Fatih Terim'in maaşı dudak uçuklatıyor

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Fatih Terim'in maaşı dudak uçuklatıyor


Türkiye ve Dünya ekonomik krizin içinde.. Kimileri çöpten ekmek topluyor, kimileri de pazar bitiminde artık meyve ve sebzeleri topluyor.

Herkes 1 kuruşun hesabını yapıyor. Özel sektörde ne patron ne de çalışanlar iki ay sonrasını göremiyor. Ama ileri görüşlü Fatih Terim 2012'yi görebiliyor.

Sözleşmesini 2010'dan 2012'ye kadar uzatılması karşılığında, 180 bin YTL olan maaşını 250 bin YTL olmasını istiyor.

Avrupalı meslektaşları ile kıyaslanırsa fazla kazanmıyor Terim.. Avrupa'daki meslektaşları yıllık ortalama 1.5-2 milyon euro kazanıyor. Terim'in maaşını euroya çevirirsek 1.5 milyon euro ediyor.

İlk bakışta doğru gibi görünüyor. Oysa unutulan bir gerçek var. O da o ülkelerin ekonomileri ve kişi başına düşen milli gelirleri..

Bu ülkelerde kişi başı milli gelir ortalama 30-50 bin dolar arasında değişiyor. Peki ya bizde kaç lira dersiniz? 2007 itibariyle sadece ve sadece 9.200 dolar.

İşte itirazın en büyük noktası da burada.. Aradaki uçurum büyük mü büyük. Avrupalı vatandaş 5 kazanıyorsa bizdeki 1 kazanıyor. Ama Terim'in alacağı ücret nededeyse diğer meslektaşlarıyla aynı..

İşin bir de sportif yönü var. Alınan sonuçlar ve Terim'in taktikleri sahaya sürdüğü onbirler hep tartışma konusu..

Yanlış oyuncularda ısrar, çağrılan ve çağrılmayan oyuncularıyla Terim, hep eleştirildi. Euro 2008'de kazanılan maçların izahını kimse yapamadı. Resmen mucizeye amza attık..

Her maçta öldük öldük dirildik. Şöyle rahat kazandığımızı hatırlayan var mı? Çok uzağa gitmeye gerek yok. Son bir haftada oynadığımız iki maç ortada.

Şimdi bazıları diyebilir ki 'bugüne kadar hocalar hep bu paraları kazandı. Sadece Terim mi aldı?' Yanlışa yanlışla sürdürmek doğru mu? Hele ki bu kriz zamanında..

Sözün özü Terim de elini taşın altına koymalı. Bu krizde fedakarlık yapmalı. En basitinden zam talebini geri çekerek kamuoyunun gönlünü kazanabilir. Bu ülkenin moral jestlere o kadar çok ihtiyacı var ki..

internethaber
 

Benzer İçerikler

Üst