Etiketler:
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Facebook’un yasakladığı içerikler yeni

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

yeni facebook yasakları facebook kuralları yeni

Merhaba Sevgili Melek'ler ve Facebook kullanısıcı olan tüm misafirlerimiz, sizler için bu yazımızda Facebook'un yeni yasaklı içerikllerinden bahsediyoruz.

Facebook’un yasakladığı içerikler
    Facebook’un içerik kontrolü için anlaşmalı olduğu oDesk şirketinin eski bir çalışanı tarafından sızdırılan "kural kitabı"nda, Atatürk'e görsel ve yazılı hakaretlerin tamamı, "Kürdistan" haritası ve PKK'ya destek veren mesajlar yasaklanan içerikler arasında yer alıyor.

Bilgileri basına, oDesk şirketi tarafından saatte 1 dolara çalıştırılan ve haksızlığa uğradığını düşünen 21 yaşındaki bir Faslı'nın verdiği belirtildi.

"Kural kitabı"nın "IP kısıtlamaları ve uluslararası uyumluluk” başlıklı bölümünde yer alan maddeler şöyle:

- Holokost'u (Yahudi Soykırımı) inkar etmek
    - Atatürk'e görsel ve yazılı hakaretlerin tamamı
    - Kürdistan haritaları (Türkiye)
    - Türk bayrağı yakılması
    - PKK'ya destek
    - Abdullah Öcalan'la ilgili içerik

Facebook’un yasakladığı içerikler yeni konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Program ve İçerik Bilgisi

Program ve İçerik Bilgisi

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ GENEL YETERLİKLERİ E-) PROGRAM VE İÇERİK BİLGİSİ Öğretmen, Türk Millî Eğitim Sisteminin dayandığı temel değer ve ilkeler ile özel alan öğretim programının yaklaşım, amaç, hedef, ilke ve tekniklerini bilir ve uygular. F1.Türk Millî Eğitiminin Amaçları ve İlkeleri Öğretmen, Türk Millî Eğitim sisteminin dayandığı temel değer ve ilkeler ile amaçlarının neler...
  2. Hazreti Muhammedin yasakladığı isimler

Hazreti Muhammedin yasakladığı isimler

Hazreti Muhammed SAV efendimizin yasakladığı söylenilen isimleri nereden bulabilirim. Bu isimler nelerdir teşekkür ediyorum.
  3. Kozmetik Ürünlerin İçeriği

Kozmetik Ürünlerin İçeriği

Kozmetik Ürünlerin İçeriğiOlunandan daha güzel ve bakımlı görünmeyi sağlayan kozmetik ürünlerin içerikleri kendileri kadar cazip değil.. Polis tarafından göstericiler üzerine sıkılan biber gazının acı verici olduğu bilinmekte hatta göze temas ettiğinde geçici körlüğe sebep olmaktadır. Dudak koruyucu ve parlatıcı gibi hafif yakan veya karıncalanma hissi olan bir ürün kullandıysanız sebebi...
  4. Şan Dersi İçeriği

Şan Dersi İçeriği

Şan dersi, kişinin kendi sesini geliştirmesi, güzel şarkı söylemesi ve etkili konuşması için mutlaka gerekli bir eğitimdir. Şan dersi alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden ilki kaliteli bir eğitmenle çalışma gerekliliğidir. Ülkemizde çok fazla bilinmeyen şan dersi profesyonel şarkıcılar, tiyatrocular ve seslendirmeciler tarafından alınmış ve bu alanlarda gerekliliği...

Sayfayı Paylaş