1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Fatih Ürek: "Aysun beni görür görmez boynuma sarıldı ve öpüştük"

  Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  "NE YAKIŞIKLI ADAMMIŞIM!" 'Şeytanın Pabucu'nda oynayan ve imajını da değiştireb Fatih Ürek: ‘Ne yakışıklı adammışım!’ diyorum kendi kendime. Hem bir de şöyle bir gerçek var, takım elbise bana çok yakışıyor yahu!' dedi.

  [​IMG]

  Son günlerde hem Aysun Kayacı ile öpüşme hikayesi hem de Ergenekon iddianamesinin ek belgeler klasöründe MİT’çi sanatçılar listesinde isminin geçmesiyle gündeme gelmişti Fatih Ürek. Şimdi de “Sus” adlı albümü ve yeni imajıyla konuşuluyor.
  Altunizade’de ki evinin bahçesinde buluştuğumuz Ürek insanların artık kendisini bir gece kulübü şarkıcısı değil bir yorumcu olarak gördüğünü belirtiyor. Bundan memnuniyet duyuyor tabii ki. Ama hâlâ kırgın olduğu konular var. Örneğin şimdiye kadar müzikle ilgili aldığı tek ödülü Magazin Gazetecileri Derneği’nin vermiş olması, aralıkta vizyona girecek sinema filminde bazı oyuncuların sırf o oynuyor diye oynamak istememeleri gibi...


  Alışılagelmiş Fatih Ürek’ten çok farklı görünüyorsunuz. Bu değişim albüm fotoğraflarına da yansımış. Neler olup bitiyor?

  Çok uzun zamandır sahnelerdeyim ancak yeni keşfediyorum ki insanlara hep beni görmek istedikleri gibi görünmüşüm. Senelerce sahneye ne giydiğimi umursamadan çıktım, şarkılarımı söyledim ve onları eğlendirdim. Oysa normal hayatımda hep rahatlıktan yana biri olmuşumdur. Sahnedeki frapan halimle pek bir alakam yoktur yani.
  Sosyal olarak hareketli bir yaşamım var, cemiyet hayatının içinde aktif olarak bulunduğumdan dolayı da kravat ve takım elbise yani protokol görüntüsü esasında sahip olduğum ama insanların göremediği bir yanımdı. Ben de bunu yeni albümle ortaya çıkardım sadece.

  “Eski fotoğraflarıma bakınca kendimi rüküş buluyorum”

  O eski allı pullu kıyafetlere ne demeli?
  İtiraf edeyim, ben de o zamanki fotoğraflarıma baktığımda çok şaşırıyorum ve kendimi rüküş buluyorum. Nasıl olmuş da fark edememişim diyorum kendi kendime ya da nasıl rahat hissetmişim kendimi o kıyafetlerle.

  Gardırobunuz artık tamamen değişti mi Bundan sonra sahnede nasıl giyineceksiniz?
  Yok, hâlâ incik boncuk merakım var ama eskisine oranla çok az. Sahnede kot pantolon giymeye başladım. Takımlarım çoğaldı ama esasını isterseniz neyin içinde rahatsam onu giyiyorum. Mesela benim yırtık pırtık bir şortum ve tişörtüm vardır, bayıla bayıla giyerim.

  Bu değişimde Şenay Akay’ın parmağı var sanırım.
  Şenay’ı eskiden tanırım. Menajerim ve can dostum Sibel Barış’la bu projeyi düşünürken imaj konusunda yardım almaya karar verdiğimizde aklımıza direkt Şenay geldi. Bir kere tescilli bir güzel ve modaya da hakim. Neyin neyle giyileceğini ve nasıl görünüleceğini iyi biliyor.

  Sibel Barış’la çok yakın dostsunuz anlaşılan. Oysa “Sanat camiasından dost olmaz” derler.

  Evet, kesinlikle olmaz. Hatta şöyle diyeyim, ablama bile güvendim, başıma karlar yağdı. Kısacası
  o kadar çok kişiye içimi açıp o kadar çok yarı yolda kaldım ki. Şimdiye kadar istediğim çıkışı yakalayamamış olmamı da buna bağlıyorum. Samimiyetimin ve iyi niyetimin kullanıldığını düşünüyorum. Ama artık akıllandım ve şimdi çok ketumum.
  Sibel’e gelince, o çok farklı. Tanıştığımızda sanırım
  16 yaşındaydı. İkimiz de Bursalıyız. Yeni yeni sahne almaya başladığımız dönemde tanıştık. Dostluğumuzu o günden bugüne aynı şekilde yürütmeyi başardık.

  Sıcakkanlılığınızın insanları etkilediği kesin. Peki ya bu yeni imajınızla kadınların ilgisini çekmeye başlama hikayesi nedir? Geliyor mu sahiden kadınlar size değişik tekliflerle?
  Geliyorlar valla. Ben Facebook’a üye oldum, oradan insanlara iletişime geçip yorumlarını almaya çalışıyorum. Yeni fotoğraflardan sonra kadınlardan bir sürü teklif geldi. “Yemeğe çıkalım mı?”dan “Beraber olalım mı?”, hatta “Evlenelim mi?”ye kadar.

  Anlatırken ağzınız kulaklarınızda, belli ki çok hoşunuza gitmiş bu ilgi. Hak veriyor musunuz kadınlara? Yakışıklı mısınız sizce?
  Haklılar galiba. Ben bile yeni fotoğraflarıma bakınca şaşırıyorum. “Vay be! Ne yakışıklı adammışım ben” diyorum kendi kendime.
  Hem bir de şöyle bir gerçek var, takım elbise bana çok yakışıyor yahu!

  “Aysun beni görür görmez boynuma sarıldı ve öpüştük”

  Peki Aysun Kayacı? Siz bu kadar yakışıklısınız ama o “Öptürmem” diye tutturdu.
  Yok öyle bir şey. Hem ben Aysun’u çoktan öptüm bile. Şaka bir yana o öptürmem açıklamasından sonra Aysun çok üzülmüş. Ertesi gün çekimde bir araya geldiğimizde beni görür görmez koşup boynuma sarıldı ve öpüştük.

  Angelina Jolie kızacak bu işe. Siz “Angelina’yı tercih ederim” diye bir açıklama yapmadınız mı?
  Ay o Angelina Jolie meselesi de çok komik. Bana dünyadan kimi öpmek istersiniz dediklerinde doğal olarak aklıma o geldi. Herhalde o kocaman dudakları öpmek isteyen tek erkek de ben değilimdir. Bu arada Türkiye’nin Jolie’si de bizim Aysun oluyor tabii ki.

  Aysun Kayacı ile bir sorununuz yok yani...
  Tam tersine çok iyi anlaşıyoruz. Aysun çok terbiyeli, zeki ve yetenekli bir kız. Zaten filmin senaryosunu okur okumaz yapımcıma “Bu rol mutlaka Aysun’un olmalı” dedim.

  Film projesinin sizin üzerinize kurulu olduğunu söyleyebiliriz o halde. Baksanıza rol dağılımında da söz sahibiymişsiniz.
  Evet, proje benim üzerime kuruldu diyebilirim. Bu gelişme yeni imajımla ortaya çıktı. Ben tiyatro kökenli bir sanatçıyım ve sinema filmi yapmak istediğimi her fırsatta söylüyordum. Birkaç teklif gelmişti ama ya yan roldü ya da misafir oyuncu gibi bir şey. Daha fazlasını istedim çünkü yapabileceğimi biliyordum. İyi ki beklemişim, bir gün yapımcım Banu Akdeniz aradı ve film projesinden bahsetti. Görüşmeye her zamanki gibi bu da yan roldür herhalde diyerek gittim ama bir de baktım ki başrol oynamamı istiyorlar. Bir anda hayallerim gerçek oldu.

  Genel olarak filmin oyuncu kadrosundan memnun musunuz?
  Şu anda çok memnunum çünkü büyük isimler var kadromuzda. Ama bazı oyuncular film bir Fatih Ürek filmi diyerek oynamak istemediler ya da normalde aldıkları ücretin çok üzerinde taleplerde bulundular. Kırıldım ve çok üzüldüm. Ben 30 senedir sanat camiasındayım ve bir-iki projede yer alıp ondan sonra böyle kendini bilmez hareketler yapmanın insanın kariyerini nasıl yok edebileceğini de iyi bilirim.

  “Benim ucuz komedi yaptığımı sananlar utanacak”

  Kim bu oyuncular?
  Şu anda hiçbir şey söylemek istemiyorum ama zamanı gelince teker teker açıklayacağım. Filmim aralıkta vizyona girer girmez yapımcımla beraber bir basın toplantısı düzenleyip kimlerin bu projeye burun kıvırdığını anlatacağım.

  Gelecek tepkilere hazır mısınız? Ortalık bayağı karışacak gibi.
  Hem de nasıl. Tabii hazırım, neden olmayayım ki? İnsanlar bu filmi seyrettiklerinde gerçekten şaşıracaklar. Benim ucuz komedi yaptığımı sananlar utanacak. “Şeytanın Pabucu” ciddi bir yapım. Ayrıca filmde iki karakteri birden canlandırıyorum. Esasını isterseniz bu yorumlara da çok kulak asmamak lazım. Ne demişler, “Yıldırımlar yüksek tepelere düşer”. Demek ki epey yüksek bir yerdeyim.

  “Tutuklanırsam Hülya ve Sibel’le beraber tutuklanırım”

  Fatih Ürek bir müzik kanalına fena halde kızgın. Kliplerinin yayımlanmamasını anlamıyor. Kanala ve kanalın başındaki Fransız yetkiliye tepkisini ise magazincasusu.com adlı sitesindeki köşesinde “Hitap ettiğiniz halkı tanımyorsunuz. Dillere düşmüş bir şarkıyı yayınlamama kararını nasıl veriyorsunuz?” şeklinde dile getirmiş.
  Burnu ve dişleri dışında yüzünde estetik olmadığını belirtiyor: “Dudağımda silikon yok ama herkes var sanıyor. İleride botokstan da etkili şeyler çıkacak, o zaman ihtiyaç duyarsam deneyebilirim”
  Ürek: “Ergenekon davasında Hülya Avşar ve Sibel Can’la beraber benim de ismim geçiyormuş. Tutuklanırsak da beraber tutuklanırız herhalde. Şaka bir yana Ergenekon davasında benim ismimin geçtiğini yazan arkadaşların akıl sağlıklarından ciddi anlamda şüphe ediyorum.”


  “Fatih Ürek caz okuyamaz diyenler, Türk müziğini küçük görmüş olurlar”

  Filmden sonra ne var sırada? Nerelerde göreceğiz sizi?
  Bir sürü yeni projem var. Televizyonda şov programı yapmak istiyorum. Uzun zamandır teklifler geliyordu. Artık hazır olduğumu hissediyorum ama başka bombalarım da var, sahnede caz söyleyeceğim mesela...

  Ciddi tepkiler alacağınızın farkında mısınız? Kolay bir şey mi ki caz söylemek?
  Ben Türk sanat müziği icra ediyorum, yani bu cazdan daha zor bir müzik türünü söyleyebiliyorum demek. O halde neden caz okuyamayayım ki? Bence benim caz okuyamayacağımı söyleyenler Türk müziğini küçük görmüş olurlar. Kendime güveniyorum. Yapım şirketim DMC olacak ve Ferhat Göçer’in de projede yer alacağını söyleyebilirim.

  Nasıl bir televizyon şovu istiyorsunuz peki?
  “Late night show” dediklerinden. Gece şovu yani. Öyle sabah programı falan sunmak istemem. Çok değişik, farklı ve ses getirecek şeyler planlıyorum televizyon için.

  O zaman sahne rafa kaldırılacak diyebilir miyiz?
  Gece kulübünde sahneye çıkmayı rafa kaldırabilirim belki ama müziği asla. Ben ölene dek şarkı söylemek istiyorum. Gece kulübünde sahneye çıkmak stresi bol bir iştir ve artık yorulduğumu söyleyebilirim.

  Sahnede başınıza gelen komik bir şey var mı?
  Var var. Ben hep fermuarımı açık unuturum. Aceleyle çıkıyorum diye mi bilmem çok başıma gelir. Seyirci uyarmaya çalışsa da bir türlü anlamam. Çoğu zaman utanır söyleyemezler, ben de fermuar açık bitiririm programımı.

  “Semra Özal’ın varlığı benim için bir hediye”

  Semra Özal’la da dostsunuz, değil mi? Arkadaşlığınız hep ilgi çekmiş ve üzerine konuşulmuştur. Nasıl tanıştınız?
  Tam olarak ne zaman tanıştık hatırlamıyorum ama Semra hanımefendi sıcakkanlılığımdan mıdır nedir beni zaten severmiş. Bir dost meclisinde bir araya geldik zamanla da bir ablayla kardeş arasında paylaşılacak şeyleri paylaşmaya başladık.
  Dostluğumuzun ilerlemesinde benim haddini bilen tavırlarım da çok etkilidir. Ben bir kere bile kendisine Semra hanım demedim. O hanımefendinin hep kim olduğun bildim. Saygıda kusur etmedim.

  Meşhur kravatın hikayesi

  Ürek’in albüm fotolarını Pelin Karamehmetoğlu çekti. İmaj danışmanlığını ise Şenay Akay üstlendi. Fotoğraflarda dikkat çeken geriye doğru atılmış kravat hakkında sanatçı “O fikir çekim sırasında spontane oluştu ve bence ortaya çok değişik bir şey çıktı” diyor ve kıkırdayarak devam ediyor.

   
Fatih Ürek: "Aysun beni görür görmez boynuma sarıldı ve öpüştük" konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 8 Mart ve Fatih Ürek

  8 Mart ve Fatih Ürek

  samsun samara fatih ürek fatih ürek samsun dünya kadınlar gününde sahne alan şarkıcı Fatih Ürek hem coştu hemde coşturdu........ ÜREK KADINLAR GÜNÜ'NDE COŞTURDU! 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE FATİH ÜREK, BOSTANCI'DA KONSER VERDİ.... Fatih Ürek, yeni albümünün ilk konserinde görsel şov yaptı. 20 kişilik dans ekibinin eşlik ettiği konserin dans kareografisini Burçin Orhon yaptı. Fatih...
 2. Fatih Ürek ve Göksel Kortay Akşam Keyfi'ndeler

  Fatih Ürek ve Göksel Kortay Akşam Keyfi'ndeler

  ünlü tiyatrıcu ile haylaz Fatih Ürek'li bir akşama hazır olun...... KENAN ERÇETİNGÖZ'LE AKŞAM KEYFİ! AKŞAM KEYFİ YİNE DOPDOLU... Sahnelerin en çok eğlendiren ismi Fatih Ürek ile tiyatro ve sinema sanatçısı Göksel Kortay 3 Nisan Cuma akşamı Kenan Erçetingöz’le Akşam Keyfi’nde.. Fatih Ürek’in birbirinden güzel şarkıları, Göksel Kortay’ın da renkli sohbeti.. Kısacası yine çok keyifli bir...
 3. kibariye ve fatih ürek

  kibariye ve fatih ürek

  :seker:Son duydugum duyumlara gore huehaha bakn dinleyn arkadaslar.. Fatih Urekn babasina sormluslar Fatih cocukken nasil birisiydi diye.. bAbasi aynen su cevabi veriR: NURRTOPU Gibi bir oglandi, ama artik nuru giti TOPu Kaldi :laugh: 2cisi... Kibariyeye sormuslar : Kibariye hanim MTV izlermisiniz ?'' diye... Kibariyenin verdigi cevap : EM tv izlerim EM radyo dinlerim :laugh: anlayana...
 4. Fatih Ürek 2010'a hazır

  Fatih Ürek 2010'a hazır

  fatih ürek 2010 fatih ürek sahne aldığı mekan 2010 nerde sahne alıyor nerede alıyor Fatih Ürek bir dizi estetik operasyon geçirip 2010 yılına yenilenmiş olarak girmiş kızlar :D:D Uzun süredir dudaklarında doku kaybı yaşayan ve bu yüzdensıkıntılı günler geçiren şarkıcı Fatih Ürek, 20 gün önce birdizi estetik operasyon yaptırdı. Dr. Serdar Eren'e kendisiniemanet eden şarkıcı, burnunu...
 5. Fatih Ürek slip mayosuyla objektiflere yakalandı

  Fatih Ürek slip mayosuyla objektiflere yakalandı

  fatih ürek slip mayo fatih ürek, bodrum tatili, silip mayolu resimleri, haberleri burada arkadaşlar Fatih Ürek Bodrum Tatili sezonunu açtı ve yine her sezon olduğu gibi slip mayosu ile denize girdi. Objektiflere yakalanınca da "her yerim yansın diye slip mayo tercih ediyorum" dedi. İşte Fatih ve slip mayosu Melek'lerim:D:D Bodrum sezonunu açan Fatih Ürek, bu yaz da slip...

Sayfayı Paylaş