1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.847
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Ezel 30. Bölüm Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  Ali satışa çıkan kumarhaneye gelir. Ancak Ramiz Dayı, kumarhaneye adamlarını yerleştirmiştir ve Ali’ye git tavsiyesinde bulunurlar. Çıkarken de evine git Ömer’I bekler derler. Ali şaşırır.
  Ömer’in kardeşi gazeteden Cengiz’in firar ettiğini öğrenir. Babası ise Cengiz’e atölyede bakmaya başlar. Meliha Hanım atölyeye geldiğinde Cengiz’I fark eder. Bunun için Mümtaz Bey’le kavga eder.

  < Konu Resmi..>


  Eyşan’ın evine haciz gelmiştir. Eyşan Ezel’I arar, Ezel ise önceden tanıdığı ve planın parçası olan avukata haciz işlemlerini ertelemesini söyler.

  Ramiz ile Ezel tüm bunların muhasebesini yaparken, Ezel daha da büyük planları olduğunu anlatır ve intikam hislerini yineler. Ve tek tek üçüne de gerçeği nasıl söyleyeceğini hırsla Ramiz’e anlatır. Ali-Cengiz-Eyşan üçlüsünü parçalayacaktır.

  Eyşan son bir umut bankaya gider, haciz işlemlerini durdurabilmek için. Ama başarılı olamaz. Yine Ezel gelir ve bu sefer banka müdürüyle ortak hareket ederek Eyşan’a oyun yapmaya devam eder. Eyşan ise ısrar eder ve boş bir anında müdürden, evini ve hotelini kimin alacağını öğrenir. Amacı o kişiyle iletişime geçip, satış işlemlerini durdurmaktır.

  Ali ise Ömer’e ulaşmak konusunda ısrarlıdır ve bu yolda görüşeceği bir isim ona mektupla gelir. Ömer’in hapisten bir arkadaşını bulur ve ondan da Ömer’e eziyet eden bir iki gardiyandan birinin adını alır. Doğrudan gardiyan Bekir’in yanına gider. Ancak gizemli tetikçi, Ali’nin görüştüğü bu adamı öldürür.

  Ali, gardiyanmış taklidi yapıp Bekir’den bilgi toplamaya çalışır. Bekir paranın yerini öğrenmek için zamanında Ömer’e içeride nasıl eziyet ettiklerini anlatır. Ali bunun üzerine adamın yüzünü gözünü parçalar. Bekir burada Ramiz’in adını verir. Herkesin hastaneye götürüldüğünü anlatır. Ali çıkar gider ve gizemli tetikçi yine oraya gelir, gardiyanı temizler.

  Ali hapisten çıkan yaralıların kaldırıldığı hastaneyi öğrenir ve Ömer’in izini surer.

  Eyşan ise evlerinin alacak kişiye ulaşmıştır ve bu Ramiz’dir. Ramiz’e yalvarır ama Ramiz konuyu Ömer’den açıp Eyşan’ı en zayıf yerlerinden vurur. Eyşan şok olur. Hemen Ezel’I arar ve buluşmaya karar verirler.

  Mert ise Cengiz’I atölyeden alıp eve alır. Meliha bunu tepki gösterse de Mert, annesine bunu Cengiz’in işini bitirmek için yaptığını söyler.

  Ali, Ömer’in getirildiği hastaneye gider ve dosyasını inceler. On bir hemşire yardımcı olur. Ali burada Ömer’in parçalanmış yüzünün fotoğraflarını görür. Çıldırır.

  Eyşan ise evde eşyalarını toplarken sözleştikleri gibi Ezel gelir. Eyşan, Ramiz diye birinin peşinde olduğunu ve birinin öcünü almak istediğini söyler. Durumu gerçekten çok kötüdür. Ezel kimin öcünü almak istiyorlar diye ısrar edince, Eyşan, Ömer’in öcünü almak istiyorlar der. Ezel sorar, Eyşan anlatır.

  Eyşan, Ömer’I hapse attırdıklarını, Ömer’e iftira attığını, Ömer’in kurban olduğunu, ner dese inandığını, Ömer’in salak bir aşık olduğunu, her dediğine inandığını söyler. Çünkü nasılsa Ömer’i unutacağını, özlemeyeceğini düşündüğünü ama böyle olmadığını ve Ömer’I çok istediğini, çok özlediğini haykırır. Ezel bu itiraflar karşısında ne yapacağını bilemez.

  Eyşan, Ezel’in sorması üzerine en çok özlediği anı anlatır. O anı Ömer de hatırlar.

  Ali gece olunca hastaneye bir daha gelir, eksik noktaları tamamlamaya çalışır. Orada Ömer’in hayal ederek konuşmalar yapar. Yıllar öncesinden iş görüşmesine gitmesiyle ilgili bir hatırayı anar. Ömer orada Ali’ye destek olmuştur.

  Sonra Ömer hakkında bir şeyler bilen hemişre gelir ve Ali’ye bildiklerini anlatır, Ramiz’in ismi burada da geçer. Ali’ye Ömer’in dosyasını verir, resim doğru ama isim başkadır. Ali yine şok olur. Hemşire, Ali’yi sakladığı bir şeyi daha göstermek için bir odaya götürür.

  Ali ise bir süre sonra ses gelmeyince odaya girer. Oda boştur ve ardından Ezel gelir. Ezel’in daha önce bahsettiği o boş burasıdır ve hesaplaşma başlar.

  Ezel için karar anı gelmiştir ve Ali’ye bütün gerçekleri anlatıp sonunda Ömer olduğunu söyler. Ali şok geçirir ve donup kalır.

  Tam bu sırada mekan gizemli tetikçi ve adamları tarafından baskına uğrar. Ali Ezel’I savunmaya geçer ve adamları temizlemek üzere dışarı çıkar. Ancak lazer ışığını göğsünde fark edince kilitlenir kalır. Kamil ile Ezel ise içeride kapana kısılırlar. Kamil kolundan vurulur.

  Dışarıda tetikçi Ali’ye Ramiz’I vurma teklifinde bulunur ve hatta bizimle çalaşıcaksın der. Ali bir şey diyemez, tetikçi içeri girer. Ezel’I yakalayıp Kamil’i öldürür. Ezel’I dışarı çıkarırlar.

  Ezel ile Ali burada adamları saf dışı bırakırlar ama tetikçi Ali’yi çok ağır yaralar. Tam dibine sokulup Ali’yi öldürecekken, Ezel Ali’ye bıçak fırlatır ve Ali tetikçiyi öldürür.

  Ezel, Ali’yi hastaneye götürmek ister ama Ali, Ezel’I kurtarmanın verdiği mutlulukla, yarasını düşünmez. Ezel’e, gerçekten Ömer olduğunu ispat ettirmek için o iş görüşmesi hatırasını anlatır ve emin olur. Bu sırada Ali’nin gözleri kapanır.   
Ezel 30. Bölüm Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ezel 18. Bölüm Özeti

  Ezel 18. Bölüm Özeti

  Eyşan Ezel’i arar ve Cengiz’in halhalı gördüğünü söyler. Tedirgindir. Cengiz halhalı alan kişi hakkında bilgi almaya çalışır. Otoparkta Ezel’in arabasının önüne çıkar. Ezel ve Kamil arabadan iner. Cengiz’e gelen telefonda halhalı alan adamın tarifi yapılır. Cengiz şüphe içinde Kamil’e bakar. Eyşan sabah otelden ayrılır. Cengiz uyumaktadır. Bir adam genç bir adamın yanına gelir ve...
 2. Ezel 22. Bölüm Özeti

  Ezel 22. Bölüm Özeti

  bahar ezel ezel bahar Ezel mezarlıkta Eren’i ziyaret eden Ali’nin yanına gelir. Ona dayının kızının mezarının resmini verir ve dayının işlerden çekildiğini söyler. Ali ise Ezel’i Eyşan’ı kaybetmekle tehdit eder. Ezel Bahar’a evinin çatısında bir sürpriz hazırlar. Bahar çok sevinir ama Ezel yine tedaviden bahsedince onu niye çağırdığını anlar ve üzülür. Mert Ezel’e, Cengiz ve...
 3. Ezel 36. Bölüm Özeti

  Ezel 36. Bölüm Özeti

  kerpeten ali azad videoları Ezel, parasız kaldığı için sağdan soldan bir şeyler bulmak için uğraşır. Ramiz Dayı, Kenan Birkan’ın yanindadır, Sekiz’in onu öldürmeyeceğini, artık bu oyundan vazgeçmesini söyler. Ama Kenan Birkan iddialıdır. Ezel’in arabasına polis el koyar. Ali ve Cengiz de ona yardım etmek için sürekli peşindedirler. Ramiz Dayı, artık ölüme yaklaştığını anlar. Kenan...
 4. Ezel 41. Bölüm Özeti

  Ezel 41. Bölüm Özeti

  Ezel, Ali ve Cengiz, Kenan Birkan’ı dostlarının önünde küçük düşürmüşlerdir. Kenan Birkan, yumuşadığı yönünde etrafta çıkan söylentileri de duyunca bu işi tek günde bitirmeye karar verir. Kaya ile bu konuyu tartışırlarken Eyşan gelir ve Ezel’den kendisinin intikam alacağını söyler. Kaya, Eyşan’a güvenmemektedir. Bunu Kenan Birkan’a söyler. Mert ve Ömer arasındaki ilişki düzelmektedir, fakat...
 5. Ezel 42. Bölüm Özeti

  Ezel 42. Bölüm Özeti

  Mert’in ölümüyle Ezel çok sarsılmıştır. Bir hafta ortadan kaybolur, Ali Ezel’e yardım etmeye çalışmaktadır. Tevfik’ten yardım ister, fakat Şebnem normal bir hayat yaşamak istemektedir. Tevfik’e Ali’nin yardımına giderse kendini bir daha aramamasını söyler. Kenan Birkan, Mert’in ölümünden sonra tekrar ortadan kaybolmaya karar verir. Kaya, Temmuz’a Ramiz Dayı ve Ezel’i öldürtecektir....

Sayfayı Paylaş