu söyleyerek, Ramiz Dayı’yı üzer. Ezel’in, Cengiz’i hapse...
 4. Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel, sadece onun ve Ali’nin bilebileceği geçmişten bazı cümlelerini Ali’ye hatırlatarak hafızasını bulandırır. Ali onun kim olduğunu sorgulayıp durur, işin içinden çıkamaz. Söyledikleriyle aklı daha da karışmıştır. Neyin peşinde olduğunu sorar. Ömer’den konuşurlar. Ezel tam kapıdan çıkacakken, Eren’i Tefo’nun öldürdüğünü anlatır. Cengiz hapisten kaçmıştır, Ezel’i arar ve ona...
 5. Ezel 38. Bölüm Özeti

  Ezel 38. Bölüm Özeti

  ezel kenanın ölümü ezel sekiz sekiz Sekiz’in ölümü Ezel’i yıkıma uğratır ama Kenan’ı pek etkilemez. Sekiz’i kendine bağlayan kanıtları yok eder ve hiç vakit kaybetmeden Ramiz Dayı’yı öldürecek başka birini bulur. Ezel ve Selma, Dayı’yı kimsenin bilmediği güvenli bir yere naklederler. Ezel, Kenan’a açıkça rest çeker, onu öldüreceğini söyler. Yine bir plan yapar ama bu planda yalnız...

Sayfayı Paylaş