gebe
 1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.205
  Beğenilen Mesajlar:
  424
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Ezel 9. Bölüm Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  Ali ve Cengiz, Serdar’ı Mert’in yaptığı araştırmayla ilgili olarak uyarırlar. Serdar, Mert’in gerçeği ortaya çıkaracağını düşünür. Ali ve Cengiz ise onunla aynı fikirde değildir. Ramiz, Mert’in gerçeği ortaya çıkarma ihtimaline karşı Ezel’i uyarır. Ezel’in Mert’i durdurmasını ister.

  Cengiz eve gelir ve Eyşan’a görünmeden sinema odasına girer. Şifreli bir kasadan bir kaset alır ve izlemeye başlar. Eyşan, Cengiz’in geldiğini öğrenir. Sinema odasının kapısını açmaya çalışır ancak kapı kilitlidir. Cengiz soygun gecesi işlenen cinayetin, güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntülerini izlemektedir.

  Bahar ve Ezel buluşurlar. Bahar hayattan yorulduğunu ve yalnız kalmak istediğini söyler, Ezel onu yalnız bırakmaz. Her zaman Bahar’ın yanında olacağını söyler. Sarılırlar.

  Cengiz, Mert’i almaya gelir. Meliha Hanım onun gelişine bozulur. Cengiz, bir fırsatını bulup Meliha Hanım’a, Mert’in Ömer’le ilgili araştırma yaptığını söyler. Meliha Hanım duyduklarından çok rahatsız olur.

  Cengiz, Mert’i yapacağı araştırma ile ilgili olarak uyarır.


  Ezel, Bahar’ı evine bırakır. Kamil’den gelen telefonla hızla annesinin yanına gider. Annesini telefonda babasına bir şeyler anlatmaya çalışırken görür. Onu sakinleştirir. Meliha Hanım olanları anlatır. Ezel, Mert’i koruyacağına söz verir.
  [​IMG]

  1997 İstanbul
  Mert ve Ömer yataklarında sohbet ederler. Ömer, Eyşan’a evlenme teklif edeceğini söyler. Mert abisinin evlenip gidecek oluşundan dolayı üzülür ve ağlar. Ömer hayatının sonuna kadar onun yanında olacağını söz verir.

  2009 İstanbul
  Mert, Cengiz ve Eyşan’ın evine gider. Ali’nin de gelişiyle sorularını sormaya başlar. Cengiz sakindir ve tüm sorulara yalanlarla dolu cevaplar verir. Mert duyduklarına inanır ve çok üzülür. Ali, Mert’in bu işin peşini bırakmasını söyler. Mert üzgün bir halde evden çıkar. Onu Kamil takip etmektedir.

  Mert gittikten sonra Cengiz, Eyşan ve Ali kendilerini eleştirmeye başlarlar. Hepsi gergindir ve birbirlerini kırıcı sözler söylerler. O esnada Ezel gelir. Yapacakları ortaklık için konuşur, imza atarlar. Kutlama yaparlarken Mert, Cengiz’i arar. Cengiz konuşmayı hoparlörden dinletir. Mert yardım ister. Cengiz, Ali’nin geleceğini söyler. Duydukları Ezel’i rahatsız eder.
  Cengiz, Ali’yi Mert konusunda uyarır ve onu durdurmasını söyler.

  Eyşan, Bahar’a babalarının geri döndüğünü söyler. Bahar çok şaşırır.

  Ezel, Cengiz’le birlikte Mert’in yanına gider. Mert abisinin yattığı cezaevindedir. Ezel, cezaevini görünce gerilir.

  1999 İstanbul
  Mert, abisini ziyarete gelir. Geri gelen mektupları getirmiştir. Ömer onu azarlar ve bir daha gelmemesini söyler.

  2009 İstanbul
  Mert, hapishane müdürüne abisiyle ilgili sorular sormaya başlar. Geçmişini duymak Ezel’i çok rahatsız eder. Hapishane müdürü bir isim açıklayacakken vazgeçer. Ali şüphelenir ama o ismi öğrenemez.

  Cezaevinden çıkarlarken kapıdaki bekçi onlarla konuşmaya başlar. Ali’nin sorusu üzerine Ramiz Karaeski ismini söyler. Ezel bu durumdan son derece rahatsız olur.

  Ramiz ve Ezel çatıda sohbet ederler. Ramiz, Ezel’e akıl verir. Aralarında gergin bir konuşma geçer.
  Ezel, bir mektup yazar ve Tevfik’e verir.
  Ezel, hastanede Bahar’la ilgili bilgiler alır. Bahar çok hastadır ve öğrendikleri Ezel’i çok üzer. Akşam Bahar’ın yanına gider. Evde hep birlikte film izleyip eğlenirler. Bahar mutludur.
  Mert’i arayan bir adam ona bir adres verir ve sorularının cevabını vereceğini söyler. Mert şaşırır.

  Ezel, Şebnem’e bir mesaj gönderir. Şebnem’e gelen mesajdan sonra Nil, Cengiz’i arar. Oyunda çok kaybettiğini gelip yardım etmesini ister. Cengiz gelen telefonla evden çıkar. Eyşan şüphelenir. Cengiz’in ceketinin ceplerini karıştırır. Üzerinde sinema salonu yazan bir anahtar bulur.
  Mert, söylenen adrese gider. Yanına gelen birkaç kişi Mert’in başına çuval geçirip onu arabaya bindirirler. Mert’i, Ramiz’in yanına götürürler.
  Ali, sokakta Eren’i bulur. Onu yetiştireceğini söyler.

  Ramiz, Mert’e Ömer’in kitaplarını verir ve Ömer’i anlatır. Abisinin ona yazdığı mektubu verir. Mert çok mutlu olur.

  1999 İstanbul
  Ömer, Mert’i bırakıp koğuşa döner. Ona bir mektup yazar. Bütün gerçekleri anlatır. Ancak mektubu yırtar.

  2009 İstanbul
  Mert, Ramiz’in yanından ayrılır ve bir yere oturup mektubu okumaya başlar. Ezel onu izlemektedir. Mert mektubu okur, ağlamaya başlar. Abisi mektupta her şeyi kendisinin yaptığını yazmaktadır.

  Ezel uyandığında evde Ramiz’i görür. Ramiz o mektubu yazmakla Mert’in hayatını kurtardığını söyler. Ezel düşmanlarına daha da öfkelenir.
  Bahar, babasını ziyarete kayıkhaneye gider.
  Mert, Cengiz’i arar. Araştırma konusunu kapattığını söyler. Cengiz bu karara çok sevinir. Cengiz evden çıktıktan sonra Eyşan sinema odasına gider. Gizli bir bölmede şifreli bir kutu bulur. Şifreyi çözer ve kutudaki kaseti alır. Soygun gecesi işlenen cinayetin görüntülerini izleyen Eyşan, Can’ın odaya geldiğini fark eder.


   
Ezel 9. Bölüm Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ezel 3. Bölüm Özeti

  Ezel 3. Bölüm Özeti

  Kerpeten Ali... bu adam bu rolü çok güzel kıvırmış diyorum... Bu role harika oturmuş... Üstelik ali fanlarıda git gide artıyor.. Bakmayın ben Ezelciyim ama Alide fena değil :) Ali’nin Ezel’le ilgili araştırmaları devam eder. Ancak istediği bilgilere ulaşamaz. Bahar, İngiltere’den döner. Otelde yardım amaçlı bir balo düzenler. Ezel ve Ali asansörde karşılaşırlar. Aralarında imalı bir...
 2. Ezel 14. Bölüm Özeti

  Ezel 14. Bölüm Özeti

  ezel eysan Eyşan, Bahar, Cengiz ve Ali mezarlıktadır. Ezel de gelir. Ramiz’in yayına gelen bir adam zarf içinde fotoğraflar getirir. Ezel, Eyşan’ın yanına gelir ve onu özlediğini söyler. Ramiz, avukatın getirdiği fotoğraflara bakar. Avukat fotoğraflardaki görüntüleri açıklar ve imalı sözler söyler. Ramiz hiçbir şey söyleyemez. Meliha Hanım ve Mümtaz Bey de mezarlıktadırlar....
 3. Ezel 23. Bölüm Özeti

  Ezel 23. Bölüm Özeti

  kerpeten ali azad videoları Azad, Ramiz Dayı’nın onu korumak için sürekli oradan oraya taşımasından yorulur. Hayatını geri istediğini, yönlendirilmekten bıktığını söyler. Ramiz Dayı ise onun için her şeyden vazgeçtiğini söyler ama bu sözler Azad’ı sakinleştirmez. O hayatta olduğu sürece insanların hayatının da ona bağlı olduğunu söyleyerek, Ramiz Dayı’yı üzer. Ezel’in, Cengiz’i hapse...
 4. Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel 29. Bölüm Özeti

  Ezel, sadece onun ve Ali’nin bilebileceği geçmişten bazı cümlelerini Ali’ye hatırlatarak hafızasını bulandırır. Ali onun kim olduğunu sorgulayıp durur, işin içinden çıkamaz. Söyledikleriyle aklı daha da karışmıştır. Neyin peşinde olduğunu sorar. Ömer’den konuşurlar. Ezel tam kapıdan çıkacakken, Eren’i Tefo’nun öldürdüğünü anlatır. Cengiz hapisten kaçmıştır, Ezel’i arar ve ona...
 5. Ezel 38. Bölüm Özeti

  Ezel 38. Bölüm Özeti

  ezel kenanın ölümü ezel sekiz sekiz Sekiz’in ölümü Ezel’i yıkıma uğratır ama Kenan’ı pek etkilemez. Sekiz’i kendine bağlayan kanıtları yok eder ve hiç vakit kaybetmeden Ramiz Dayı’yı öldürecek başka birini bulur. Ezel ve Selma, Dayı’yı kimsenin bilmediği güvenli bir yere naklederler. Ezel, Kenan’a açıkça rest çeker, onu öldüreceğini söyler. Yine bir plan yapar ama bu planda yalnız...

Sayfayı Paylaş