Falcı Aranıyor..muş :D:D

ßeLeN

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Falcı Aranıyor..muş :D:D
Hanımlar bir bu kalmıştı habere bakın ya işkura resmen ilan vermişler falcı aranıyor diye:)

Türkiye İş Kurumu’nun (İş-Kur) internet sitesinde bulunan Özel İstihdam Büroları faaliyetlerine ilişkin veri ve ayrıntılar şaşırttı.

İş ve işçi bulma hizmetini özel olarak yürüten Özel İstihdam Büroları’nın Haziran 2004’ten Eylül 2010’a kadar toplam 205 bin 815 kişiye iş bulduğu tablolarla verilerek, ilgili meslek kategorileri de 114 başlık altında ayrıntılarla sunuldu. Meslek grupları içinde “falcılık, astrologluk vb. çalışanlar” maddesinin yer alması dikkat çekerken, bu alanda herhangi bir başvuru görülmedi. Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği (SGMD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Fuat Tütüncüoğlu, daha önce herhangi bir listede “falcılık” gibi bir tanımlamaya rastlamadığını dile getirdi. Tütüncüoğlu, falcılığın meslek olarak tanınıp tanınmadığı konusunda “Vergi dairesine her ne şart altında olursa olsun ’Ben şu mesleği yapıyorum’ diye müracaat edebilirler. Diğer yandan falcı vergi mükellefi olabilir ama ruhsatını alamaz” diye konuştu.