gebe
 1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.205
  Beğenilen Mesajlar:
  424
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Ezel 27. Bölüm Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  bahar ezel
  Ali silahı Tefo’nun eline vermiş ve ondan Ezel’i vurmasını istemektedir. Tefo için kimin tarafında olduğunu kanıtlama zamanıdır. Ancak Tevfik bunu yapmayacaktır. Ezel’in “vakit geldi Tevfik” ikazıyla Tevfik, cebindeki çakıyla Ali’yi rehin alır. Ali onun elinden kurtulmasını bilir. Tevfik’in elindeki silah boş çıkınca Ali’nin asıl oyunu Tevfik’e oynadığı ortaya çıkar.

  [​IMG][​IMG]

  Ali, Tevfik’i alarak oradan ayrılır. Ondan Ezel’le bağlantısını öğrenmeyi amaçlamaktadır. Bunun için işkence yapacağı bellidir. Ezel’e de bir gün süre verir.

  Cengiz’in kaldığı cezaevinde de bir oyun dönmektedir. Gardiyanlar Cengiz’I bir köşede sıkıştırıp koluna çakıyla 12 yazısını kazırlar.

  Bahar, Ezel’e ablasının masum olduğu ortaya çıkarsa ne yapacağını sorar? Ezel cevabı nettir; ona sarılacağını söyler. Üstelik Ezel gibi değil Ömer gibi sarılacağını. Bahar, cevabını almıştır.


  Ezel ve Dayı, Tevfik’i nasıl kurtaracakları üzerine konuşurlar. Dayı’nın Tevfik’le ilgili kuşkuları vardır. Ancak Ezel, Tevfik’i kurtarma konusunda kararlıdır. Bunun üzerine Dayı, Ezel’e kendisinden haber beklemesini ister. Bu arada Tevfik konusunda en endişeli kişinin Şebnem olması dikkatlerden kaçmaz.
  Ali, Tevfik’e işkenceye başlamıştır. Ali’nin Tevfik konusunda hâlâ kafası karışıktır. Konuşturmak için işkence eder, ama işkence ederken kendisi de acı çeker. Dayı ile görüşerek ona da rest çeker. Tevfik’i geri vermeyeceğini, bir anlaşma yapmayacağını açıkça söyler. Bu bir savaş ilanıdır; ölümüne. Dayı bunun üzerine Ezel’i arayıp harekete geçmek için yarın sabaha kadar beklemeleri gerektiğini söyler.

  Ezel ile Eyşan buluşup son durumlar üzerine konuşurlar. Ezel’in amacı Eyşan’ın güvenini yeniden kazanıp oyuna devam etmektir. Eyşan’ın ona gerçekten aşık olması işini kolaylaştırır. Bu buluşma öpüşmeyle nihayetlenir.

  Cezaevinde Cengiz’in de içinde olduğu oyun devam etmektedir. Bir iş için adam seçilirken 12. adam lazım mesajıyla kendisinin çağrıldığını anlar.

  Bahar, Ezel’in annesiyle konuşur. Meliha Hanım, Bahar’ı kendilerinden bildiklerini söyler. Ezel’in ondan ne kadar iyi bahsettiğini anlatır. Hiç kimseye, hiçbir şey anlatmamasını ister. Eyşan’ın Ömer’e göre olmadığını tekrarlar.

  Ezel ve Dayı, Tefo’yu kurtarmak için depoya giderler. Ezel, Dayı’nın birkaç adamıyla birlikte içeriye girer. İçeride sandalyeye bağlanmış ve yüzüne poşet geçirilmiş bir adam vardır. Ezel, onu Tefo zannederek yürür. Bu sırada içeriye bir bomba tertibatı yerleştirildiğini fark eder. Son anda adamlarıyla arka kapıdan çıkar. Ali uzaktan kumandayla bombayı patlatır. Tefo zannettikleri adam ölmüştür. Ölen adam Tefo değil Dayı’nın Ali’nin ekibine sızdırdığı adamlardan biridir.

  Ali, başka bir yerde bir otel odasında beklemektedir. Tefo da yanındadır. Ezel ile telefonda konuşur. Tefo’nun vebalinin onun boynuna olacağını söyler.

  Eyşan, Bahar’a Ömer’den bahseder. Onu hâlâ nasıl sevdiğini anlatır? Bunun üzerine Bahar, Ezel’le nasıl olduğunu sorar. Bunun üzerine Eyşan samimi konuşur. Bahar’a rağmen Ezel’den vazgeçmeyeceğini açık açık söyler.

  Şebnem, Ali’yi telefonla arar. Ondan Tefo’yu ister. Tefo, en çok onu özleyeceğini söylerken, nerede oldukları hakkında şifreli bir mesaj da verir. Kamil mesajı çözer. Ezel ile birlikte oraya giderler.

  Bu sırada Cengiz, kusursuz bir planla bir işçinin yerine geçerek cezaevinden kaçar. Kim tarafından ne amaçla kaçırıldığı hâlâ meçhuldür. Cezaevinde karşılaştığı gizemli kişilik yine karşısına çıkar, bilgi ister. Cengiz ona Ramiz’le ilgili bildiklerini anlatır. Ömer’in intikamının peşinde olduğunu söyler. Ama gizemli adamı en çok ilgilendiren şey, Azad’ın ölmediğini söylemesidir.

  Ezel, Ali’nin karşısına tek başına çıkar. Tefo’yu ister, kendini verir. Ali’ye bir sürprizi vardır. Ona Ömer ile arasında geçen bir diyaloğu hatırlatır. Ali yine allak bullak olur.


   
Ezel 27. Bölüm Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ezel 9. Bölüm Özeti

  Ezel 9. Bölüm Özeti

  Ali ve Cengiz, Serdar’ı Mert’in yaptığı araştırmayla ilgili olarak uyarırlar. Serdar, Mert’in gerçeği ortaya çıkaracağını düşünür. Ali ve Cengiz ise onunla aynı fikirde değildir. Ramiz, Mert’in gerçeği ortaya çıkarma ihtimaline karşı Ezel’i uyarır. Ezel’in Mert’i durdurmasını ister. Cengiz eve gelir ve Eyşan’a görünmeden sinema odasına girer. Şifreli bir kasadan bir kaset alır ve...
 2. Ezel 14. Bölüm Özeti

  Ezel 14. Bölüm Özeti

  ezel eysan Eyşan, Bahar, Cengiz ve Ali mezarlıktadır. Ezel de gelir. Ramiz’in yayına gelen bir adam zarf içinde fotoğraflar getirir. Ezel, Eyşan’ın yanına gelir ve onu özlediğini söyler. Ramiz, avukatın getirdiği fotoğraflara bakar. Avukat fotoğraflardaki görüntüleri açıklar ve imalı sözler söyler. Ramiz hiçbir şey söyleyemez. Meliha Hanım ve Mümtaz Bey de mezarlıktadırlar....
 3. Ezel 23. Bölüm Özeti

  Ezel 23. Bölüm Özeti

  kerpeten ali azad videoları Azad, Ramiz Dayı’nın onu korumak için sürekli oradan oraya taşımasından yorulur. Hayatını geri istediğini, yönlendirilmekten bıktığını söyler. Ramiz Dayı ise onun için her şeyden vazgeçtiğini söyler ama bu sözler Azad’ı sakinleştirmez. O hayatta olduğu sürece insanların hayatının da ona bağlı olduğunu söyleyerek, Ramiz Dayı’yı üzer. Ezel’in, Cengiz’i hapse...
 4. Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel, sadece onun ve Ali’nin bilebileceği geçmişten bazı cümlelerini Ali’ye hatırlatarak hafızasını bulandırır. Ali onun kim olduğunu sorgulayıp durur, işin içinden çıkamaz. Söyledikleriyle aklı daha da karışmıştır. Neyin peşinde olduğunu sorar. Ömer’den konuşurlar. Ezel tam kapıdan çıkacakken, Eren’i Tefo’nun öldürdüğünü anlatır. Cengiz hapisten kaçmıştır, Ezel’i arar ve ona...
 5. Ezel 38. Bölüm Özeti

  Ezel 38. Bölüm Özeti

  ezel kenanın ölümü ezel sekiz sekiz Sekiz’in ölümü Ezel’i yıkıma uğratır ama Kenan’ı pek etkilemez. Sekiz’i kendine bağlayan kanıtları yok eder ve hiç vakit kaybetmeden Ramiz Dayı’yı öldürecek başka birini bulur. Ezel ve Selma, Dayı’yı kimsenin bilmediği güvenli bir yere naklederler. Ezel, Kenan’a açıkça rest çeker, onu öldüreceğini söyler. Yine bir plan yapar ama bu planda yalnız...

Sayfayı Paylaş