Farklı bir dekorasyon için...

*jellibon*

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
Farklı bir dekorasyon için...
Aydınlatma
Eğer yeterince aydınlık bir salonunuz varsa şık bir abajur sade dekorasyon stilinize farklılık katabilir. Ancak aydınlatma seçiminiz yaparken biraz daha gösterişli modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Mobilyalar
Mobilyalarınızda farklılıklar yaratmaktan kaçınmayın. Kiraz bir sehpa ile beyaz lake bir yan sehpayı ya da kumaş koltukla deri koltuğu bir arada kullanabilirsiniz.

İnce detaylar
Salonda bir odak noktası oluşturulurken gözünüzün en çok hangi noktayı gördüğünü iyi değerlendirmeniz gerekiyor. İçerde birkaç dakika dolaşın, girp çıkın ve gözünüzün nereye takıldığını belirleyin.

Renk seçimi
Tüm odanın renklerini birbirine uygun tonlarda seçebilirsiniz ama tek renk kullanırsanız mobilyalarınız doğal olarak odak noktası oluşturur.

Zemin
Oda içinde farklı zemin dokuları tercih edebilirsiniz. Örneğin ahşap parkeyi tamamen kapatmak yerine sehpa altında kullanacağınız desenli parça halı dikkati bu bölüme toplayabilir.

Aksesuarlar
Renk ve tarzlarına göre aksesuarları birlikte kullanabilirsiniz. Küçük cam vazolar ya da deniz kabukları, değişik boyda şamdanlar gibi. Bu, tüm salonun havasını değiştirmeye yetebilir.

Yerleşim düzeni
Salonunuzda oturma düzenini televizyona odaklı bir şekilde yerleştirmek yerine birbirine bakan konumda yerleştirirseniz bakış yönünü salonun orta bölümünde çevirmiş olursunuz.

Pencereler
Salon pencerenizde belli bir odak noktası oluşturabilir. Özellikle yaz mevsiminde güneşin yaydıpı parlak ışık salonunuza direkt yansıyorsa çok davetkar bir hava yaratabilir.

Kaynak: Evim Dergisi
 
Üst